بررسی توانایی‌های ارتش اسرائیل برای حمله احتمالی به تاسیسات اتمی ایران

العربیه :بازرسی کل اسرائیل اعلام کرد در حال بررسی توانایی‌های دستگاه‌های دفاعی و سازمان‌های اطلاعاتی این کشور برای حمله به تاسیسات هسته‌ای ایران است که به منظور تولید سلاح هسته‌ای به کار می‌روند.

به گزارش «جروزالم پست»، سه‌شنبه، 7 دسامبر، متانیاهو انگلمن، بازرس کل اسرائیل گفت سازمان تحت تکفل وی در حال بررسی توانایی‌های نظامی و اطلاعاتی اسرائیل است، اما به دلیل حساسیت موضوع، برخی گزارش‌های این سازمان طبقه‌بندی خواهد شد.

انگلمن که در کنفرانس «معاریو» سخن می‌گفت، افزود: «بخشی از پایداری اسرائیل از اینجا نشات می‌گیرد که در این کشور همه تحت نظارت قرار می‌گیرند و باید بابت اقدامات خود جواب پس بدهند. این شامل سیستم دفاعی، سازمان‌های اطلاعاتی و ارتش اسرائیل هم می‌شود».

با نظر به تهدیدهای ایران، انگلمن تاکید کرد نگران این است که سازمان مالیات اسرائیل مورد حملات سایبری قرار بگیرد، و از طریق آن اطلاعات ذی‌قیمتی به دست دشمنان اسرائیل بیفتد.

به گفته وی: «سازمان مالیات یکی از دقیق‌ترین پایگاه‌های اطلاعاتی درباره شهروندان اسرائیل را دارد. این یک پایگاه داده‌ها، برای عملکرد اقتصادی حیاتی است، بنابراین حمله به آن می‌تواند آسیب جدی ایجاد کند.»

در همین راستا، روز سه‌شنبه وب‌سایت‌های اسرائیلی فاش کردند که بنی گانتز، وزیر دفاع و داوید برنعه، رئیس سازمان اطلاعات و عملیات ویژه اسرائیل «موساد»، در جریان دیدارهای هفته جاری خود با مقامات ارشد دولت جو بایدن در واشینگتن، ایالات متحده را برای «حمله نظامی» علیه اهداف ایرانی تحت فشار قرار خواهند داد.

بر اساس گزارش‌های اسرائیلی، گانتز و برنعه مقامات آمریکایی را ترغیب خواهند کرد تا «طرح ب» را در قبال ایران در پیش گیرند. این دو، مذاکرات هسته‌ای متوقف‌شده در وین را «فرصتی برای زیر فشار قرار دادن ایالات متحده برای اتخاذ تصمیم قاطعانه‌تر در قبال ایران» می‌دانند.

در این گزارش‌ها آمده است که این دو مقام اسرائیلی علاوه بر درخواست برای تشدید تحریم‌ها علیه تهران، از آمریکا خواهند خواست دست به اقدام نظامی علیه تاسیسات هسته‌ای ایران بزند.
+51
رأی دهید
-30

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۳
  رزم جو - لوس انجلس، ایالات متحده امریکا

  یه نگاه کوچیک تو اینترنت بکنید، این بی ناموس اسرائیل از 2002 میخواد حمله کنه به سایت‌های اتمی ایران و هیچ غلطی نکرده. اینها با بلوف زدنشون فقط میخوان ایران رو برسونن و جو روانی روی کشور درست کنند و گرنه این بچه کشها مال این حرفها نیستند. تنها کاری که از اینها بر میاد ترور، آدم کشی و دزدی هست جرات جنگ رو در رو ندارن. فقط از راه هوا حمله میکنن به این فلسطینی های فلک زده و گرنه جرات نمیکنن نیرو زمینی هیچ کجا وارد کنن. خاک بر سر ترسوت کنم اسرائیل که فقط ترور و دزدی بلدی نه چیز دیگه
  90
  48
  ‌چهارشنبه ۱۷ آذر ۱۴۰۰ - ۰۹:۴۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۸۱
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا

