یکشنبه روز تعطیل هفتگی در امارات؛ کارمندان هفته ای ۴.۵ روز بیشتر کار نمی‌کنند

یورونیوز :امارات عربی متحده روزهای تعطیلات هفتگی خود را تغییر می دهد. به گزارش خبرگزاری فرانسه از اول ژانویه ۲۰۲۲ روزهای کاری هفته از دوشنبه تا جمعه خواهند بود.

بدین ترتیب و طبق تصمیم روز پنجشنبه ابوظبی، یکشنبه جای جمعه را در تقویم امارات می گیرد و کارمندان و پرسنل ادارات دولتی روزهای جمعه فقط تا ظهر کار خواهند کرد. جمعه بطور سنتی روز تعطیل در کشورهای اسلامی محسوب می شود.

طبق این تصمیم، امارات اولین کشوری در دنیا خواهد شد که کارمندان و پرسنل ادارات دولتی فقط ۴.۵ روز در هفته کار می کنند. از دوشنبه تا جمعه از ۷:۳۰ صبح تا ۱۵:۳۰ و جمعه ها از ۷:۳۰ تا ۱۲ ظهر.

ساعت برگزاری نماز جمعه از ۱۳:۱۵ تعیین شده و بنابر اعلام مقامات دولتی کارکردن نیم روزه خللی در شرکت در مراسم مذهبی مومنان ایجاد نخواهد کرد. سیاست ابوظبی «انعطاف» حداکثری در ساعات کاری روزهای جمعه خواهد بود و کارمندان نهادهای دولتی تحت شرایطی مجاز به دورکاری هستند.

پیش تر در سال ۲۰۰۶ دولت امارات تعطیلات پنجشنبه- جمعه را برای کمک به رونق تجارت و مراودات بین المللی به جمعه - شنبه انتقال داده بود. این سیستم در برخی از کشورهای خاورمیانه تاکنون اعمال می شده است.

هدف از این تصمیم مقامات اماراتی که پیش تر هم گمانه زنی هایی در باره آن مطرح بود، توسعه روابط تجاری و بازرگانی با افزایش ساعات اداری مشترک با کشورهای عمدتا غربی عنوان شده است. علاوه بر این، این تغییر ساعت می تواند در جذب بازدیدکنندگان بین المللی و جهانگردان که به این روزها بعنوان تعطیلات آخر هفته بیشتر عادت دارند، موثر باشد. امارات می گوید در پرتو این تصمیم صاحبان بسیاری از مشاغل بویژه مشاغل مالی می‌توانند ساعات و روزهای بیشتری را با خانواده خود بگذرانند.
+53
رأی دهید
-9

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۸
  nooshin tehrani - روم، ایتالیا

  در ایتالیا هم ادارات چهار روز و نیم کار میکنند. روزهای جمعه نیمه روزه کار میکنند.
  0
  22
  ‌سه شنبه ۱۶ آذر ۱۴۰۰ - ۱۳:۲۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.