گره کور در جنایت انتقام‌جویانه اراذل

پرونده درگیری مسلحانه و مرگبار اراذل ورامین در حالی در دادگاه انقلاب و کیفری استان تهران مورد رسیدگی قرار گرفته که متهمان هیچکدام اتهام قتل را نپذیرفته‌اند.

به گزارش خبرنگار حوادث «ایران»، رسیدگی به این پرونده از تیر سال ۹۸ با گزارش یک درگیری مسلحانه در منطقه ورامین آغاز شد. پس از اعزام مأموران و بررسی اولیه مشخص شد که درگیری میان چند جوان رخ داده و 2 نفر از آنها مجروح و به بیمارستان منتقل شدند و جوانی به‌نام پیمان هم با ضربه‌های قمه و گلوله جان باخته است. به این ترتیب جسد مقتول با دستور مقام قضایی به پزشکی قانونی انتقال یافت و مشخص شد یکی از گوش‌های وی هم پیش از مرگ بریده شده است. بنابراین فرضیه انتقام‌جویی قوت گرفت.

در ادامه مأموران به سراغ دوستان پیمان رفتند که در بیمارستان بستری بودند و در بازجویی از آنها معلوم شد که وی در درگیری با یکی از اراذل ورامین به‌نام اصغر و همدستانش به قتل رسیده است.

پس از بازداشت اصغر وی به درگیری مسلحانه اعتراف کرد و گفت: خانواده من و خانواده پیمان از سال‌ها قبل بر سر یک زمین با هم اختلاف داشتند. بارها او در لایو اینستاگرام علیه من فحاشی کرده بود و آنقدر از کارش عصبانی بودم که نقشه قتلش را کشیدم. تصمیم گرفتم طوری او را بکشم تا برای سایرین درس عبرت شود و همه بدانند که سزای فحاشی به من چیست. آن شب با 18 نفر از نوچه‌هایم به او حمله کردیم. من با کلاشنیکف و همراهانم با چاقو و قمه او را از پا در آوردیم. حتی یکی از دوستانم به‌نام کریم گوش او را برید و به من گفت این کار نشان می‌دهد که ما او را چگونه تنبیه کردیم.

با تکمیل تحقیقات، پرونده متهمان به دادگاه کیفری استان تهران و دادگاه انقلاب فرستاده شد.

در جلسه دادگاه انقلاب اصغر و 18 همدستش گفتند که قصدشان ایجاد ناامنی در شهر نبوده و آنها برای گرفتن انتقام دست به این کار زده‌اند که با نظر قاضی پرونده آنها از اتهام محاربه تبرئه شدند.

پس از آن رسیدگی به پرونده متهمان در شعبه 7 دادگاه کیفری برگزار شد. در این جلسه اصغر مدعی شد که خانواده پیمان، برادرش را به تلافی قتل او در مقابل خانه پدری اش کشته‌اند.

کریم نیز با پذیرش اتهام معاونت در قتل گفت: من به مقتول شلیک نکردم.در ادامه هم سایر متهمان به دفاع از خود پرداختند که تنها یک نفر از آنها عنوان کرد کریم عامل اصلی شلیک بوده است.

با این حال پلیس در گزارشش اعلام کرد که بررسی دوربین‌های مداربسته محل جنایت نشان می‌دهد که عامل اصلی شلیک گلوله کریم بوده است.

اصغر در ادامه دفاعیاتش گفت: من در اعترافات اولیه‌ام قتل را گردن گرفتم اما واقعیت این است که کریم به مقتول شلیک کرد. او برای اینکه این اتهام را از خودش دور کند در زندان معتاد شد تا وقتی کارشناسان بدن نحیف او را می‌بینند به این نتیجه برسند که وی نمی‌توانسته عامل شلیک باشد.اگر فیلم‌های دوربین مداربسته را ببینید و درباره گذشته او تحقیق کنید متوجه می‌شود که او هیکل درشتی داشته است.

پس از آن هم چند شاهد درگیری شهادت دادند که کریم عامل شلیک بوده است.

در پایان جلسه قضات برای صدور رأی وارد شور شدند.
+1
رأی دهید
-3

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.