ویروس اومیکرون؛ «به اتباع آفریقای جنوبی برخلاف مقررات اجازه ورود» به استان خوزستان دادند

 عکس از آرشیوفرهاد ابول نژادیان، رئیس دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز، درباره مراقبت‌های مرزی در استان خوزستان به دنبال گسترش سویه اُمیکرون کرونا در برخی کشورها، گفته است، پلیس گذرنامه برخلاف مقررات به اتباع کشورهای هند، پاکستان و آفریقای جنوبی اجازه ورود به این استان را داده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز روز شنبه در جمع خبرنگاران گفت: «به دنبال گسترش سویه اُمیکرون کرونا در برخی کشورها، مراقبت‌های مرزی در خوزستان تشدید شده است.»

فرهاد ابول نژادیان با اشاره به این که «عمده کشتی‌های وارد شده به بنادر خوزستان از امارات، هند، روسیه و برزیل هستند»، اظهار داشت: «در حالی که قرار بود به اتباع کشورهای هند، پاکستان و آفریقای جنوبی اجازه ورود ندهیم اما پلیس گذرنامه بندر امام خمینی برای این اتباع روادید صادر کرده و به این افراد اجازه خروج از کشتی و ورود به شهر دادند.»

پیشتر یک مقام وزارت بهداشت ایران در ششم آذرماه گفته بود در راستای تمهیدات جدید برای مقابله با سویه جدید ویروس کرونا موسوم به «اومیکرون» و تشدید سخت‌گیری‌ها در مبادی ورودی کشور ورود افراد غیر ایرانی از مبدا شش کشور از جمله آفریقای جنوبی به ایران در حال حاضر ممنوع است.

مقام‌های ایران پیشتر گفته بودند که ورود مستقیم و غیر مستقیم مسافر از آفریقای جنوبی، موزامبیک، نامیبیا، زیمبابوه، بوتسوانا، لسوتو، اسواتینی به ایران ممنوع شده است.
+22
رأی دهید
-1

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۴
  Momiji - توکیو، ژاپن

  پلیس گذرنامه هم از برادران سه پایی هستند، همونهایی که شروع کرونا از قم رو مسکوت گذاشتند و با وجود اینکهچندین نفر بر اثر کرونا از بین رفته بودند ولی تا سه ماه حدود پنجاه و چند پرواز ماهان بین ایران و چین ، کرونا وارد کشور میکردند و حضرات میدونستند و صداشو در نمی آوردند و مرگ و میرهای ناشی از کرونا رو هم با هماهنگی با وزارت بهداشت و درمان ، بیماری حاد تنفسی عنوان میکردند!. معلوم نیست که موج جدید اومیکرون چه فلاکتی واسه مردم و مملکت بوجود بیاره !! بلای آخوند و سپاه از هر بلا و مرضی که از بدو تأسیس این مملکت بر ایران رفته ، فاجعه بار تر و غیر قابل علاجتر بوده و هست !! لعنت بر همه دشمنان داخلی و خارجی ایران و مردم ایران .
  1
  24
  یکشنبه ۱۴ آذر ۱۴۰۰ - ۰۵:۳۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.