حمایت بازیکنان از هم‌تیمی مسلمانی که حجاب از سرش افتاد

ایندیپندنت فارسی :تیمی از بانوان فوتبالیست به خاطر شفقت و مهربانی خویش مورد ستایش قرار گرفته‌اند، چرا که وقتی حجاب بازیکن حریف از سرش لیز خورد، بازی را متوقف کردند و به دور او جمع شدند.

این رفتار ورزشی و جوانمردانه در طول یکی از بازی‌های جام قهرمانی زنان فدراسیون فوتبال غرب آسیا، میان باشگاه عرب ارتودوکس و باشگاه شباب الاردن در سال گذشته در کشور اردن اتفاق افتاد.

در ویدیویی که از این صحنه گرفته شده است، بازیکنان باشگاه شباب الاردن دیده می‌شوند که یکی از آنان توپ را از یکی از بازیکنان باشگاه عمانی می‌گیرد و به ناگاه می‌ایستد، چون موهایش از زیر حجاب بیرون می‌زند.

بازیکنان تیم حریف به سرعت دور این ورزشکار حلقه می‌زنند و بازی را برای حدود ۳۰ ثانیه متوقف می‌کنند تا او بتواند حجابش را در خفا درست کند.

ویدیوی این صحنه تاثیرگذار از آن زمان تا کنون فراگیر شده است و بعد از به اشتراک‌ گذاری در توییتر، بیش از ۴.۴ میلیون بار دیده شده است.

یک نفر نوشت: «این صحنه واقعا صحنه زیبایی برای تماشا است.» و دیگری گفت: «این صحنه دوست‌ داشتنی است، رفتار ورزشکارانه‌ای راستین».

در میان حساب‌هایی که ویدیو را به اشتراک گذاشتند، یکی هم شبکه ای‌اس‌پی‌ان (ESPN) بود که در توضیح آن نوشت:‌ «فراتر از ورزش».

گلنون دویل نویسنده، همسر ابی وامباک، فوتبالیست سابق ایالات متحده، نیز این ویدیو را به اشتراک گذاشت و نوشت: «امروز این منش ما است، وقتی یکی از ما به دیگران نیاز دارد، بازی را متوقف می‌کنیم و به دور او حلقه می‌زنیم. ما مراقب یکدیگر هستیم».

به گزارش گاردین، در سال ۲۰۱۴، فیفا ممنوعیت پوشیدن حجاب را لغو کرد و اولین بازی با حضور زنان محجبه دو سال بعد در اکتبر ۲۰۱۶ در جام‌جهانی بانوان زیر ۱۷ سال، در عمان، پایتخت اردن، برگزار شد.
+30
رأی دهید
-90

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۷۷
  hassan1326 - تهران، ایران

  مَشکل مسلمانان حجاب اشخاص است ، ومشکل بقیه مردمان رفع معضلات جهانی مثل گرمایش هوا و یا اب شدن یخ های قطب !؟! میان ماه من تا ماه گردون ، تفاوت از زمین است تا سماوات
  14
  53
  دوشنبه ۱۵ آذر ۱۴۰۰ - ۰۴:۰۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۷
  hamidesabz - لندن، انگلستان

  دین موروثی مثل زگیل مادرزاد است! . نمیشود از شرش راحت شد مگر با درد و جراحت!
  8
  49
  دوشنبه ۱۵ آذر ۱۴۰۰ - ۰۶:۵۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۹
  صدای خسته - بروج، بلژیک

  جمع کنید بابا این مسخره بازی هارو.چهار لاخ مو زده بیرون.همچین توپ و ول‌کرد و نشست گفتم رحِمِش جابجا شد.
  12
  46
  دوشنبه ۱۵ آذر ۱۴۰۰ - ۰۷:۱۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  Momiji - توکیو، ژاپن

  حقش بود تمام بازیکنان لچک بسر داخل زمین بازی در اون لحظه ، بخاطر همبستگی و یکدلی لچکها رو از سر برمیداشتن همه بی لچک بازی رو ادامه میدادند.
  4
  37
  دوشنبه ۱۵ آذر ۱۴۰۰ - ۰۹:۳۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۸
  حمید اندیشه - لندن، انگلستان
  آخ آخ آخ؛زود بپوشونین تا اسلام بنیانش به خطر نیوفتاده!!!!...
  2
  15
  دوشنبه ۱۵ آذر ۱۴۰۰ - ۱۳:۲۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۵
  Liberte - ارومیه، ایران
  واقعا بشر از دیدن این حماقت محض به حیرت می افته.
  0
  5
  دوشنبه ۱۵ آذر ۱۴۰۰ - ۲۳:۱۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.