مارادونا بدون قلب دفن شد

یک پزشک سرشناس آرژانتینی مدعی است قلب دیه گو مارادونا پیش از دفنش درآورده شد تا به دست «اوباشی» که نقشه ی دزدیدنش را کشیده بودند، نیفتد.

مارادونا، اسطوره ی فوتبال آرژانتین، نوامبر ۲۰۲۰ در حالی به دنبال یک حمله ی قلبی از دنیا رفت که تنها چند روز پیش آن به دلیل خونریزی مغزی زیر تیغ جراحی رفته بود.

نلسون کاسترو، پزشکی که به خبرنگاری روی آورده، در صحبت های خود با تلویزیون آرژانتین مدعی شد بعد از مرگ مارادونا، وقتی مقامات از نقشه ی یک گروه برای نبش قبر او و برداشتن قلبش باخبر شدند، قلب این فوتبالیست اسطوره ای را درآوردند.
به ادعای کاسترو، نقشه ی این کار توسط گروهی از طرفداران مارادونا از یک باشگاه فوتبال آرژانتینی به نام جیمناسیا لاپلاتا کشیده شده بود که مارادونا از سپتامبر ۲۰۱۹ تا زمان مرگش مدیر آن بود.

کاسترو در مصاحبه ای که برای تبلیغ کتاب جدید خود درباره ی وضعیت سلامتی مارادونا داشت، گفت: «یک گروه از طرفدارهای مارادونا بودند که می خواستند به سراغ قبرش بروند و قلبش را بیرون بکشند.»

«وقتی فهمیدند که قرار است چنین اتفاقی بیافتد، قلب مارادونا را قبل از دفنش درآوردند.»

«این اتفاق هرگز نیفتاد چون جسارت خیلی بزرگی بود اما چون فهمیدند قرار است اینطور شود، قلبش را درآوردند.»

کاسترو همچنین گفت که درآوردن قلب مارادونا برای تشخیص علت مرگ او لازم بود.

او در این مصاحبه مدعی شد که قلب مارادونا در زمان مرگش نزدیک به نیم کیلوگرم وزن داشت، یعنی نزدیک به دو سوم بیشتر از ۳۰۰ گرم وزن معمول قلب یک مرد بزرگسال برخوردار از سلامت.

کاسترو گفت: «گرچه او قلب یک مرد ورزشکار را داشت که قلب بزرگی است، اما قلب او به خاطر چیز دیگری بزرگ بود. قلب مارادونا نه فقط به خاطر ورزشکار بودنش، بلکه به خاطر نارسایی قلبی اش بزرگ بود.»

کاسترو منبعی برای ادعایش درباره ی درآوردن قلب مارادونا ارائه نکرد اما گفت با پزشکان معالج او صحبت کرده بود.

این ادعا بازتاب زیادی در رسانه های آرژانتین داشته و از زمان مطرح شدنش صفحه ی اول روزنامه های این کشور را به خود اختصاص داده است.
+51
رأی دهید
-5

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۸
  حمید اندیشه - لندن، انگلستان
  ای بابا!!!! :/. چیکار کنیم الان؟!!!! :/
  13
  26
  ‌پنجشنبه ۱۱ آذر ۱۴۰۰ - ۱۱:۳۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.