حسین وفایی اسنوکرباز شماره یک جهان را شکست داد

حسین وفاییدویچه وله :حسین وفایی، ملی‌پوش اسنوکر ایران در مرحله دوم مسابقات قهرمانی انگلستان مارک سلبی، مرد شماره یک اسنوکر جهان را با نتیجه ۶ بر ۲ شکست داد.

روند کسب کامیابی‌های حسین وفایی در عرصه نخبگان اسنوکر جهان همچنان ادامه دارد. این ملی‌پوش ۲۷ ساله ایران که متولد شهر آبادان است، موفق شد در رقابت‌های قهرمانی انگلستان مارک سلبی، صدرنشین جدول رده‌بندی اسنوکربازان برتر جهان از کشور بریتانیا را شکست دهد.
رویارویی حسین وفایی و مارک سلبی شامگاه یکشنبه ۲۸ نوامبر (۷ آذر) در مرحله دوم رقابت‌های قهرمانی انگلستان توجه ویژه صحنه بین‌المللی اسنوکر جهان را به خود جلب کرد. مارک سلبی با ناکامی ۶ بر ۲ مقابل حریف ایرانی خود، از دور مسابقات حذف شد.

حسین وفایی پس از این پیروزی ارزشمند گفت: «فکر می‌کنم امروز کمی خوش شانس بودم. در پایان برای مارک سلبی ناراحتم. او یکی از اسطوره‌های ورزش اسنوکر است. من برای او احترام ویژه‌ای قائل هستم.»

مارک سلبی نیز پس از شکست مقابل حسین وفایی اشاره کرد: «من در طول دو فریم نخست واقعاً فرصتی پیدا نکردم، چون حسین عالی بازی کرد. احتمالاً باید فریم سوم را می‌بردم، اما حسین دوباره عالی شروع کرد و کاملاً شایسته پیروزی در مسابقه بود.»

حسین وفایی، در ماه اکتبر سال جاری در مسابقات انتخابی مسترز ۲۰۲۲ آلمان نیز هنرنمایی کرد. او در این رقابت‌ها در دیدار با ستاره اسنوکر جهان، رونی اُ سالیوان، با نتیجه ۵ بر صفر به پیروزی رسید.

گفتنی است که "شاهزاده ایرانی" لقب حسین وفایی در عرصه اسنوکر بین‌المللی است. کنفدراسیون جهانی این لقب را به عنوان تقدیر و ستایش از عملکرد حسین وفایی در مسابقات جهانی به او اهدا کرده است.
+162
رأی دهید
-3

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.