تلاش مرد ایتالیایی برای دریافت واکسن کووید روی بازوی مصنوعی لو رفت

 تلاش ناموفق یک شهروند ایتالیایی برای دریافت واکسن روی دست مصنوعی یورونیوز :اقدام یک شهروند پنجاه ساله ایتالیایی که روز پنجشنبه سعی داشت تا از روی یک پروتز سیلیکونی بر ضد بیماری کووید۱۹ واکسینه شود موفقیت آمیز نبود و بلافاصله لو رفت.

این مرد که از اهالی ناحیه پیمونته در شمال غرب ایتالیا است برای دریافت گذرنامه سلامت به مرکز واکسیناسیون در محله زندگی خود مراجعه کرده بود و تلاش داشت با گمراه کردن پرستار واکسن کووید را روی بازوی مصنوعی خود دریافت کند تا بدین ترتیب بتواند مجوز لازم برای استفاده از خدمات عمومی را داشته باشد و به مرکز فرهنگی و تفریحی نیز دسترسی پیدا کند.

آلبرتو چیریو، رئیس ناحیه پیمونته با اشاره به تلاش فرد یاد شده برای فریب کارکنان مرکز واکسیناسیون گفت: «در برابر قربانیان و زیان‌های اجتماعی و اقتصادی که همه‌گیری بیماری به جامعه ما تحمیل کرد، اگر این حرکت را بسیار زشت و غیرقابل قبول ندانیم حتما باید بگوییم که مضحک بوده است.»

این فرد با اطمینان از اینکه پروتز دستش به جهت برخورداری از طراحی بسیار ماهرانه و حرفه‌ای می‌تواند کارکنان مرکز واکسیناسیون را گمراه کند، دست به چنین اقدامی زده بود.

این در حالیست که پرستار مسئول تزریق واکسن پیش از انجام ماموریت خود نسبت به رنگ پروتز و حسی که از لمس آن بدست آورده بود دچار شک و تردید شد و از فرد مراجعه کننده خواست پیراهن خود را در بیاورد؛ در این لحظه بود که حقه شهروند میانسال ایتالیایی به کلی لو رفت.

فرد ایتالیایی که از ناحیه دست معلولیت دارد پس از آن از پرستار خواست طوری رفتار کند که گویی چیزی ندیده است اما پرستار به توصیه او گوش نکرد و مسئولان بالا دست خود را در جریان ماجرا قرار داد.

رئیس ناحیه پیمونته ضمن شرح این ماجرا تاکید کرد فرد یاد شده باید در برابردادگاه پاسخگوی عمل و رفتار خود باشد.

ایتالیا همانند دیگر همسایگان اروپایی خود با خیز موج پنجم همه‌گیری بیماری کووید۱۹ مواجه است، به نحوی که روز پنجشنبه از ابتلای حدود ۱۷هزار مورد جدید به این بیماری طی بیست و چهار ساعت گذشته خبر داده بود.

بر اساس آمار ارائه شده از سوی مقامات بهداشتی ایتالیا تا کنون نزدیک به ۸۵ درصد از افراد بالای ۱۲ سال در این کشور به طور کامل واکسینه شده‌‌اند.

ایتالیا از روز دوشنبه آینده الزام به همراه داشتن «گذرنامه فوق العاده سلامت» را برای بهره‌مند شدن از خدمات اجتماعی و رفاهی به اجرا می‌گذارد.

تنها افراد واکسینه و درمان شده از بیماری کووید۱۹ می‌توانند این گذرنامه را دریافت کنند و دارندگان آن مجاز خواهند بود پا به مراکز تفریحی، رفاهی و فرهنگی مانند سالن‌های سینما، تئاتر، رستوران‌ها، مراکز بزرگ تجاری و نیز ورزشگاه‌ها بگذارند.

داشتن «گذرنامه فوق‌العاده سلامت» که با انجام یک آزمایش ساده سنجش میزان آنتی‌بادی قابل دریافت است همچنین به شهروندان اجازه می‌دهد به محل‌های کار خود دسترسی داشته باشند.
+10
رأی دهید
-3

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.