رئیس دانشگاه تهران: دادستان زنگ زد و گفت رئیس دانشکده و دانشجویان بی حجاب باید بازداشت شوند

 عکس دانشجویانی که رئیس دانشگاه تهران می‌گوید «دادستان» برای بازداشت‌شان زنگ زده استدرپی انتشار تصویری که نشان می‌داد تعدادی از دانشجویان دختر هنگام گرفتن عکس با لباس فارغ‌التحصیلی در مقابل سردر دانشگاه تهران روسری‌های خود را از سر برداشته بودند، رئیس دانشگاه تهران به این موضوع واکنش نشان داد.

این عکس آبان‌ماه از سوی سایت خبری «انصاف نیوز» منتشر شد و این سایت با انتقاد از این دانشجویان از آن تحت عنوان «کشف حجاب» یاد کرد.

سایت خبری جماران روز سه‌شنبه ۱۶ آذر خبر داد که محمد مقیمی، رئیس دانشگاه تهران، در مراسمی گفته است که «دادستان قصد بازداشت این دانشجویان را داشته است».

او در این مراسم که به مناسبت «روز دانشجو» برگزار می‌شد در پاسخ به پرسشی در خصوص پیگیری وضع دانشجویان زندانی گفت: «داریم این‌ها را بررسی می کنیم. مثلا عکس بی‌حجاب جلوی دانشگاه را با دلیل ثابت کردم این‌ها دانشجوی ما نبودند و دانشجوی داروسازی بودند. دادستان زنگ زد و گفت رئیس دانشکده و دانشجو باید بازداشت شوند، ولی من گفتم خود ما سازوکار بررسی داریم».

از موضوع «برخورد» با دانشجویان یادشده و رئیس دانشکده داروسازی خبری منتشر نشده است.

محمد مقیمی یازدهم مهرماه امسال جایگزین محمود نیلی احمدی در سمت ریاست دانشگاه تهران شد و در مراسم معارفه خود گفت که اجازه نخواهد داد تریبون دانشگاه تهران «تریبونی علیه نظام» باشد.

محمد مقیمی پس از آن به سرپرستی دانشگاه تهران منصوب شد که محمود نیلی احمدآبادی، رئیس پیشین این دانشگاه، روز ۲۹ شهریور نامه‌ای به محسنی اژه‌ای، رئیس قوه قضائیه، فرستاد و خواستار عفو یا آزادی مشروط کسری نوری، دانشجوی زندانی، شد.

آقای نیلی احمدآبادی روز بعد با حکم وزیر علوم از سمت خود برکنار شد و مقیمی جایگزین او شد.

نیلی احمدآبادی عنوان کرده بود با توجه به این که کسری نوری نیمی از دوره حبس خود را گذرانده است و قانون اجازه آزادی او را بر اساس این شرایط می‌دهد، دانشگاه تهران بنابر تقاضای خانواده این دانشجوی زندانی، درخواست آزادی او را در دستور کار قرار داده است.
+20
رأی دهید
-4

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۴
  Momiji - توکیو، ژاپن
  دادستان غلط کرد و اوه خورد با پدرش و جد و آبادش که فضولی بیجا کرده !!
  4
  15
  ‌پنجشنبه ۱۸ آذر ۱۴۰۰ - ۰۰:۱۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.