پناهجوی ایرانی در بندر کاله فرانسه؛ «همین حالا هم مرده‌ایم، هیچ کشوری راهمان نمی‌دهد»

میل به مهاجرت برای برخورداری از زندگی بهتر در بریتانیا رویای هر روزه مهاجرانی است که اینجا در اردوگاه‌های موقت بین دانکرک و بندر کاله چادر زده‌اند و با کمترین امکانات فصل سرما را سپری می‌کنند.

جان باختن ۲۷ مهاجر از تمایل پناهجویان ساکن در اینجا برای تن به آب زدن و رفتن به بریتانیا نکاسته است. آنها منتظرند آب‌ها از آسیاب بیفتد و سرکشی‌های پلیس کمتر شود تا دوباره سوار قایق شده و راهی کانال مانش شوند.

کانال مانش آبراهه‌ای است که اقیانوس اطلس و دریای شمال را به هم متصل می‌کند. این کانال در شمال فرانسه و جنوب بریتانیا واقع شده است، به همین دلیل اغلب پناهجویانی که قصد دارند خود را از اروپا به بریتانیا برسانند راهی به‌جز گذشتن از این کانال ندارند. سال گذشته پنج عضو یک خانواده ایرانی در این کانال غرق شدند.

تعدادی از شهروندان ایرانی در یک خط راه آهن بلااستفاده در نزدیکی دانکرک، چادرهای پلاستیکی‌شان را به پا کرده‌اند تا سرمای هوا را تاب بیاورند.

در همین حال سیاستمداران در حال نامه‌نگاری و پیغام فرستادن برای یکدیگر هستند. بوریس جانسون، نخست‌وزیر بریتانیا از فرانسه خواسته است تا کنترل سواحل شمالی را تشدید کند.
+71
رأی دهید
-28

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۰
  paksan - ایران، ایران
  قمار کردید و‌ ربطی به کسی نداره. این اتفاقات همه تقصیر حکومت انگلیس هستش. اگر تمام کمک هزینه ها و پول دادن به مهاجرا رو متوقف کنه اینا عمرا راه نمی افتند بروند . مشکل اتحادیه اروپا قوانین بسیار عجیب و پولهایی هستش که به مهاجرا میدن یعنی مدت قرنطینه تموم بشه درخواست خانه مفت میکنند و هفتگی پول میگیرن و شبها سیاه کار میکنند خلاصه این شرایط تا زمانیکه وضعیت قوانین اینطوری هستش ادامه خواهد داشت ولی جالبه خبری از سازمانهای حقوق بشری نیست چون این سازمانها اصلا با وجود این کشته ها و این مهاجراست که بودجه میگیرند و در این قتلها اینا هم شریک هستند. مهاجرت به اروپا تبدیل به بیزینس شده.
  26
  38
  ‌سه شنبه ۹ آذر ۱۴۰۰ - ۰۳:۵۶
  ۳۲
  grizzly - برلین، آلمان
  اروپا مهاجران رو با دست پس میزنه و با پا پیش میکشه!! مسلماً وزیر تنهایی در انگلستان برای پر کردن جای خالی نیاز به هزاران مرد مجرد در سال داره
  14
  8
  ‌سه شنبه ۹ آذر ۱۴۰۰ - ۰۹:۲۷
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.