قیمت دلار آمریکا به بالای ۳۰ هزار تومان رسید

قیمت ارز در بازر غیررسمی تهران پس از پایان مذاکرات بی نتیجه اتمی رو به افزایش گذاشتبی بی سی :قیمت ارزهای عمده خارجی در باراز غیررسمی در ایران پس از پس پایان بی نتیجه دور هفتم مذاکرات احیای توافق اتمی برجام رو به افزایش گذاشته است.

بر اساس گزارش ها از بازار غیررسمی ارز تهران معاملات ارزی در اولین روز هفته در پایتخت نشان می دهد که قیمت هر دلار آمریکا به بیش از ۳۰ هزار تومان و قیمت یک پوند بریتانیا به بالاتر از ۴۰ هزار تومان رسیده است.

یورو پول واحد اتحادیه اروپا هم نزدیک به ۳۲ هزار تومان معامله شده است.

سایر ارزهای عمده هم در بازار غیررسمی ارز تهران بالا رفته است.

نورنیوز رسانه نزدیک به دبیرخانه شورای عالی امنیت ملی ایران در گزارش درباره نرخ ارز نوشته است ایجاد نوسان در نرخ ارز در داخل کشور بر مبنای یک نقشه کاملا طراحی شده و به احتمال قوی از سوی کانون‌های ارزی در چند کشور خارجی همسایه صورت می‌گیرد و عناصری در داخل با هدف سوداگری در این سناریو ایفای نقش می‌کنند".

کارشناسان می گویند بالا رفتن قیمت ارز در بازار غیررسمی پایتخت، واکنش به مذاکرات غیرمستقیم ایران و آمریکا در وین است که چشم انداز مشخصی ندارد.

دور هفتم مذاکرات احیای توافق هسته ای برجام که پس از پنج ماه وقفه در دولت ابراهیم رئیسی از هفته پیش از سرگرفته شده بود، یک روز پیش بدون رسیدن به نتیجه مشخصی پایان یافت.

آنتونی بلینکن وزیر خارجه آمریکا پس از پایان این مذاکرات گفته ایران در حال حاضر برای بازگشت به تعهدات خود به برجام جدی به نظر نمی‌رسد و تهدید کرده است که در صورت شکست مذاکرات ایالات متحده "مسیر دیگری" را دنبال خواهد کرد.

هدف از این مذاکرات رفع تحریم های اتمی آمریکا و بازگشت محدودیت به برنامه اتمی ایران است.
دور هفتم مذاکرات اتمی احیای توافق برجام بدون نتیجه مشخصی در وین به پایان رسیده استمقام های دولت ایران گفته اند که تحریم های آمریکا باعث سقوط درآمدهای دولتی از ۱۰۰ میلیارد دلار به کمتر از ۸ میلیارد رسیده است.

دولت ایران که متکی به درآمدهای نفتی و گازی است در سه سال اخیر مشکلات متعددی برای فروش محصولات خود داشته و به دشواری توانسته بخشی از درآمدهای حاصل از آن را وارد کشور کند.

در حال حاضر بخش عمده ای از درآمدهای نفتی ایران که مربوط به فروش نفت و گاز پیش از تحریم های آمریکاست، در بانک های خارجی توقیف شده و امکان دسترسی به آن برای دولت وجود ندارد.

با اینکه آمریکا فروش انرژی ایران به عراق را از تحریم معاف کرده اما بانک های عراقی هم به دلیل تحریم‌های بانکی قادر به پرداخت مطالبات مالی ایران نیستند.

تحریم های اتمی پس از آن بر ایران اعمال شد که دونالد ترامپ رئیس جمهور وقت آمریکا در بهار سال ۱۳۹۷ از این توافق خارج شد.

دولت آقای ترامپ با اعمال مجدد تحریم های اتمی بر ایران، سیاست "فشار حداکثری" با هدف "عادی سازی" رفتار ایران در پیش گرفت.
+66
رأی دهید
-9

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۳
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا

  هیچی دیگه. حالا پدرزن رئیسی تور مشهد رو میکنه ١٥ دلار یه وقت خدای نکرده اونجور نشه که از برادران عراقی اضافه بگیرن
  2
  45
  شنبه ۱۳ آذر ۱۴۰۰ - ۱۱:۱۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۰
  گور دجال زار می بینم - نیده، ترکیه

