روزنامه یدیعوت: اسرائیل برای مقابله با ایران، مقادیر زیادی اسلحه دقیق خریداری کرد

وب‌سایت «وای نت»، وابسته به روزنامه «یدیعوت آحرونوت»، نزدیک به تصمیم‌گیران اصلی در اسرائیل، پنج‌شنبه، 2 دسامبر، فاش کرد که تل آویو عملاً در حال آماده‌سازی برای حمله به تاسیسات اتمی ایران است.

به نوشته این سایت، تصمیم حمله به تاسیسات اتمی ایران از سوی اسرائیل پس از آن گرفته شد که تل‌آویو به این نتیجه رسید که مذاکرات هسته‌ای میان تهران و قدرت‌های جهانی باعث منع تهران از دستیابی به تسلیحات هسته‌ای نخواهد شد به همین دلیل این روند اسرائیل را به سمت گزینه حمله نظامی به سوق داده است.

وب‌سایت روزنامه اسرائیلی افزود: «ارتش اسرائیل آمادگی خود برای حمله نظامی احتمالی به ایران را دو برابر کرده است».

تل‌آویو از طریق آموزش‌ منظم نیروهای خود به‌ویژه نیروی هوایی و جمع‌آوری اطلاعات، خود را برای انجام حمله به تاسیسات اتمی ایران، آماده کرده است.
آتشبار سامانه گنبد آهنین اسرائیلبکارگیری گسترده سامانه گنبد آهنین
این وب‌سایت در گزارش بسیار جدی و محرمانه خود فاش کرد، «کمیته وزیران امور تجهیزات» روز یکشنبه با تشکیل جلسه‌ای، ابتکار بنی گانتز، وزیر دفاع اسرائیل برای خرید 12 هلیکوپتر «CH-53K Super Saor» و افزایش سطح استفاده از پدافند گنبد آهنین را تایید کرد.

در این گزارش آمده است اسرائیل تماس‌های جدیدی را برای خرید بمب‌ها و تسلیحات بسیار سری، دقیق و در مقادیری بسیار زیاد برای نیروی هوایی خود برقرار کرده است.

گزارش افزود:«طبق پرونده رسمی و بسیار محرمانه‌ای که با عنوان «دایره سوم» طبقه‌بندی شده است، هزینه خرید این تسلیحات بسیار دقیق بیش از یک میلیارد دلار بوده است».

طبق گزارش این وب‌سایت، «ارتش اسرائیل درباره چگونگی قانع کردن مردم این کشور به «ایده حمله نظامی» با توجه با میزان خسارات و پیامدهای احتمالی ناشی از این حمله، تردید دارد. علاوه بر این مقامات نظامی اسرائیل سناریوی احتمالی ورود حزب‌الله لبنان به جنگ را در نظر گرفته‌اند اما آنها حجم، اندازه و قدرت هجوم حزب‌الله و پیامدهای آن را نمی‌دانند به این دلیل ارتش اسرائیل برای افزایش سکوهای پدافند «گنبد آهنین» اقدام کرده است».

مقامات نظامی در ستاد مشترک ارتش اسرائیل گفته‌اند که «تل‌آویو از تجربه‌ توافق قبلی آمریکا با ایران درس عبرت گرفته است و حتی اگر آمریکا موفق به دستیابی به یک توافق خوب با ایران شود، اسرائیلی‌ها از ارتقای آمادگی‌ها برای حمله نظامی به تاسیسات اتمی ایران دست نخواهند کشید».
+64
رأی دهید
-15

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۷۴
  Maghshoosh - میامی، ایالات متحده امریکا
  چندتا وانت نیسان آبی هم کار میکنه ها!
  5
  15
  ‌پنجشنبه ۱۱ آذر ۱۴۰۰ - ۲۳:۳۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۵
  وطن نام تو نام نامداران - ستکهلم، سوئد
  این وب‌سایت در گزارش بسیار جدی و محرمانه خود تمام اسرار نظامی اسرائیل را برای دنیا فاش کرد تا شاید ایرانیها بترسن. اسرائیل تماس‌های جدیدی را برای خرید بمب‌ها و تسلیحات بسیار سری، دقیق ایجاد کرده است. این اسلحه ها به قدری سری هستند که حتی سازنده اونها هم از وجودشون خبر نداره. مشکل دیگه ای که سران اسرائیل دارند اینکه آیا مردم اسرائیل حاضرند گوشت دم موشک شوند یا خیر. برای جلوگیری از قیمه, قورمه شدن مردم اسرائیل ارتش اسرائیل یک لایه فولادی هم به گنبد آهنی اضافه کرده وهمانطور که حکومت ولایی مردم ایران را به علی و حسین و ابوالفضل سپرده, حکومت اسرائیل هم مردم اسرائیل را به حضرت موسی سپرده اند. در ضمن با وجود اینکه بدون حمایت امریکا کشورهای خاورمیانه سالها قبل اسرائیل را جویده و تف کرده بودند, سران اسرائیل اعلام کردند که آمریکا غلط کرده که بخواد در کار ما فضولی کنه, ما هم مانند آقای خمینی دست نشانده مان در ایران تو دهن آمریکا می زنیم!!!
  1
  7
  جمعه ۱۲ آذر ۱۴۰۰ - ۱۱:۱۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.