فال روز شنبه ۱۱ دسامبر - ۲۰ آذر

فروردین
 
امروز شما اعتماد به نفس تازه ای در درونتان یافته اید که به شما کمک خواهد کرد به احساساتتان غلبه کرده و به افکار منطقی خود توجه بیشتری داشته باشید. سعی کنید نگاه منفی نگرانه ای که به اتفاقات اطراف خود دارید را کنار بگذارید و به جای اینکه روی جنبه ی بد آنچه برایتان اتفاق می افتد تمرکز کنید، نکات مثبت اتفاقاتی که در اطرافتان در جریان هستند را مد نظر داشته باشید. با داشتن این نگاه منفی شما تنها مشکلاتی که دارید را پیچیده تر و بزرگتر خواهید کرد. حق خوشحال بودن را از خودتان نگیرید! اگر بسته ای به دستتان رسید که نام فرستنده و گیرنده ی آن را پیدا نکردید از باز کردن آن پرهیز کنید، زیرا صاحب اصلی آن خیلی زود پیدا خواهد شد!
صحن بستان ذوق بخش و صحبت یاران خوش است***وقت گل خوش باد کز وی وقت میخواران خوش است
از صبا هر دم مشام جان ما خوش می‌شود***آری آری طیب انفاس هواداران خوش است
تعبیر:از در آشتی درآی، وگرنه ایام جوانیت خراب می شود. کاری نکن که در زمان پیری افسوس جوانی را بخوری. در همه حال به خدا پناه ببر. مواظب باش در راهی که قدم گذاشته ای به خطا نروی. به هشدار پیران گوش کن. فریب ظواهر را نخور و فقط بنده ی خداوند باش.

اردیبهشت
 
امروز قرار نیست همه چیز درست همان طوری که شما دلتان می خواهد پیش برود و تنش ها و چالش های زیادی را در طول روز تجربه خواهید کرد. شما اندکی احساس گیجی و سردرگمی می کنید، اما اوضاع خیلی راحت تر از آن چیزی که شما انتظارش را دارید روبراه خواهد شد. به قطب نمای دورنتان رجوع کنید تا بهترین راه ممکن را پیش رویتان بگذارید. اگر بپذیرید که به اوضاع از دید طرف مقابلتان هم نگاه کنید امروز برایتان خیلی راحت تر خواهد گذشت. سعی کنید امروز بیشتر به دیگران فکر کنید و دست از خودخواهی بردارید. حساسیت بیشتری نسبت به احساسات و نیازهای اطرافیانتان داشته باشید تا خودتان هم روز خوبی را بگذرانید.
مرحبا ای پیک مشتاقان بده پیغام دوست***تا کنم جان از سر رغبت فدای نام دوست
واله و شیداست دایم همچو بلبل در قفس***طوطی طبعم ز عشق شکر و بادام دوست
تعبیر:از روزگار انتظار بی اندازه داری و مرتب گله می کنی. زیاد شکایت نکن. حوادثی برایت اتفاق می افتد تا امتحان شوی. غم دنیا را نخور اینها همه خواست خداوند است پس از روزهای خوش زندگیت نهایت استفاده را بکن و از آن لذت ببر و قدر نعمت های خدا را بدان.

خرداد
 
شما شخصی قابل اعتماد، مهربان، خلاق، حساس و احساساتی هستید. شما همیشه لبخند به لب دارید و همین لبخند شیرینتان دیگران را به سوی شما جذب می کند و باعث می شود آنها با کمال میل هر کاری که از دستشان بربیاید برای شما انجام دهند. شما شخصی باهوش و با استعداد هستید، اما باید لجبازی، غرور و ولخرجی هایتان را کنار بگذارید تا بتوانید شخصیتی بهتر و موفق تر داشته باشید.
آن ترک پری چهره که دوش از بر ما رفت***آیا چه خطا دید که از راه خطا رفت
تا رفت مرا از نظر آن چشم جهان بین***کس واقف ما نیست که از دیده چه‌ها رفت
تعبیر:مسئله به این کوچکی را بزرگ نکن. چند صباحی را که زنده ای خوش باش و به اطر مسائل کوچک خود را آزار نده. می خواهی همه چیز را بدون هیچ سعی و تلاشی به راحتی به دست بیاوری. در راه خدا قدم نمی گذاری ولی انتظار بهشت داری. نامت نیکوست به عاقبت کاری که می کنی فکر کن.

