دیوار هوشمند اسرائیل در مقابله با حماس آماده بهره‌برداری شد

رژه نیروهای حماسدویچه وله :وزارت دفاع اسرائیل از پایان ساخت و ساز دیوار امنیتی ۶۵ کیلومتری خود در زیرزمین و در امتداد مرزهای نوار غزه خبر داد. این دیوار برای مقابله با تونل‌های زیرزمینی سازمان فلسطینی حماس ساخته شده است.

وزارت دفاع اسرائیل می‌گوید، پس از چهار سال ساخت دیوار زیرزمینی این کشور در امتداد نوار غزه به پایان رسید و این دیوار آماده بهر‌ه‌برداری شد.

هدف از این اقدام جلوگیری از حملات سازمان فلسطینی حماس از طریق تونل‌های زیرزمینی به خاک اسرائیل است. این سازمان کنترل نوار غزه را در دست دارد.

وزارت دفاع اسرائیل سه‌شنبه ۷ دسامبر (۱۶ آذر) اعلام کرد، بخشی از این دیوار زیرزمینی ۶۵ کیلومتری مجهز به حسگرها یک حصار امنیتی روی زمین نیز دارد که ارتفاع آن به بیش از ۶ متر می‌رسد.

علاوه بر این، این دیوار شامل یک حائل دریایی، سیستم‌های راداری، دوربین‌ها و اتاق‌های نظارت و نگهبانی نیز می‌شود.

بنی گانتس، وزیر دفاع اسرائیل این حائل را "دیواری آهنین" بین حماس و ساکنان مناطق مرزی اسرائیل در حاشیه نوار غزه خواند و گفت، این حائل حماس را برای نفوذ در خاک اسرائیل ناتوان می‌سازد.

در ساخت این بنا ۱۲۰۰ کارگر، ۲۲۰هزار تن بتون و ۱۴۰هزار تن آهن و فولاد به‌کار گرفته شده است.

در جنگ غزه در سال ۲۰۱۴ نیروهای حماس بارها توانستند از طریق تونل‌های زیرزمینی وارد اسرائیل شوند. ارتش اسرائیل طی عملیاتی موفق شد، بسیاری از این تونل‌ها را در یک اقدام امنیتی تخریب کند.
+13
رأی دهید
-2

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.