اسرائیل: از این پس به آزارهای جمهوری اسلامی در خود تهران پاسخ می‌دهیم

العربیه :اسرائیل می‌گوید از این پس در پاسخ به هرگونه تجاوز از سوی نیروهای نیابتی حکومت ایران و شبه‌نظامیان مورد حمایت سپاه پاسداران، «سر اختاپوس» را در تهران نشانه خواهد گرفت.

به گزارش «جوییش کرونیکل»، پنج‌شنبه، 2 دسامبر 2021، در حالی که ایران در وین مشغول چانه‌زنی با قدرت‌های جهانی برای کسب امتیازات بیشتر در روند احیای توافق هسته‌ای 2015 موسوم به «برجام» است، مقامات امنیتی اسرائیل در حال آماده‌سازی خود برای هدف قرار دادن «سر اختاپوس» در تهران هستند.

سازمان امنیت خارجی اسرائیل «موساد» طی سال‌های اخیر ضربه‌های جبران‌ناپذیری به برنامه هسته‌ای تسلیحاتی رژیم ایران وارد آورده است، که شامل انفجار تأسیسات اتمی نطنز و ترور «پدر بمب اتم ایران» محسن فخری‌زاده می‌شود.

جمهوری اسلامی مدت‌هاست که کارزاری علیه اسرائیل و متحدانش در منطقه به راه انداخته است، و از گروه‌های تروریستی در غزه و لبنان حمایت مالی کرده و کشتی‌های تجاری را در منطقه خلیج هدف قرار می‌دهد.

اینک، اسرائیل قصد دارد در واکنش به تجاوزات حزب‌الله و دیگر گروه‌های نیابتی ایران، فشار بر رژیم اسلامگرای ایران را افزایش داده و مستقیما به تهران ضربه بزند. یک منبع امنیتی آگاه اسرائیل در این باره به «جوییش کرونیکل» گفت: «این تازه آغاز کار است.»

نفتالی بنت، نخست‌وزیر اسرائیل هفته گذشته اعلام کرد: «ایرانی‌ها از راه دور، تقریباً بدون اینکه پا از خانه‌‌شان بیرون بگذارند، ما را آزار داده و به ما آسیب می‌رسانند. خون ما را می‌ریزند و قِسِر درمی‌روند. شکار تروریست‌های روزمره سپاه قدس دیگر امری مقرون به صرفه نیست. باید با اصل قضیه مقابله کنیم.»

مقامات نظامی اسرائیل در عین حال، با نظر به اینکه جامعه جهانی ممکن است نتواند جلوی پیشرفت تهران به سوی بمب اتم را سد کند، در حال برنامه‌ریزی برای حمله به تاسیسات هسته‌ای ایران هستند.

یائیر لاپید، وزیر خارجه اسرائیل، در گفت‌وگو با «جوییش کرونیکل» هشدار داد: «می‌دانیم که در تلاش‌های خود برای جلوگیری از دستیابی ایران به سلاح هسته‌ای تنها نیستیم، اما اسرائیل همیشه خود به تنهایی از خود دفاع خواهد کرد.»
+128
رأی دهید
-52

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۶۱
  گور دجال زار می بینم - نیده، ترکیه

  به نظر دوستان، اسراییل از کدام نیروهایش درتهران استفاده میکند، سپاه پاسداران انقلاب اسراییل یا نیروی قدس اسراییل!؟
  14
  100
  جمعه ۱۲ آذر ۱۴۰۰ - ۰۹:۱۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۷
  دوستدار - استهکلم، سوئد

  نفتالی بنت، ارزومندم تهدیدات در مورد نظام اخوندی فقط در چهارچوب حرف زدن و تبلیغات نباشد!
  20
  125
  جمعه ۱۲ آذر ۱۴۰۰ - ۰۹:۲۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۸
  Shahrokh-86 - تهران، ایران
  حال آدم به هم میخوره دیگه از این اراجیف، حرافتر از آخوندا و سپاهیا این اسراییلیان
  46
  60
  جمعه ۱۲ آذر ۱۴۰۰ - ۰۹:۲۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۰
  جناب - استکهلم، سوئد
  درست است که جامعه یهودیان امریکا نقش بسیار برجسته ای در مناسبات اقتصادی-سیاسی، قضائی-حقوقی، امنیتی، و همینطور در مسائل فرهنگی-هنری امریکا ایفا میکنند. و باز هم درست است که هیئت حاکمه امریکا دلواپسی های فراوان برای خروج احتمالی آتی سرمایه عظیم موسسات و بانکهای مالی این قشر از جامعه امریکا را دارند. اما هزینه هائی که سیاستهای تهاجمی اسرائیل در منطقه بر دوش امریکا گذاشته است، بسیار برای امریکا سنگین بوده است. تصور من این است که اینهمه تحمیل نظریات و دیدگاههای دولت اسرائیل بر دولت و ملت امریکا، بالاخره جامعه امریکا را دو شقه خواهد کرد، و بازتاب گسترده ای خواهد یافت که نزدیکیهای بین دو مذهب یهودیت و مسیحیت را زیر خواهد گرفت. و نیازهای حیاتی امریکا برای تنازع بقا در جهان عینی و مادی را در دستور کار امریکا خواهد داد که به اسرائیل بعنوان یک کشور متعارف نگاه کنند تا یک کشور ویژه با امتیازگیریهای خاص. آنروز اسرائیل هم به منطقه و به مردمان منطقه با یک نگاه همسطح برخورد خواهد کرد.
  18
  18
  جمعه ۱۲ آذر ۱۴۰۰ - ۱۰:۲۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۶
  DerTyp - سنندج، ایران
  دانه ی معنی بگذرد مرد عقل. ننگرد پیمانه را گر گشت نقل. در عالم سیاست تهدید ها با کلمات متفاوتی صورت می گیرد. اسراییل دیر زمانی است که در قلب ایران عملیات انجام میدهد ولی برای بار اول هست که علاقه به سر اختاپوس پیدا کرده اند. ظاهرا این سر اختاپوس مهره ای سوخته شده و اسراییل مطمین هم هست. که سر اختاپوس بعدی خودی است.باید منتظر خبر های خوب برای اسراییل و خبر های بعد برای دموکراسی و آزادی و منافع ملی برای مردم ایران بود.
  7
  20
  جمعه ۱۲ آذر ۱۴۰۰ - ۱۰:۲۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۴
  grizzly - برلین، آلمان

