چرا طالبان مدعی ۲۰۰۰ هکتار اراضی ایران است؟!

کانال دولت بهار :سال ۸۲ و در دولت خاتمی دیواری به طول ۵۰ کیلومتر در مرز سیستان و بلوچستان با افغانستان احداث شده فاصله زیادی با نوار مرزی دارد و ۲۰۰۰ هکتار اراضی کشاورزی مردم سیستان پشت دیوار مانده است و کشاورزان برای دسترسی به زمینهای خود با مشکلات عدیده مواجه هستند!

حالا قوز بالاقوز شده و طالبان مدعی است اراضی پشت دیوار مال آنهاست و به سوی کشاورزان ایرانی تیراندازی می‌کند!
چه شده که طالبان ادعا می‌کند بخشی از سرزمین ایران متعلق به آنهاست؟
روزنامه شرق : درگیری مرزی هفته گذشته میان مرزبانان ایرانی و نیروهای طالبان در منطقه مرزی نیمروز بار دیگر موضوع حساسیت‌برانگیز دیوارکشی مرزی را به افکار عمومی کشاند.

در شرایط حاضر باید پرسید که چرا دیوار مرزی با افغانستان به شکلی ساخته شده که صدها هکتار از اراضی کشاورزی و زمین‌های مردم و خاک کشور در آن سوی دیوار قرار گرفته است؟

اگر میله‌گذاری مرزی صورت گرفته بود، با تغییر ساختار قدرت در افغانستان آیا هر گروه جدیدی که در افغانستان حاکم شوند متوجه حدود مرزهای دو کشور نخواهند شد؟

ضروری است کارشناسان و مسئولان امر دراین‌باره هم روشنگری لازم را داشته باشند و در صورت درستی این ادعا، برای حفظ تمامیت سرزمینی کشور با دقت و جدیت اقدام کنند تا دیگر نیروهای طالب و دیگران به خود اجازه ندهند نسبت به خاک ایران ادعایی داشته باشند.
+67
رأی دهید
-4

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۶۱
  گور دجال زار می بینم - نیده، ترکیه

  اینکه چیزی نیست، یک روزی میرسد که آدرسها در ایران میشود؛ تهران، منطقه ۵ فرانسوی ها، بلوار روسیه، کوچه انگلیسی‌ها ،جنب نانوایی اوکراینی، پلاک ۴۴ ، منزل حاج آقا مرتضی میرفندرسکی! ( خداییش چه کلاسی داره)
  1
  56
  دوشنبه ۱۵ آذر ۱۴۰۰ - ۰۱:۰۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۹
  حق گو لندن - لندن، انگلستان

  مگه‌شمال و جنوب دریای ایران را روسیه ‌ و چین نبردن؟ اینم روش بیشرف اخوند . شاهنشاها کجایی !!!
  1
  26
  دوشنبه ۱۵ آذر ۱۴۰۰ - ۱۱:۳۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۸
  حمید اندیشه - لندن، انگلستان
  چون با تمام بی سوادی و لمپهنی که دارن اینو خوب میدونن که یه مشت دزد و جانی و یاغی اوزگل و بی سواد که اقتصاد رو مال خر میدونن [(وقتی پای سفره مردم در میون باشه)( به جز اونجایی که جیب خودشون به خطر نیوفته)] و بجای ملت ایران میگن امت اسلام و بجای وطن میگن جهان اسلام؛طبیعیه که سهم جهانیشون رو از این خوان گسترده میخوان؛نوش جونتون!!!!!!!!
  0
  8
  دوشنبه ۱۵ آذر ۱۴۰۰ - ۱۳:۲۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۳
  رزم جو - لوس انجلس، ایالات متحده امریکا
  [::حق گو لندن - لندن، انگلستان::]. منطور از شاهنشاه کی هست؟ اگر منظورت رضا ‌دیبا هست اون الان مشغول یوگا یادگرفتن و لنگ هوا کردن هست خخخخ
  9
  3
  دوشنبه ۱۵ آذر ۱۴۰۰ - ۱۷:۳۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.