نوید نگهبان با گروهی از ستاره‌های سینمای جهان به «قندهار» می‌رود

 نوید نگهبان، راست، و جرارد باتلر.صدای آمریکا :نوید نگهبان، هنرمند ایرانی آمریکایی، در فیلم حادثه‌ای «قندهار» با گروهی از ستاره‌های بزرگ سینمای جهان ار جمله جرارد باتلر آمریکایی همبازی می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری «ددلاین»، این نخستین فیلم بزرگ آمریکایی است که در منطقه تاریخی «ال‌اولا» در عربستان سعودی فیلمبرداری می‌شود.

قندهار به کارگردانی ریک رومن، داستان یک مأمور مخفی سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا «سی آی ای» با بازی جرارد باتلر در افغانستان را به تصویر می‌کشد که برای مأموریتی مهم به شهر قندهار اعزام شده است. او و مترجم افغانستانی خود از سوی نیروهای نخبه ویژه‌ای تعقیب می‌شوند که درصدد دستگیری آنها هستند و درگیر ماجراهای مختلفی می‌شوند.

هنوز مشخص نیست که نوید نگهبان که با هنرنمایی در سریال‌های «هوم‌لند» یا «میهن»، و «لژیون» به شهرت زیادی رسیده است، در چه نقشی ظاهر خواهد شد.

او‌ سابقه بازی در آثار مرتبط با افغانستان را در کارنامه حرفه‌ای خود دارد و در فیلم حادثه‌ای «۱۲ نیرومند» در نقش ژنرال دوستم به هنرنمایی پرداخت.
این نخستین فیلم هالیوودی است که با بودجه هنگفتی در منطقه چشم‌نواز «ال‌ا‌ولا» در شمال غربی عربستان سعودی فیلمبرداری می‌شود که «هگرا» یکی از میراث جهانی یونسکو در آن قرار دارد.

برخی از صحنه‌های قندهار در شهر جده فیلمبرداری خواهد شد و این اثر از حمایت کمیسیون فیلم عربستان سعودی برخوردار است و تعدادی از عوامل و دست‌اندرکاران از افراد محلی هستند.

به نوشته ددلاین، تهیه‌کنندگان فیلم از معافیت ویژه مالیاتی نیز برخوردار می‌شوند که از سوی عربستان سعودی برای جذب پروژه‌های بزرگ سینمایی ارائه می‌شود.

از نظر فرهنگی و سینمایی، پروژه ال‌اولا در خط مقدم برنامه چشم‌انداز ۲۰۳۰ دولت برای مدرن‌گرایی در عربستان سعودی است.
آژانس فیلم ال‌اولا از چندی پیش برنامه‌های مفصلی را برای تبلیغ این منطقه تاریخی آغاز کرده است و تلاش می‌کند تا استودیوهای بزرگ فیلمسازی را تشویق کند تا پروژه‌های خود در این مکان تولید کنند.

قندهار و «جنگجوی صحرا» دو فیلم بزرگ آمریکایی است که به صورت کامل در عربستان سعودی فیلمبرداری می‌شوند.
+7
رأی دهید
-1

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.