وکیل آرمان عبدالعالی: «آرمان» هیچگاه در دادگاه به قتل اعتراف نکرد

ولی الله حسینی یکی از وکلای پرونده آرمان عبدالعالی درباره اجرای حکم اعدام آرمان گفت: مهمترین عامل قصاص، نقص پرونده در زمان تحقیقات اولیه بود و او فقط بعد از انفرادی اداره آگاهی که حدود ۷۰ روز طول کشید، یکبار به قتل غزاله اعتراف کرد.

وی ادامه داد: آرمان هیچگاه در دادگاه به قتل اعتراف نکرد و همان اعترافات در آگاهی مبنای صدور رای در تمام دادگاه‌ها شد. یکی از ایراداتی که ما به پرونده داشتیم این بود که برای آرمان پرونده شخصیت در زمان تحقیقات اولیه تشکیل نشد.

وکیل آرمان عبدالعالی با بیان اینکه در زمان اعاده دادرسی خیلی زود حکم از سوی دیوان عالی کشور تائید شد، گفت: حکم آرمان در دیوان عالی سه روزه صادر شد که به نظر من جا داشت بیشتر روی پرونده تمرکز شود.

حسینی با اشاره به اینکه آرمان اگر ۲۰ سال هم در زندان می‌ماند باید نگهداری می‌شد تا ابهامات پرونده رفع شود، تاکید کرد: می‌توانستیم آرمان را به قدری نگه داریم که بالاخره ابهامات رفع شود. آنچه من در پرونده دیدم این بود که بازسازی صحنه جنایت با اظهارات او در دادگاه تطابق نداشت.
دست داشتن افراد دیگری در سر به نیست کردن جسد غزاله؟
وی در مورد طرح موضوعاتی درباره دست داشتن افراد دیگری در سر به نیست کردن جسد غزاله گفت: کل پروسه حادثه از آمدن غزاله تا خارج کردن جسد از خانه از سوی آرمان، دو ساعت بیشتر طول نکشیده است و این در زمانی رخ داد که مادر آرمان به باشگاه رفته بود. در آن زمان این شایعات که پدر و مادر آرمان به او در انتقال جسد کمک کرده‌اند مطرح شد که پلیس آگاهی همان زمان تحقیقات را انجام داد و این موضوع رد شد.

وکیل آرمان عبدالعالی در مورد تلاش سلبریتی‌ها برای گرفتن رضایت از خانواده شکور گفت: این پرونده شرایط خاص داشت و به نظر من حضور سلبریتی‌ها خیلی مواقع به جای فشار آوردن به خانواده مقتول، به دستگاه اجرا کننده حکم فشار می‌آورد تا تلاش بیشتری را برای کسب رضایت انجام دهند.

حسینی افزود: از همه افراد چهره و غیر چهره‌ها که برای گرفتن رضایت در این پرونده ورود کردند تشکر می‌کنیم. مردم باید بدانند سلبریتی‌ها در این پرونده پولی دریافت نکردند تا بیایند برای رضایت گرفتن تلاش کنند.

وی با اشاره به اینکه رفتار آرمان نشان می‌داد که او قاتل یا جانی بالفطره نیست، گفت: آرمان برای جبران اشتباهاتش در گذشته در طول هشت سال اقداماتی را انجام داد. او حافظ سه جزء قرآن بود و در زندان تا مقطع کارشناسی ارشد درس خواند. او اصلاح شده بود و جا داشت به جامعه برگردد.

وکیل آرمان عبدالعالی درباره اینکه گفته می‌شود به وکلای آرمان حق‌الوکاله میلیاردی پرداخت شده است، گفت: حق الوکاله من در این پرونده از یک پرونده کتک کاری معمولی هم کمتر بود. حق الوکاله قتل طبق آئین‌نامه ۲۰۰ میلیون تومان است و من فکر می‌کنم بیشترین دریافتی وکلا در این پرونده ۶۰ میلیون تومان باشد. این رقم‌های نجومی شایعه است. من فقط هزینه ایاب و ذهاب خودم را گرفتم و خبری از پول‌های کلان نبود.

