جایزه ۱۲ هزار پوندی برای وفایی در مسابقات اسنوکر انگلستان

حسین وفاییدویچه وله :حسین وفایی، ملی‌پوش اسنوکر ایران با شکست در یک‌هشتم نهایی مسابقات قهرمانی اسنوکر انگلستان، از این رقابت‌ها حذف شد. با این همه، او ۱۲ هزار پوند برای راه‌یابی به این مرحله پاداش گرفت.

روند پیروزی‌های حسین وفایی در عرصه نخبگان اسنوکر جهان در مرحله یک‌هشتم نهایی رقابت‌های قهرمانی انگلستان متوقف شد.

این ملی‌پوش ۲۷ ساله اسنوکر ایران که متولد شهر آبادان است، شامگاه ۲ دسامبر (۱۱ آذر) در راند چهارم این مسابقات با جک لیزوسکی از کشور میزبان روبرو شد و با نتیجه ۶ بر ۴ شکست خورد.

حسین وفایی در رتبه ۶۳ جدول رده‌بندی اسنوکربازان حرفه‌ای جهان قرار دارد و حریف انگلیسی او در پله ۱۵ جهان ایستاده است.

این اسنوکرباز ایرانی که  کنفدراسیون اسنوکر جهان او را "شاهزاده ایرانی" نامیده است، مبلغ ۱۲ هزار پوند برای حضور در دور یک‌هشتم نهایی این مسابقات از سوی برگزارکننده رقابت‌ها، پاداش گرفت.
حسین وفاییبرای کسب عنوان قهرمانی این رقابت‌ها، مبلغ ۲۰۰ هزار پوند به از سوی برگزارکننده ‌مسابقات به عنوان پاداش در نظر گرفته شده است و به نفر دوم این رقابت‌ها نیز ۸۰ هزار پوند خواهد رسید.

مجموع جایزه‌های این تورنمنت برای دستیابی به سایر عنوان‌ها، بیش از یک میلیون پوند است.

حسین وفایی پس از برتری در ۳ دیدار نخست خود، به مرحله یک‌هشتم نهایی این رقابت‌های صعود کرده بود.

او در مرحله دوم این مسابقات در دیدار با مارک سلبی، صدرنشین جدول رده‌بندی اسنوکربازان حرفه‌ای جهان، شگفت‌آفرینی کرد و این حریف سرشناس را با نتیجه ۶ بر ۲ شکست داد.

مسابقات قهرمانی اسنوکر انگلستان از معتبرترین رقابت‌های‌جهان در این رشته ورزشی است. دیدارهای این تورنمنت از ۲۳ نوامبر آغاز شده‌اند و تا ۵ دسامبر (۱۴ آذر) ادامه خواهند یافت.
+23
رأی دهید
-1

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.