هشدار صریح به رئیسی در مراسم روز دانشجو: پاسخ انقلابی و قاطع از مردم دریافت می‌کنید

 ابراهیم رئیسی در مراسم روز دانشجورادیو فردا :دبیر انجمن اسلامی دانشجویان روز سه‌شنبه ۱۶ آذر در دیدار ابراهیم رئیسی، رئیس‌جمهوری ایران، با دانشجویان، ریاست او بر دولت را «حاصل غیررقابتی‌ترین انتخابات طول تاریخ جمهوری اسلامی» توصیف کرد و او را «نماینده حاکمیت» دانست و نه مردم.

گزارش‌های منتشر شده حاکی است که نخستین حضور ابراهیم رئیسی در مقام رئیس‌جمهوری ایران در دانشگاه صنعتی شریف به مناسبت ۱۶ آذر، «روز دانشجو»، با انتقادات شدید محمدحسین بیات، دبیر انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه صنعتی شریف، همراه بود که نسبت به وقوع یک «انقلاب» علیه حکومت جمهوری اسلامی هشدار داد.

او خطاب به آقای رئیسی گفت: «اگر برای رهایی از وضعیت بحران زده‌ی کنونی، راه‌حلی عقلانی، مبتنی بر تجربه و کارآمد ارائه ندهید، از جانب مردم پاسخی دریافت خواهید کرد که شاید نه سریع و نه حتی فوری باشد اما حتما انقلابی و قاطع است».

ابراهیم رئیسی در انتخاباتی به پیروزی رسید که همه رقبای اصلی وی ردصلاحیت شده بودند و اکثریت قریب به اتفاق نامزدهای اصول‌گرا نیز در چند روز باقی‌مانده به انتخابات خرداد ۱۴۰۰ به نفع او انصراف دادند.

بر اساس آمارهای رسمی، میزان مشارکت مردم در این انتخابات ۴۸.۸ درصد بود که پایین‌ترین میزان مشارکت در انتخابات ریاست‌جمهوری ایران از ابتدای تاریخ جمهوری اسلامی است. این در حالی است که گزارش‌ها حاکی از شرکت ۴۳ درصد افراد واجد شرایط در پای صندوق‌های رای بود.

ابراهیم رئیسی در این انتخابات ۱۸ میلیون رای کسب کرد و بیش از سه میلیون رای نیز باطله اعلام شد.
«بذل و بخشش دولت به باندهای فساد یا ناکارآمد»
دبیر انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه صنعتی شریف در نطق خود ابراهیم رئیسی را متهم کرد که هر بخشی از دولت را «به نماینده یکی از باندهای فاسد و یا ناکارآمد قدرت و ثروت بذل و بخشش کرده» و در نهایت «امنیتی‌ترین کابینه جمهوری اسلامی را با انتصاب سرداران سپاه در تک تک مناصب دولتی تشکیل داده» است.

احمد وحیدی، رستم قاسمی، حسین امیرعبداللهیان، محمدعلی زلفی‌گل، اسماعیل خطیب، محمدرضا قرایی آشتیانی، بهرام عین‌الهی و عزت‌الله ضرغامی هشت نظامی فعلی و سابق هستند که در کابینه ابراهیم رئیسی به عنوان وزیر حضور دارند. مسعود میرکاظمی نیز نظامی سابق دیگری است که به‌عنوان رئیس سازمان برنامه و بودجه انتخاب شده است.

محمدحسین بیات در ادامه سخنان خود گفت: «امروز دیگر از محسن رضایی گرفته تا قاضی‌زاده هاشمی و رستم قاسمی و سردار وحیدی، همگی سهم‌شان را از قدرت گرفته‌اند. امروز دیگر امنیتی‌ترین کابینه جمهوری اسلامی را با انتصاب سرداران سپاه در تک تک مناصب دولتی تشکیل داده‌اید. حالا سوال این‌جاست که در این حاکمیت سرتاپا یکدست، آن فسادستیزی‌ای که وعده می‌دادید کو؟ آن رفع فاصله طبقاتی و مبارزه با بی‌عدالتی‌ای که می‌گفتید، کو؟ آن رفاه و تأمین حداقل معیشت مردم، کو؟ آن آزادی و آن تضمین حقوق همه مردم و زنان و دختران، کو؟ آن وعده رفع تحریم‌هایتان چه شد؟ آن عزتی که وعده می‌دادید، کجاست؟»

او با بیان این‌که «فساد سیستماتیک، نظامی‌گری افسار گسیخته، فقر شدید اقتصادی، شکاف سرسام‌آور طبقاتی، از هم گسیختگی اجتماعی، تحریم‌های بین‌المللی، مسائل و کلان‌مشکلات زیست محیطی»، هزینه‌های سنگینی را به مردم تحمیل کرده است، تصریح کرد: پاسخی که حکومت ایران به اعتراضات مردم داده یا «شعارهای توخالی» و یا «سرکوب و بازداشت و باتوم و اشک‌آور و گلوله جنگی و ساچمه» بوده است.

وی در این زمینه به سرکوب شدید اعتراضات آبان ۱۳۹۸ اشاره کرد، اعتراضاتی که جرقه آن با افزایش ناگهانی قیمت سوخت زده شد و به سرعت سراسر کشور را در برگرفت.