  ایشالله جشن دلار 100هزار تومانی را بزودی خواهیم گرفت!
  1
  46
  شنبه ۱۳ آذر ۱۴۰۰ - ۱۱:۳۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۸
  Attila14 - استکهلم، سوئد
  مسابقه تاج و پرسپولیس با ۷ دقیقه تاخیر شروع شد!. توضیح گزارشگر: همه منتظرن تا وزیر «محترم» ورزش به جایگاه مخصوصش برسه و بشینه!. دلار ۳۰۰۰۰۰ تومن عجیبه؟
  0
  18
  شنبه ۱۳ آذر ۱۴۰۰ - ۱۳:۰۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۱۰۶
  millionaire - منچستر، انگلستان

  [::hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا::]. تو هیچ کامنت موادبانه ای که سکس و فحش نباشه نمیتونی بنویسی نه ؟؟!! از نوشتنت شخصیت و خانواده ت مشخصه
  36
  5
  شنبه ۱۳ آذر ۱۴۰۰ - ۱۳:۴۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  Tokyo_japan - توکیو، ژاپن
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا حمید جان راست میگه ننویس از خاندان رئیسی و برادران عراقی این millionaire خدائی نکرده تحریک میشه و گناه میکنه ..مگر نمیدونی اینها زود تحریک میشند!!!
  0
  13
  شنبه ۱۳ آذر ۱۴۰۰ - ۱۴:۵۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۳
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا
  [::millionaire - منچستر، انگلستان::]. به به! بیسواد نامحترم! شما اول برو یاد بگیر حمایت رو همایت نمینویسن بعد بیا وز وز کن. تو خودت یا دست خودت کامنت گذاشتی که ........ بودی، حالا واسه من حرف از خانواده میزنی؟ همون خانواده چرا تو رو چرا جمعت نکردن وقتی بچه بودی؟ ضمنا این کامنت من کجاش فحش توش بوده؟ تو از جای دیگه میسوزی منتها نمیتونی خاموشش کنی. این راهش نیست. ...
  1
  13
  شنبه ۱۳ آذر ۱۴۰۰ - ۱۴:۵۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۳
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا
  [::millionaire - منچستر، انگلستان:. ضمنا اون الف وسط "موادبانه" که نوشتی اذیتت نمیکنه؟ اخه اون الف رو از کجات اوردی؟ مؤدبانه أست بیسواد. زیاد به مواد علاقه داری جای مودب مینویسی موادب 😀
  1
  10
  شنبه ۱۳ آذر ۱۴۰۰ - ۱۴:۵۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۱
  sama128 - شیراز، ایران
  وقتی چهل نفر بیسواد مفتخور را بی سرتیمی باقری عنی صد در صد بیسواد می برید به اصطلاح مذاکره که فرق خیار شور را از موز تشخیص نمیده و در راسشان عبدالهیان دیوانه امین آبادی که اصلا نمیدونه واسعه چی وزیر شده فرق وزرات امورخارجه را از نانوایی لواشی تشخیص نمیده همه هم فارسی بلد نیستن ضر بزنن چه برسه ان گلیسی خب بهتر از این نمیشه ۴۰ نفر را باخودشون بردن یه غذای توپی بزنن دوتا باد معده هم در کنن دست از دسته خر کوتاه تر برگردن.
  0
  9
  شنبه ۱۳ آذر ۱۴۰۰ - ۱۵:۳۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۸۰
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا
  از درخت نرو بالا/ دسات خراشیده میشه/ لبات ملاسیده میشه/پاهات پلاسیده میشه
  1
  7
  شنبه ۱۳ آذر ۱۴۰۰ - ۱۵:۴۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۸۰
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا
  40 سال است ملت طمعکار پول بیشتر خواسته دولت شارلاتان هم اسکناس چاپ کرده و به ان ها داده است و این نهضت ادامه دارد. خودتان جواب معادله را پیدا کنید
  1
  11
  شنبه ۱۳ آذر ۱۴۰۰ - ۱۵:۵۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۷
  دانای نادان - آمستردام، هلند
  [::millionaire - منچستر، انگلستان::]. من متن غیر مودبانه یی ندیدم. خب، کار این پدر زن رئیس جمهورت رو همه میدونن چیه. چرا ناراحت میشی
  1
  15
  شنبه ۱۳ آذر ۱۴۰۰ - ۱۶:۰۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  sahandogli - لندن، انگلستان
  قرار بود آمریکا هیچ غلطی نتواند بکند؟
  1
  4
  شنبه ۱۳ آذر ۱۴۰۰ - ۱۶:۵۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۳
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا
  [::Tokyo_japan - توکیو، ژاپن::]. این بابا خودش نوشته بود که علاقه به جنس موافق داشته. حالا یه خورده فیلش یاد هندوستان کرده ولی نمیتونه بره حوزه علمیه!
  0
  3
  شنبه ۱۳ آذر ۱۴۰۰ - ۲۲:۳۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.