لوکوموتیوران پاکستانی که برای خرید ماست، قطار را متوقف کرده بود از کار تعلیق شد

یورونیوز :راننده قطار پاکستانی که به برای خرید ماست قطار را به صورت غیرمنتظره متوقف کرده بود از کار تعلیق شد.

این اتفاق روز دوشنبه در پاکستان رخ داده است. کشوری که تصادفات رانندگی و همچنین قطار به دلیل سومدیریت و بی‌توجهی امری رایج به شمار می‌رود. در روزهای گذشته ویدیویی در شبکه‌های اجتماعی پاکستانی منتشر شده که نشان می‌دهد دستیار راننده قطار در حال خرید تنقلات از دکه‌ای خیابانی است و پس از آن به قطار باز می‌گردد.
سید اعجاز الحسن‌شاه سخنگوی وزارت راه‌آهن پاکستان با تایید تعلیق راننده قطار مذکور در این خصوص می‌گوید: «وقتی قطاری در وسط ریل متوقف می‌شود یک مشکل امنیتی ایجاد شده است. ایمنی اولویت اصلی ما است و نمی‌توانیم هر چیزی را که این مسئله را با خطر روبه‌رو می‌کند تحمل کنیم.»

این قطار بین شهری سفر خود را از شهر شرقی لاهور آغاز کرده بود و به سمت جنوب و کراچی در حرکت بود. اما ظاهرا راننده قطار مذکور وسط راه هوس ماست کرده و با توقف غیر منتظره قطار، دستیارش را برای خرید راهی یک دکه خیابانی کرده است.

اعظم خان سواتی، وزیر راه‌آهن پاکستان در بیانیه‌ای ضمن واکنش به این موضوع تاکید کرد که اجازه استفاده از دارایی‌های ملی برای استفاده شخصی را نخواهد داد.

یک مقام ارشد راه‌آهن پاکستان در این خصوص به خبرگزاری فرانسه گفته که وقوع چنین حوادثی در پاکستان غیرمعمول نیست و معمولا نظارتی هم بر اغلب این موارد وجود ندارد.

در یکی از موارد اخیر در ماه ژوئن در پی برخورد یک قطار به یک واگن دیگر که دقایقی قبل از حادثه از ریل خارج شده بود، ۶۰ نفر در این کشور جان خود را از دست داده بودند.
+18
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.