رئیس موساد برای دادن اطلاعات جدید درباره برنامه هسته‌ای ایران به آمریکا می‌رود

 کاخ سفید (آرشیو)صدای آمریکا :رسانه‌های اسرائیلی گزارش کرده‌اند که دیوید بارنیا، رئیس موساد، روز یکشنبه ۱۴ آذر برای دیدار و گفت‌وگو با مقامات ارشد دولت پرزیدنت بایدن درباره برنامه هسته‌ای ایران به واشنگتن می‌رود.

بنا بر این گزارش‌ها، که در رسانه‌هایی مانند آی۲۴ نیوز،‌ تایمز اسرائیل، وای‌نت نیوز، و کانال ١٢ اسرائیل منتشر شده است، انتظار می‌رود آقای بارنیا در این سفر اطلاعات تازه‌ای را درباره جمهوری اسلامی ایران آشکار کند.

به گزارش کانال ۱۲ اسرائیل، ارزیابی اورشلیم این است که جمهوری اسلامی اورانیوم کافی برای مقاصد نظامی را دارد و بحث درباره این موضوع ضرورتی ندارد، بلکه توانایی حکومت ایران برای ساختن یک بمب اتمی باید موضوع نگرانی باشد و به همین دلیل، برنامه جمهوری اسلامی برای توسعه سیستم‌های حمل تسلیحات و موشک‌های بالستیک باید در کانون توجه قرار بگیرد.

روز جمعه، آنتونی بلینکن، وزیر خارجه آمریکا، در مصاحبه‌ای اختصاصی با رویترز گفت، در حال حاضر به نظر نمی‌‌رسد که ایران در مورد انجام آن چه که برای بازگشت به پیروی متقابل ضروری است جدی باشد و هشدار داد اگر مسیر پیروی متقابل به بن‌بست برسد، گزینه‌های دیگر را دنبال خواهیم کرد.

یک مقام ارشد وزارت خارجه آمریکا نیز روز شنبه ١٣ آذر به خبرنگاران گفت که ایران در دور هفتم مذاکرات هسته‌ای پیشنهادهایی ارائه کرد که هر آن چه را پیشتر در مورد آن موافقت شده بود، به عقب بازگرداند.
+53
رأی دهید
-17

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.