تیر
 
امروز به خودتان انگیزه بدهید. تنها چیزی که صبحگاه به شما انرژی کافی برای ترک کردن رختخواب گرم و نرمتان و آغاز یک روز پرهیاهوی دیگر را می تواند بدهد انگیزه درونی شماست. تفریح و خوشگذرانی بیش از حد باعث می شود انگیزه خود را از دست داده و نسبت به همه چیز بی تفاوت شوید، در هر چیزی حد و اندازه را نگه دارید. تفاوت زیادی بین کمک کردن به دیگران و دادن اجازه سوء استفاده به آنها وجود دارد، این تفاوت را درک کنید. بعد از یک روز کاری طولانی با وقت گذاشتن برای خانواده و عزیزان به خودتان انرژی بدهید. امروز علاقه زیادی به بحث در مورد مسائل عمیق و جدی دارید، ولی حواستان باشد طرفتان را با دقت و احتیاط انتخاب کنید، بحث با نادان بزرگترین اشتباه است.
اگر چه باده فرح بخش و باد گل‌بیز است***به بانگ چنگ مخور می که محتسب تیز است
صراحی ای و حریفی گرت به چنگ افتد***به عقل نوش که ایام فتنه انگیز است
تعبیر:دوستی بهتو کمک می کند، دست او را پس نزن. به خاطر کاری که کرده ای تو را می بخشد. خود را پنهان نکن. سری در این کار است که با گفتگو و مشورت حل می شود. مطمئن باش پریشانی ات برطرف شده وحالت نیکو می گردد.

مرداد
 
احتمالا احساسات مختطی درباره موضوعات خانوادگی و حرفه ای تان داشته باشید. امروز بعد از ظهر با مدیریتی که دارید می توانید افکارتان را مرتب کنید و زمان عالی را با شریک عاطفی تان سپری کنید. باید از قول دادن اجتناب کنید زمانی که نمی توانید بر سر عهد و پیمان خود بمانید.
کنون که بر کف گل جام باده صاف است***به صد هزار زبان بلبلش در اوصاف است
بخواه دفتر اشعار و راه صحرا گیر***چه وقت مدرسه و بحث کشف کشاف است
تعبیر:گوشه ای از کارت را به نمایش بگذار حتما" مورد قبول واقع می شود و همگان تو را تحسین می کنند. حادثه عجیبی رخ می دهد که کمتر از معجزه نیست و این مسئله باعث می شود کمالات تو بیشتر شود. همیشه از بلایا ایمن هستی اما خود را از ایمان و دین جدا نکن.

شهریور
 
امروز به روزهای خوش گذشته و افرادی که زمانی با آنها در ارتباط بودید و لحظات خوشی که در کنار هم می گذراندید فکر کنید. به زمانی فکر کنید که با افرادی در تماس بودید که افکار و علایقی شبیه به خود شما داشتند و سرگرمی های مشترکی با هم داشتید. شما به آن روزها و آن افراد در زندگی خود نیاز دارید، پس سعی کنید پلی به گذشته تان بزنید و با افرادی که زمانی دوستشان داشته اید و برایتان خیلی عزیز بوده اند ارتباط برقرار کنید. امروز می تواند فرصتی بی نظیر برای حل مشکلاتی باشد که بین شما ایجاد شده و از هم دورتان کرده اند. شاید اوضاع هرگز مثل سابق نشود، اما شما می توانید اتفاقات خوب دیگری را در کنار هم رقم بزنید.
حسنت به اتفاق ملاحت جهان گرفت***آری به اتفاق جهان می‌توان گرفت
افشای راز خلوتیان خواست کرد شمع***شکر خدا که سر دلش در زبان گرفت
تعبیر: برای آینده ی خود چه کاری انجام داده ای. وقت گذشته، عمرت هم تلف شده بدوناینکه برای فردایت فکری کرده باشی. این حاصل غرور خودت می باشد. غرورت را کنار بگذار تا دوباره متولد شده و بتوانی آینده را بسازی. توبه کن تا عمر از دست رفته دوباره بازگردد و قلب تاریکت روشن گردد.

