نماینده مجلس: مگر قرار است اصفهان یا شیراز را بزنیم که برد موشک‌ها ۳۰۰ کیلومتر باشد؟

عباس گودرزی، عضو کمیسیون اجتماعی مجلس گفت ضرورت امروز، تنها معیشت نیست. او ادامه داد: «افرادی می‌گفتند ما به موشک نیاز نداریم و بعد می‌گفتند ما به موشک دوربرد نیاز نداریم و برد ۳۰۰ کیلومتر کافی است... مگر قرار است اصفهان یا شیراز را بزنیم که برد موشک‌های ما ۳۰۰ کیلومتر باشد؟»

به گزارش خبرآنلاین؛ عباس گودرزی نماینده مردم بروجرد  با اشاره به فرمایشات رهبری مبنی بر اینکه کسانی که عنوان می‌کنند که ما نیازی به صنعت موشکی نداریم، خواسته دشمن را محقق می‌کنند، گفت: «اثبات شیء نفی ما ادا نمی‌کند» اینکه ما عنوان کنیم که ضرورت امروز کشور اقتصاد و معیشت است، به این معنا نیست که حوزه‌های دیگر اهمیتی ندارد.

وی افزود: هر مسئله‌ای در جای خود باید مورد توجه قرار گیرد و به آن پرداخته شود که از جمله آن می‌توان به امنیت و اقتدار دفاعی کشور اشاره کرد.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس اظهار داشت: امنیت بسترساز دستیابی همه نظام‌های سیاسی به اهدافی است که آنها را دنبال می‌کنند. اگر در کشوری امنیت نباشد، هیچ مطلوبی حاصل نمی‌شود و امنیت بسترساز توسعه، رشد و پیشرفت هر کشور است.

گودرزی خاطرنشان کرد: اقتصاد در سایه امنیت رشد می‌کند و پایدار می‌ماند. سرمایه‌گذاری در زیر سایه امنیت انجام می‌شود و جایی که امنیت حاکم نباشد اقتصاد هم شکننده و متزلزل خواهد بود.

وی افزود: کسانی که به بهانه مسائل اقتصادی به دنبال ضربه زدن به اقتدار دفاعی و امنیتی کشور هستند، مرموزانه و به صورت آرام و خاموش به دنبال ضربه زدن به اقتصاد و معیشت مردم هستند و به دنبال بر هم زدن آسایش و آرامش مردم هستند.

وی اظهار داشت: پیش از این همان کسانی که می‌گفتند ما نیاز به موشک نداریم و مسائل اقتصادی را دائما گوشزد می‌کردند هیچ تحولی در مسائل اقتصادی ایجاد نکردند و نه تنها هیچ گره‌ای را باز نکردند بلکه گره‌هایی بر گره‌های گذشته افزودند. اقتصاد ما را به قهقرا بردند و از طرفی نظریات غلط هم درباره اقتدار و امنیت کشور می‌دادند.

این نماینده مجلس اظهار داشت: کسانی که این تفکر را داشتند در مقطعی می‌گفتند ما به موشک نیاز نداریم و بعد می‌گفتند ما به موشک دوربرد نیاز نداریم و برد 300 کیلومتر برای موشک‌های ما کافی است. کسی نبود به اینها بگوید مگر ما قرار است اصفهان یا شیراز را بزنیم که برد موشک‌های ما 300 کیلومتر باشد؟

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس افزود: جمهوری اسلامی ایران اراده تجاوز به هیچ کشوری را ندارد. فناوری‌های نظامی‌مان کاملا صلح‌آمیز و امنیت‌آفرین است اما اگر منافع کشور را به خطر بیندازند، اگر به منافع ایران دست‌درازی کنند، منافع‌شان را در هر کجای دنیا که باشد به خطر خواهیم انداخت. توان دفاعی توان بازدارندگی است.

