واعظ ضد واکسیناسیون شبکه دی‌استار بر اثر کرونا درگذشت

دویچه وله :مارکوس لامب، واعظ مخالف واکسیناسیون کرونا و مؤسس شبکه تلویزیونی مسیحی "دی‌استار" آمریکا در ۶۴ سالگی بر اثر ابتلا به بیماری کووید ۱۹ درگذشت.

مارکوس لامب همراه با همسرش در تلویزیون آمریکا به میلیون‌ها بیننده‌ خود راجع به "خطرات مرگبار واکسیناسیون" کرونا هشدار می‌داد.

به گزارش تاگس شاو، او که بنیانگذار شبکه تلویزیونی مسیحی "دی‌استار" و مجری برنامه‌های آن بود تنها مبلغی نبود که علیه واکسیناسیون تبلیغ می‌کند و سپس خود مغلوب این ویروس می‌شود.

شبکه "دی‌استار" در صفحه خود در توییتر خبر درگذشت او را تأیید و از خدماتش تشکر کرده است.

نیویورک تایمز نوشته است که این کشیش در برنامه‌های تلویزیونی خود به‌کرات اثرات واکسن‌ها را زیر سئوال برده و همراه با جونی لامب، همسر خود به تئوری‌های توطئه در این باره دامن زده‌ است.

آن‌ها در بهار سال جاری واکسن کرونا را "کشنده" خوانده و به بینندگان خود توصیه کردند، به جای روی آوردن به واکسیناسیون،‌ دعا کنند.

شبکه خبری "ان‌بی‌سی" می‌نویسد، جونی لامب کمی قبل از مرگ شوهرش از تماشاگران برنامه‌های این شبکه خواسته بود، برای همسرش دعا کنند تا ریه‌هایش از عفونت پاک شود و بتواند دوباره به خانه برگردد.

شوهر او در ۱۸ نوامبر بر اثر ابتلا به کووید ۱۹ به بیمارستان منتقل شده بود. دو هفته قبل از آن مارکوس لامب سرفه‌کنان آخرین برنامه تلویزیونی خود را اجرا کرد. پسر او بیماری کووید ۱۹ را "حمله معنوی دشمن" توصیف کرده است.

مارکوس لامب در ایالت جنوبی جورجیا به دنیا آمد. او ۱۵ ساله بود که به عنوان واعظ مسیحی کار خود را آغاز کرد. لامب در سال ۱۹۹۷ شبکه تلویزیونی "دی‌استار" را تأسیس کرد که تعداد بینندگانش به ده‌ها میلیون نفر رسید.

در ماه اوت دیک فارل، مجری تلویزیون و منتقد سرسخت واکسیناسیون در آمریکا نیز جان خود را بر اثر ابتلا به کرونا از دست داد. ۱۳ ماه پیش نیز یک مبلغ دیگر ضد واکسیناسیون در تلویزیون آمریکا به نام ایروین باکستر جان خود را تسلیم بیماری کووید ۱۹ کرد.
+23
رأی دهید
-2

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.