مهر
 
امروز به ذهن خلاق خود توجه کنید. اکنون وقت بسیار خوبی برای کاشتن دانه هایی است که در نهایت صحت و قدرت رشد خواهند کرد و به ثمر خواهند نشست. شما اکنون توانای رسیدن به ثروت را دارید، اما نمی توان راه صد ساله را یک شبه رفت. کلید موفقیت شما این است که آرامش خود را حفظ کرده و به مشکلات کوچکی که سر راهتان سبز می شوند عکس العمل شدید نشان ندهید. شما مهمتر از این هستید که وقت و انرژی خودتان را صرف چیزهای بیهوده بکنید. سعی کنید در کار دیگران دخالت بیجا نکنید و با کنجکاویتان از حد و مرزهایی که بین شما و آنها وجود دارد فراتر نروید، این کار تنها فاصله بین شما و آنها را بیشتر خواهد کرد.
به جان خواجه و حق قدیم و عهد درست***که مونس دم صبحم دعای دولت توست
سرشک من که ز طوفان نوح دست برد***ز لوح سینه نیارست نقش مهر تو شست
تعبیر: اتفاقی افتاده که باعث شده به خود بیایی و از خواب غفلت بیدار شوی. کارهای گذشته را جبران کن. در گذشته تجربه های زیادی به دست آورده ای که در آینده همگی به دردت خواهند خورد. کدورت های قدیمی را فراموش کن. با ابطنی خوب و خوش زندگی کن و این اتفاق را به فال نیک بگیر.

آبان
 
امروز سعی کنید به حریم شخصی دیگران توجه بیشتری داشته باشید، به احساسات آنها احترام بگذارید و به آنها فضایی برای نفس کشیدن بدهید. امروز روز فوق العاده ای برای دنبال کردن پروژه های هنری و خلاقانه می تواند باشد. سعی کنید حتما کارهای مرتبط با هنر و موسیقی را در برنامه امروزتان جای دهید، خواه خلق یک اثر هنری باشد، خواه رفتن به تماشای یک نمایشگاه آثار هنری و یا حتی یک کنسرت! شما امروز این فرصت را خواهید داشت که در کنار افرادی قرار بگیرید که علایق مشترکی با شما دارند، از این موقعیت بیشترین بهره ی ممکن را ببرید و اگر برای انجام کاری دنبال یک شریک و همراه می گردید او را در میان اطرافیان خود پیدا کنید.
ای فروغ ماه حسن از روی رخشان شما***آب روی خوبی از چاه زنخدان شما
عزم دیدار تو دارد جان بر لب آمده***بازگردد یا برآید چیست فرمان شما
تعبیر:دوستی بهتو کمک می کند، دست او را پس نزن. به خاطر کاری که کرده ای تو را می بخشد. خود را پنهان نکن. سری در این کار است که با گفتگو و مشورت حل می شود. مطمئن باش پریشانی ات برطرف شده وحالت نیکو می گردد.

آذر
 
ممکن است از اطرافیان نزدیک تان نامید شوید. سرشار از انرژی هستید و موقعیت کاری تان عالی است. فرصتی دارید که در هر کاری موفق شوید. سعی کنید که زمان بیشتری را با شریک عاطفی تان سپری کنید.
آن سیه چرده که شیرینی عالم با اوست***چشم میگون لب خندان دل خرم با اوست
گر چه شیرین دهنان پادشهانند ولی***او سلیمان زمان است که خاتم با اوست
تعبیر:مطمئن باش به مقصود خواهی رسید.شک نداشته باش خودت می دانی که هدفت را شناخته ای و در چه راهی قدم می گذاری و به خود عتماد داری و همین خیلی کمکت می کند. دام ها را گشوده و از قفس چون باد فرار کرده ای تا برای مرادت تلاش کن. مردم تو را تحسین می کنند و همگان دوستت دارند.