دبیر انجمن اسلامی دانشجویان اظهار داشت: «در شرایطی که جامعه‌ی مدنی با سرکوب شدید مواجه بوده و فعالین مدنی، سیاسی و اجتماعی به بهانه‌های متعدد در دالان‌های قوه‌ی قضائیه هستند، همان جایی که تا چند ماه پیش بر مصدر آن تکیه زده بودید، چگونه می‌توان انتظار داشت سخن مردم به گوش حاکمیت برسد، شما به ما بگویید در چنین شرایطی جز در افتادن در ورطه‌ی شوم خشونت چه راهی پیش پای مردم مانده است؟»

آقای بیات افزود: «چطور انتظار داریم زمانی که تمام راه‌های تنفس را بر جامعه بسته‌ایم، پیام ملت را جز با مشت‌های گره کرده بشنویم؟ جناب آقای رئیسی حتما از جوی خون راه افتاده در آبان ۹۸ مطلعید، همان‌گونه که از سرکوب مردم تشنه‌ی خوزستان و اصفهان مطلعید. شما به ما بگویید سرکوب شدید این اعتراضات جز به این معناست که حاکمیت نه تنها توانایی گفت‌وگو با مردم را از دست داده بلکه اساسا پذیرفته است که باید به ضرب گلوله خود را حفظ نماید؟»

اعتراضات آبان ۹۸ کشته‌های زیادی بر جای گذاشت که وزیر کشور وقت تعداد آن‌ها را ۲۰۰ تا ۲۲۵ نفر عنوان کرد. این در حالی است که سازمان عفو بین‌الملل می‌گوید کشته شدن ۳۲۴ نفر را مستند کرده است. خبرگزاری رویترز هم در گزارشی شمار کشته‌شدگان را تا ۱۵۰۰ نفر برآورد کرده است.

دبیر انجمن اسلامی دانشجویان در پایان با اشاره به پرونده‌سازی‌های قوه قضائیه برای دانشجویان، اساتید دانشگاه و پژوهشگران در زمان ریاست ابراهیم رئیسی بر این نهاد، خطاب به رئیس‌جمهوری اسلامی گفت: «ما شما را نماینده‌ی حاکمیت می‌دانیم و لازم می‌دانیم که این هشدار را به شما بدهیم! اگر برای رهایی از وضعیت بحران زده‌ی کنونی، راه‌حلی عقلانی، مبتنی بر تجربه و کارآمد ارائه ندهید، از جانب مردم پاسخی دریافت خواهید کرد که شاید نه سریع و نه حتی فوری باشد اما حتما انقلابی و قاطع است».
+53
رأی دهید
-8

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۶۱
  گور دجال زار می بینم - نیده، ترکیه

  این ها را جای تهدید نگذارید لطفاً ، این رأفت اسلامیست، تهدیدات واقعی را بعد اینکه این حضرات به بمب اتمی دست پیدا کردند، خواهید دید ، روزی هزار نفرتان را همان سر در دانشگاه دار خواهند زد تا از این قرتی بازی ها و شکر خوری های اضافی نکنید! و دموکراتها. ترامپ را سرنگون کردند تا فرصتی پیش بیاورند که اینها اتمی بشوند، چون میدانند که به این زودی‌ها دیگر در امریکا بقدرت نخواهند رسید !
  8
  47
  ‌سه شنبه ۱۶ آذر ۱۴۰۰ - ۲۰:۰۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۹
  مارشال زرد - وپرتال، آلمان

  در مملکتی که بنا به تجربه آزادی بیان هست ولی آزادی بعد از بیان نیست بایستی دید که حاکمیت و شخص رییسی تا چه اندازه تاب و تحمل انتقاد و بیان حقیقت را دارا میباشد. ولی در هر صورت تیزبینی و جسارت آقای بیات ستودنی میباشد و وقوع یک انقلاب که بساط این نظام ستمگر و ظالم و بیرحم را از بن بزند دور از حقیقت نیست و نتایج آن نیز غیر قابل پیش بینی میباشد ولی با توجه عدم بینش صحیح حکومت وقوع آن حتمی میباشد.
  4
  48
  ‌سه شنبه ۱۶ آذر ۱۴۰۰ - ۲۰:۰۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۴
  arian1 - ابادان، ایران

  ۸ وزیر کابینه آخوند رئیسی، سابقه نظامی دارند و از اعضای سپاه بوده اند و انتخاب آخوند آدمکش رئیسی بعنوان رئیس جمهور، یعنی آنکه حکومت آخوندی خود را برای آینده ای سخت و همراه با درگیری با مردم گرسنه و بیکار آماده کرده است.
  12
  51
  ‌سه شنبه ۱۶ آذر ۱۴۰۰ - ۲۰:۱۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  Roger Waters - میامی، ایالات متحده امریکا

  رئیسی عروسک خیمه شب بازی ای بیش نیست این حرفها را باید مقابل خاینه ای شیطان میزدند.
  1
  30
  ‌سه شنبه ۱۶ آذر ۱۴۰۰ - ۲۱:۰۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۷۴
  Sasan 55 - پاریس، فرانسه
  واقعیتهایی بیان شد که انکار ناپذیر و همچنین وقوع قیامی که طومار ملاهای پست و جنایتکار را در هم نوردد در آینده کاملاً نزدیک و‌ اجتناب ناپذیر ! ساعتها برای دفن حکومت اسلامی ایران به صدا در آمده اند ..تیک تاک
  2
  10
  ‌چهارشنبه ۱۷ آذر ۱۴۰۰ - ۰۰:۵۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.