وی اظهار داشت: اگر توان دفاعی و امنیتی کشور نبود امروز دشمن به راحتی به این آب و خاک و این سرزمین تعرض می‌کرد و منافع ما را به خطر می‌انداخت.
+27
رأی دهید
-99

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۷
  ایران کهن - هوستن، ایالات متحده امریکا

  فعلا که بدون موشک همه جا ایران را زدید. ایران فقط یه دشمن داره به اسم اخوند و دینش
  6
  57
  ‌پنجشنبه ۱۱ آذر ۱۴۰۰ - ۰۱:۱۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۹
  مارشال زرد - وپرتال، آلمان

  منظور شما از ساخت موشک دفاع از وطن نیست بلکه باج گرفتن از سایر کشورها بصورت استفاده از قدرت تخریب موشکها به عنوان اهرم فشار مییاشد. بطور مثال نوشتن شعار علیه اسراییل روی موشکها و ایجاد جنگ روانی در صورتیکه این کشور خطر بالقوه ایی برای منافع ملی ما نیست و فقط جهت پشتیبانی نظامی برای سیاستهای ماجراجویانه ایران در خاورمیانه میباشد که نتیجه اش ساختن یک دشمن برای کشور میباشد و تازه جدول زمانی برای نابودی اش هم تنظیم کرده اید. ولی با این آرمان دوزاری تان یا مملکت را به ورطه نابودی میکشانید یا منطقه را درگیر یک جنگ خانمانسوز با آینده غیر قابل پیش بینی میکنید.
  7
  41
  ‌پنجشنبه ۱۱ آذر ۱۴۰۰ - ۰۱:۱۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  Momiji - توکیو، ژاپن

  یارو مُفنگی خبر نداره طالبان پاسگاه مرزی رو که فاصله اش از شیراز و اصفهان هم کمتره رو تصرف کرده !!
  5
  49
  ‌پنجشنبه ۱۱ آذر ۱۴۰۰ - ۰۲:۴۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  paksan - ایران، ایران

  الان که موشک ۲۰۰۰ کیلومتری هم دارید پس امنیت کجاست؟ وسط مملکت یه با کلی محافظ یارو رو زدند امنیته؟ حالا بماند که بدون‌محافظ هیچکدومتون نمیتونید برید سرکوچه. فقط بچو‌کدوم زن‌و دختر تو مملکت موشک دوهزار کیلومتری امنیت داره؟ خود سپاه و‌بسیج عامل اصلی ناامنی در کشور هستند ولی همین سپاه بی عرضه وقت دفاع از کشور که میرسه همشون فرار میکنند و بعد با فیلم و‌رجز خونی میخوان بگند ما فرار نکردیم. الان طالبان پشمک با چهارتا سلاح درپیت باید مرزی که دست سپاه بوده رو‌بگیره؟ بدون مقاومت؟ فقط ادعاهای بیخود و شعار ولی در عمل هیچی نیستید و‌فقط زورتون به مردم بی دفاع و غیر مسلح میرسه.
  6
  36
  ‌پنجشنبه ۱۱ آذر ۱۴۰۰ - ۰۲:۵۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۷۷
  hassan1326 - تهران، ایران

  سلاح های ساخت ج.ا در مقابل سلاح های پیشرفته جهانی کاربردی ندارد. تمام سلاح های ساخت ج.ا برای سرکوب ملت ایران میباشد. ج.ا اگر لازم باشد(بدستور خامنه ای جهت جمع کردن اعتراض ها) از موشک(۳۰۰ کیلومتری) هم برای سرکوب ملت ایران استفاده خواهد کرد
  13
  34
  ‌پنجشنبه ۱۱ آذر ۱۴۰۰ - ۰۵:۴۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۱
  گور دجال زار می بینم - نیده، ترکیه

  نه! خره، قراره اسرائیل را بزنید، ولی حریف قدر تره!
  6
  37
  ‌پنجشنبه ۱۱ آذر ۱۴۰۰ - ۰۷:۲۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.