محاکمه مجدد متهم آزار دختربچه ۲.۵ ساله

مرد جوان که به اتهام آزار دختر خردسال به شلاق، تبعید و دیه محکوم شده بود، با اعتراض پدر کودک بار دیگر محاکمه شد.

به‌گزارش خبرنگار حوادث «ایران»، رسیدگی به این پرونده از خرداد سال‌جاری با انتقال دختر 2 و نیم ساله‌ای به بیمارستانی در شرق تهران آغاز شد. این دختربچه با تشخیص پزشکان بلافاصله مورد عمل جراحی قرار گرفت و کادر درمانی بیمارستان اظهار داشتند وی مورد آزار و اذیت قرار گرفته است.

پدر این کودک در توضیح ماجرا به مأموران گفت: سرکار بودم که همسرم با من تماس گرفت و گفت داماد خواهرم به خانه‌مان آمده و با اصرار نوشیدنی به همسرم داده که او بی‌هوش شده و پس از بیدار شدن متوجه شده که دختر ۲ و نیم سال‌ام حال خوبی ندارد و بلافاصله او را به بیمارستان رسانده است.

به‌دنبال اظهارات این مرد، دختربچه به پزشکی قانونی معرفی شد و کارشناسان پزشکی قانونی آزار و اذیت را تأیید کردند. به این ترتیب مرد ۲۷ ساله بازداشت شد. اما وی اتهامش را نپذیرفت و گفت: آن روز همسرم گفت در خانه دایی‌اش میهمان هستیم من از سرکار به خانه آنها رفتم تا همسرم هم به آنجا بیاید. وقتی به آنجا رسیدم چون خسته بودم به اتاق خواب رفتم و خوابیدم و ساعتی بعد زن‌دایی همسرم به سراغم آمد و گفت که حال دخترش خوب نیست و ما با هم او را به بیمارستان رساندیم من به‌هیچ عنوان آسیبی به دختربچه نزده‌ام.

در ادامه زن جوان به مأموران گفت: این مرد رابطه خوبی با همسرم نداشت. آن روز به خانه‌مان آمد و یک شیشه آب انار در دست داشت. او با اصرار آب انار را به من خوراند که به خواب رفتم بعد با صدای گریه شدید دخترم از خواب پریدم. هراسان از اتاق بیرون آمدم و دخترخردسالم را در وضعیت بدی دیدم و حالا هم از این مرد شکایت دارم.

پرونده پس از تکمیل و صدور کیفرخواست به شعبه چهارم دادگاه کیفری یک استان تهران فرستاده شد و قضات دادگاه متهم را به خاطر آزار و اذیت دختر خردسال به ۹۹ ضربه شلاق، دو سال تبعید و پرداخت دیه محکوم کردند که حکم با اعتراض پدر بچه همراه شد و پرونده به دیوان عالی کشور رفت و حکم نقض شد. پدر قربانی مدعی است دلایل زیادی برای صدور حکم اعدام داماد خواهرش وجود دارد. به این ترتیب پرونده بار دیگر به دادگاه کیفری رفت و در جلسه رسیدگی به این پرونده که در شعبه 12 دادگاه کیفری یک استان تهران برگزار شد متهم ضمن دفاع از خود بار دیگر اتهام آزار و اذیت را رد کرد.با پایان دفاعیات متهم، قضات برای صدور رأی وارد شور شدند.
+17
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.