  اگر حمله ای صورت بگیرد هرچند به اسم اسرائیل ولی امریکا و روسیه در ان بطور مخفیانه و غیر رسمی به اسرائیل کمک خواهند کرد. امریکا که نوعی پیمان مشترک نظامی با اسرائیل دارد اما روسیه به هیچ صورت نمیخواهد که در کنار مرزهایش یک کشور مسلمان صاحب بمب اتم بشود و به اسمان ایران هم کاملا اشراف دارد. تاکنون اسرائیل به نیروهای نیابتی در سوریه و غزه ضربه میزد ولی به گفته ی بنت می خواهند ضربه ها را بطرف سر مار معطوف کنند
  11
  45
  ‌چهارشنبه ۱۷ آذر ۱۴۰۰ - ۱۰:۵۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۷
  دوستدار - استهکلم، سوئد
  بیشتر از ده سال است اسرائیل برسی میکند ایا توانایی اینرا را دارد به تاسیسات اتمی نظام اخوندی ایران حمله کند یا نه , مثل اینکه هنوز به این برسی نرسیده که قابلیت این را داشته باشد بتواند به تاسیسان رژیم ایران حمله نظامی کند. شاید 20 سال دیگر هم بگذرد , اسرائیل هنوز توانایی انرا بدست نیاورده باشد حمله ای نظامی که منجر به از بین بردن تاسیاسات اتمی ایران بشود را کشف و پیدا کرده باشند. پس لطفا" و لطفا" دولت اسرائیل دست از تهدید رژیم ایران و برسی کردن حمله به تاسیسات اتمی این رژیم بردارید و بیشتر از این مردم و مخالفان نظام اخوندی را سرکار نگذارید !
  11
  29
  ‌چهارشنبه ۱۷ آذر ۱۴۰۰ - ۱۱:۳۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  Mome - لوند، سوئد

  زنده باد ایران عزیز و مرگ بر دشمنان آن
  1
  21
  ‌چهارشنبه ۱۷ آذر ۱۴۰۰ - ۱۵:۲۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۵
  وطن نام تو نام نامداران - ستکهلم، سوئد
  مردم دنیا بدونید که ما در حال تحقیق درباره حمله به ایران هستیم, البته این مسئله فوق سری. ما به کسی نمی گیم شما هم نگید. در ضمن اداره مالیات ما اطلاعات حساسی در باره مردم اسرائیل داره, اینم ما به کسی نمی گیم شما هم نگید که به گوش هکرهای ایرانی برسه. در ضمن قراره اسرائیلی ها یه کمی بایدن رو فشار بدن که برای حمله به ایران کمک کنه که خدای نکرده کسی سران اسرائیل را فشار نده, منظورم اینه که تحت فشار قرار نده. بی سوادی هم بد دردیه...
  7
  20
  ‌چهارشنبه ۱۷ آذر ۱۴۰۰ - ۱۶:۲۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۹
  kurosh-h - گوتنبرگ، سوئد
  [::دوستدار - استهکلم، سوئد::]. اسراییل یکی از قویترین کشورها با سلاح هسته ای است . این کشور تقریبا نیم قرن است که توانایی حمله اتمی به دشمنانش در خاورمیانه دارد . اما این گزینه مصلحت سیاسی ندارد . ایران اسلام نباید با دم شیر بازی کند و مردم صلحجو کشور ما نباید قربانی اهداف رژیم بشوند .
  2
  3
  ‌چهارشنبه ۱۷ آذر ۱۴۰۰ - ۲۲:۱۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۸۱
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا
  [::kurosh-h - گوتنبرگ، سوئد::]. چنان این اخوندهای ابله لباس 1400 سال پیش پوشیده و به یاد دشمنی اقتصادی محمد با یهودیان افتاده اند که پنداری 1400 سال قبل است. البته چپول های ایرانی که هنوز در عصر استالین به سر مبرند از روی تقلید و حسادت با اخوندها هم پیاله شده اند. حتی 1400 سال قبل هم این مسلمانان بودند که دمار از روزگار یهودیان (و ایرانیان) در اوردند که فقط یکی از ان ها جریان بنی قریظه بود که پیامبر خدا که ماه را با شمشیر نصف کرده و با آب دهان به همدیگر باز چسبانده بود (بزرگترین دروغ در کل تاریخ). انچه از مسلمین می بینی شمشیر و قتل و غارت و جنایت هست سر بیش از 900 ادم بیگناه را ار یک روز بریدن و جنایت و جهاد و راهزنی و زشتی و تعدی و وعده های دروغ است و بس
  2
  5
  ‌پنجشنبه ۱۸ آذر ۱۴۰۰ - ۰۱:۴۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.