واکنش زیباکلام به دوربین مخفی رئیسی

صادق زیباکلام با تاکید بر اینکه خبر مرگ هیچ انسانی نمی‌تواند خوشحال کننده باشد، در واکنش به کلیپ منتشر شده از دوربین مخفی ثبت واکنش‌ها به خبر ساختگی فوت می‌گوید:‌ نمی‌دانم چقدر می‌شود به واکنش‌های نمایش داده شده در آن فیلم اعتماد کرد.
 
انصاف نیوز ضمن گفت‌وگو با صادق زیباکلام درباره‌ی این کلیپ، در گزارشی ویدئویی با تعدادی از مردم و راننده تاکسی‌ها گفت‌وگو کرده است.
 
صادق زیبا کلام به انصاف نیوز می‌گوید: من آن کلیپ را ندیدم اما قطعا خبر مرگ هیچ انسانی نمی‌تواند خوشحال کننده باشد؛ ولی اینکه همه‌ی کسانی که این خبر را می‌شنوند ناراحت می‌شوند و بخش عمده‌ای از آنها گریه می‌کنند، نمی‌دانم چقدر می‌شود به آن اعتماد کرد؟ همان طور که اگر آن کلیپ این را نشان می‌داد که همه خوشحالند و می‌خندند و ابراز شادمانی می‌کنند، به آن هم نمی‌شد اعتماد کرد. بنابراین، باتوجه به واکنش‌های آن جمعیتی که نمایش داده شده است، فکر می‌کنم یک جمعیت طبیعی نباشند به هیچ وجه آن آمارها مستند نیستند. مثل این است که بعد از نماز جمعه ، از جمعیتی که در آن شرکت داشتند بپرسید آیا شما با سیاست‌های فعلی موافق هستید یا نه؟ خب طبیعی است که ۹۹ درصد آنها می‌گویند آری؛ یا مثلا این آمار را از دانشجویان دانشگاه شریف بگیرید، ۹۰ درصدشان خواهند گفت خیر.
 
او در تحلیل چنین محتوایی برای ثبت واکنش افراد به یک سوال دروغین، و هدف احتمالی آن نیز گفت: به نظرم این کارها عبث و بیهوده است؛ اگر مقصودشان نشان دادن اشک و تاسف باشد که حکومتی‌ها این محتوا را تهیه کردند و اگر واکنش‌ها حکایت از شادمانی کند، کسانی که چشم دیدن نظام را ندارند این فیلم را ساخته‌اند. در هردو حالت هیچ اعتبار جامعه شناختی‌ای نمی‌تواند داشته باشد. اگر همه در این فیلم گریه می‌کنند، توسط حکومتی‌ها گرفته شده تا نشان بدهند که آقای رئیسی در این چهار ماه موفق بوده، مردم به او علاقمندند، پیشرفت‌های زیادی صورت گرفته و قس علی هذا.
 
واکنش واقعی مردم!*
گزارش انصاف نیوز برای راستی آزمایی وی
+64
رأی دهید
-16

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۴
  grizzly - برلین، آلمان

  چاپلوس باشی و دستمال ناراحت میشی چاپلوس نباشی میگی به فلانم
  2
  50
  جمعه ۱۹ آذر ۱۴۰۰ - ۱۱:۰۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۸۱
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا
  این ویدئو دلیل ته کشیدن تمام ابزار اخوندها برای سرگرم کردن مردم است
  0
  1
  شنبه ۲۷ آذر ۱۴۰۰ - ۲۳:۳۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.