مرگ قاتل فراری در محاصره پلیس

مردی که دو نفر را به قتل رسانده و فردی دیگر را نیز هدف گلوله قرار داده بود، بعد از حدود یک سال فرار سرانجام در حلقه محاصره پلیس گرفتار و در درگیری با مأموران کشته شد.

تحقیقات جنایی درباره این پرونده پس از آن آغاز شد که مأموران پلیس شهرستان شیراز باخبر شدند مردی هدف گلوله فردی ناشناس قرار گرفته و از پا درآمده است. کارآگاهان وقتی به محل حادثه رفتند، پی بردند این جنایت در برابر چشمان فرزند پسر مقتول رخ داده و قاتل بلافاصله بعد از شلیک‌های مرگ‌بار محل را ترک کرده و گریخته است.

کارآگاهان بعد از بررسی‌های اولیه و جمع‌آوری سرنخ‌های موجود به هویت قاتل پی بردند و فهمیدند او مردی به نام حمید است که به قصد انتقام‌جویی دست به سلاح برده است. اطلاعات موجود حکایت از آن داشت که یکی از نزدیکان حمید چندی قبل مرتکب قتل شده و بعد از محاکمه با درخواست اولیای دم به مرگ محکوم شده بود.

بعد از آن خانواده قاتل به تکاپو افتادند تا رضایت اولیای دم را جلب کنند، اما اقدامات آن‌ها ثمربخش نبود و د‌رنهایت قاتل به دار آویخته شد. بعد از آن حمید که از اولیای دم مقتول اول کینه به دل گرفته بود، درصدد انتقام‌گیری برآمد و یکی از آن‌ها را به کام مرگ کشاند.

افسران جنایی که توانسته بودند هویت و انگیزه قاتل را فاش کنند، برای یافتن ردی از او تجسس‌های گسترده‌ای را انجام دادند و به هر‌کجا که احتمال داشت متهم در آنجا پنهان شده باشد، رفتند و از افرادی که ممکن بود خبری از حمید داشته باشند، پرس‌وجو کردند، اما ردی از متهم به‌دست نیامد تا اینکه خبری تازه گزارش شد.

این‌بار مردی در شهرستان کوار استان فارس هدف گلوله قرار گرفته و به کام مرگ کشانده شده بود. این مرد نیز از اقوام همان مقتول پرونده اول بود و مدارک موجود در صحنه جرم و همچنین شواهد دیگر حمایت از آن داشت که حمید بعد از کشتن یک نفر آرام نگرفته و دوباره دست به سلاح برده تا به انتقام‌جویی‌های خونین خود ادامه بدهد.

این‌گونه بود که تلاش‌ها برای یافتن حمید گسترده‌تر شد، اما متهم که از قبل برای جنایت‌هایش نقشه کشیده بود، بدون اینکه ردپایی از خود بر جا بگذارد، پنهان شده بود تا اینکه چندی بعد بار دیگر از مخفیگاهش بیرون آمد تا باز‌هم خون به پا کند.

او این‌بار سر راه سومین طعمه‌اش قرار گرفت و به‌محض اینکه این فرد به تیررس او رسید، اقدام به شلیک کرد و گریخت. این‌بار مرد زخمی به‌سرعت به بیمارستان منتقل شد و با اینکه گلوله به نقطه حساس و حیاتی بدن او اصابت کرده بود و وضعیت وخیمی داشت، پزشکان توانستند در یک جراحی پیچیده وی را از مرگ نجات بدهند و به زندگی بازگردانند.

به‌این‌ترتیب تعداد مقتولان روی همان عدد دو متوقف ماند و بعد از آن دیگر خبری از حمید نشد. این در حالی بود که در سوی دیگر ماجرا کارآگاهان همچنان در تلاش بودند تا متهم را پیدا و دستگیر کنند.

تحقیقات تخصصی پلیس بالاخره نتیجه داد و چند روز پیش مشخص شد متهم در ساختمانی مسکونی در شهر شیراز پنهان شده است. بعد از مأموران برای دستگیری این متهم وارد عمل شدند، اما حمید که خیال تسلیم‌شدن نداشت، در برابر پلیس مقاومت کرد و همین کار او به قیمت جانش تمام شد.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان فارس با بیان اینکه اقدامات سریالی و مخل نظم و امنیت این قاتل خطرناک متواری در دو شهرستان شیراز و کوار باعث نارضایتی مردم در این دو حوزه قضائی شده بود، گفت: با پیشنهاد دادستانی مرکز استان برای مدیریت این پرونده، کمیته مشترکی با حضور سربازان گمنام امام زمان (عج)، پلیس آگاهی استان و نظارت معاون دادستان و سرپرست دادسرای جنایی و جرائم امنیتی شیراز تشکیل و پس از شناسایی محل اختفای وی در یک مجتمع مسکونی در شیراز با اقدام مقتدرانه پلیس آگاهی استان فارس برای دستگیری وی و پس از مقاومت این قاتل متواری و شلیک متقابل وی به مأموران، این فرد شرور در درگیری با مأموران انتظامی به هلاکت رسید.

مصطفی بحرینی گفت: با از پای درآمدن این قاتل فراری گره دو پرونده قتل در شهرستان‌های شیراز و کوار باز شده و به اقدامات مجرمانه و جنایتکارانه وی که باعث نارضایتی مردم در این دو شهرستان شده بود، پایان داده شد.
+10
رأی دهید
-2

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.