دی
 
به همه اطلاعاتی که امروز به دست می آورید اعتماد نکنید، چرا که برخی از آنها ممکن است زیاد موثق نباشند و باعث گمراهی شما شوند. اگر کسی در کارهایتان مانعی ایجاد کرد تسلیم نشوید و از خلاقیت خود برای دور زدن این مانع استفاده کرده و اجازه ندهید جلوی شما را بگیرد. چنین تجربیاتی تنها شما را قویتر می کنند. سعی کنید کارهایی که برایتان لذت بخش هستند و به شما امید و اطمینان می دهند را انجام دهید. در مورد دیگران قضاوت نکنید، گذشته هر فردی به خودش مربوط است، آنچه اهمیت دارد درسی است که از اشتباهاتمان می گیریم. با دوستان نزدیک خود دیدار کنید و اگر کدورتی بین شما وجود دارد آن را حل کنید.
ساقی بیا که یار ز رخ پرده برگرفت***کار چراغ خلوتیان باز درگرفت
آن شمع سرگرفته دگر چهره برفروخت***وین پیر سالخورده جوانی ز سر گرفت
تعبیر:به درگاه خداوند دست نیاز بلند کرده ای و عاجزانه طلب مراد می کنی. دنبال طبیبی برای درمان دل بیمار خود هستی. حاضری برای رسیدن به مقصود جان خود را هم فدا کنی. بالاخره فیض رحمت خداوندی شامل حالت می شود. روزگار تلخ برایت شیرین شده، نسیم بهاری هم دل سرد و بی روح تو را به گلزاری مصفا مبدل خواهد ساخت.

بهمن
 
ممکن است با یکی از همکلاسی های تان بحث شدیدی کنید کسی که شایعاتی را برای شما پخش کرده است. آرام باشید و به حس تان اطمینان کنید. می خواهید که زمان بیشتری را با خانواده سپری کنید.
ساقی به نور باده برافروز جام ما***مطرب بگو که کار جهان شد به کام ما
ما در پیاله عکس رخ یار دیده‌ایم***ای بی‌خبر ز لذت شرب مدام ما
تعبیر: برای آینده ی خود چه کاری انجام داده ای. وقت گذشته، عمرت هم تلف شده بدوناینکه برای فردایت فکری کرده باشی. این حاصل غرور خودت می باشد. غرورت را کنار بگذار تا دوباره متولد شده و بتوانی آینده را بسازی. توبه کن تا عمر از دست رفته دوباره بازگردد و قلب تاریکت روشن گردد.

اسفند
 
امروز از برخی جهات برای شما روز تفکر و تعمق خواهد بود. توجه به جزئیات از اهمیت بالایی برخوردار است، اما باید در نظر داشته باشید که بیش از حد لازم غرق آنها نشوید و تمام ذهنتان را روی جزئیات متمرکز نکنید. در غیر این صورت در موقعیت هایی قرار خواهید گرفت که تمام جزئیات آنها را تجزیه و تحلیل کرده اید، اما از اصل موضوع غافل شده اید. امروز فرصت خوبی است تا روز نگرش خود کار کنید و تغییرات لازم را در نگاه خود ایجاد کنید و یاد بگیرید نگاه گسترده تری داشته باشید. در ساعات بعد از ظهر ممکن است سردردخفیفی به سراغتان بیاید، سعی کنید به جای مصرف دارو کمی استراحت کرده و از دمنوش های گیاهی آرامش بخش استفاده کنید.
روز وصل دوستداران یاد باد***یاد باد آن روزگاران یاد باد
کامم از تلخی غم چون زهر گشت***بانگ نوش شادخواران یاد باد
تعبیر:خبر خوشی را می شنوی که به خاطرش انتظار کشیده ای و روز به روز کارت بهتر می شود. اما تعلقات تو نیز بیشتر می شود. مواظب صفای باطن خویش باش تا جدا شدن از دنیا برایت راحت باشد. خوشی خود را با دیگران تقسیم کن تا همیشه سبک بال و آسوده خاطر باشی..
+17
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.