  بیچاره اختاپوس!! سر سوسک رو هدف قرار بدید، اینها از سوسک هم کمترند فقط زورشون به زنها و بچه ها در خیابان های ایران و اسرائیل میرسه، بزنید قال قضیه رو بکنید
  12
  52
  جمعه ۱۲ آذر ۱۴۰۰ - ۱۰:۴۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۳
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا

  جالا یکبار هم شده به جای تهران در قم جواب بدین.
  10
  52
  جمعه ۱۲ آذر ۱۴۰۰ - ۱۱:۳۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۴
  zarduscht1 - فرانکفورت، آلمان
  از این دری وری‌ها ۴۲ سال است دارید می‌‌گید.اسراهیل سر جای خود است. کاخ سفید هم حسنیه نشد. راه قدس از کربلا نبود. راه تایلند. به مشد. قم ختم شد. جدا کسانی باید خیلی‌ دهن دریده باشند. که بعد از ۴۲ سال هنوز دست بر نمی‌‌دارند یهودیت و مسیحیت ۲۰۰۰ سال است.به خوبی‌ با هم کنار میاند. و امیدوارم که اسراهیل چنان تو دهنی به منطقه بزند. که دل ما خنک شود. خودمان که از صدقه ریش. قادر نیستیم.
  11
  30
  جمعه ۱۲ آذر ۱۴۰۰ - ۱۳:۳۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۸۱
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا

  تصمیم جالبی هست تا بجای نیروهای نیابتی بطرف سر مار نشانه بگیرید
  6
  34
  جمعه ۱۲ آذر ۱۴۰۰ - ۱۳:۵۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۹
  Reza18 - لندن، انگلستان
  همش چرت و پرت هست اسرائیل ایران اگر بزنه که نمیزنه بدجوری نابود میشه در ضمن احساس میکنم ایران و اسرائیل با هم دستشون توی یک کاسه هست
  27
  8
  جمعه ۱۲ آذر ۱۴۰۰ - ۱۵:۵۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۰
  ab5534 - هلسینکی، فنلاند
  اسرائیل شعار نمی دهد! اگه هم شعار دهد به آن عمل می‌کند. این یعنی اقتدار
  8
  16
  جمعه ۱۲ آذر ۱۴۰۰ - ۱۶:۵۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۵
  قورپه - بروکسل، بلژیک
  از بس وراجی کردی حرفاتون پشیزی ارزش نداره شما وراجی میکنی و وطن فروشان کف و سوت اخه احمق درست هست ایران گرفتار اخوند شده ولی هرکسی چشم طمع به ایران داشته باشه جوانان دلیر ایران آن چشم را از حدقه درخواهند اورد
  15
  11
  جمعه ۱۲ آذر ۱۴۰۰ - ۱۹:۱۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۹
  Sepas - تهران، ایران
  جوووووون عزیزم هر کاری بگی ما نوکرتیم
  1
  5
  شنبه ۱۳ آذر ۱۴۰۰ - ۰۰:۲۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۸۱
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا
  [::Reza18 - لندن، انگلستان::]. عزیزم این یک بازی ماهرانه و خطرناک است. تاکنون وجود ایران اخوندی نفع بسیار به اسرائیل رسانیده است. حالا اعراب دشمن خودشان را ایران می بینند و نه اسرائیل در عین حال مواظب هستند که ایران دارای سلاح اتمی نشود. یک ایران نیمه جان ولی گزنده. نه بمیرد و نه چنان قوی بشود که پاره کند
  0
  11
  شنبه ۱۳ آذر ۱۴۰۰ - ۰۰:۵۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۰
  جناب - استکهلم، سوئد
  [::zarduscht1 - فرانکفورت، آلمان::]. گفته اند ادب از که آموختی؟ چرا لیچار سر همبندی میکنی؟ امریکائیها بارها به اسرائیلیها گفته اند که "بابا دست از سر ما بردارید"! آخرین نمونه آنرا در زیر میبینید:......... نگاه شود به Al-Monitor تاریخ ۳۰ نوامبر ۲۰۲۱
  5
  1
  شنبه ۱۳ آذر ۱۴۰۰ - ۱۸:۱۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.