حسینی با انتقاد از قضاوت‌های بیجا در پرونده آرمان گفت: برخی افرادی که اطلاعی از روند پرونده نداشتند، در فضای مجازی و رسانه‌ای اظهارنظر می‌کردند. قضاوت‌های بیجا و احساسی جو انتقام‌طلبی را در بین مردم و خانواده شکور ایجاد کرد. خانواده دختر جوان هم فرزند از دست داده بودند و ما این موضوع را کامل درک می‌کردیم، اما قضاوت‌ها باعث شد آن‌ها به سمت تقاص گرفتن حرکت کنند، البته هنوز هم معتقدیم اگر جلسات صلح و سازش با حضور اهالی رسانه، سلبریتی‌ها و چند مسئول انجام می‌شد شاید خانواده راضی به بخشش می‌شدند.
+60
رأی دهید
-23

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۱
  Lincoln - کورنوال، انگلستان

  آرمان سعی داشت با از بین بردن صورت مساله کل اتهام زیر سوال ببره و می خواست از مجازات فرار کنه...کشورهای سکولار به این نتیجه رسیده اند که اعدام چیزی عوض نمیکنه و متهم تنها در این دنیا می تونه به سزا اعمالش برسه با زندانی شدن و معنی زندگی و مرگ درک کنه،چون زندگی بعد از مرگ و عذاب دوزخ در جوامع نوین مفهومی نداره.
  20
  42
  دوشنبه ۰۸ آذر ۱۴۰۰ - ۱۲:۲۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۰
  یا فاطمه زهرا - کپنهاک، دانمارک

  پدر دکتر، مادر استاد دانشگاه. یعنی کنترل فکر بالا. طرف تجاوز کرده و کشته. حالا هم ترسیده و منتظر که والدین بیان. احتمال 1: پلیس نمیاد، جسد رو سر به نیست و فراموش می‌کنیم. احتمال 2: پلیس میاد و می‌بینند طرف به قتل رسیده و هم مورد تجاوز قرار گرفته. پس دو بار اعدام. بهشون بگو تو دعوا کشته شد و جسد رو گذاشتم سر کوچه تو چمدون که سوپورا ببرنش و تا آخرین لحظه هم سر حرفت واستا، شاید دل والدین مقتول به رحم اومد و قصاصت نکنن. جمع‌بندی: جسد باید سر به نیست میشد. چون احتمال 2 که پلیس بیاد فوقالعاده زیاده. فکرشون بخاطر کنترل فکر بالا خوب کار کرده، ولی والدین مقتول قصاص خواستن.
  56
  34
  دوشنبه ۰۸ آذر ۱۴۰۰ - ۱۲:۲۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۸۰
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا

  ابهامی وجود ندارد. خودش به قتل اعتراف کرده است. تمام این متهمین بعد از اعتراف و تشکیل پرونده وقتی به زندان عمومی میروند و وکیل می گیرند اولین چیزیکه وکیل و دیگر زندانیان یادش میدهند انکار همه چیز است
  34
  65
  دوشنبه ۰۸ آذر ۱۴۰۰ - ۱۳:۲۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۳
  Momiji - توکیو، ژاپن
  این آقای وکیل ، چرا این اظهارات رو خیلی قَبلتر از اعدام رسانه ای نکرد و دستگاه قضا برای این ابهامات و تناقضاتی که از سوی وکلای آرمان در پرونده عنوان شده بود ، چه جوابی داشته !!؟ این پرونده جنایی شباهتهای فراوانی دارد ، به پرونده قتل همسر سابق ناصر محمدخانی و شهلا جاهد ، که بعنوان قاتل و بعد از کش و قوسهای فراوان و با کُلی ابهام و تناقض به دار آویخته شد !!
  13
  25
  دوشنبه ۰۸ آذر ۱۴۰۰ - ۱۴:۱۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۳
  zarduscht1 - فرانکفورت، آلمان
  [::گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا::]. من درک نمی‌‌کنم. چرا شما اینقدر سفت و سخت از قصاص دفاع می‌‌کنید.به یک نفر هم ایراد که عضو حزب سبز است.بدین خاطر مخالف اعدام است، و هم ادعا.که در ۸۰ کشور دنیا اعدام می‌‌کنند. اولن در اروپا فقط حزب سبز نیست،که مخالف اعدام است.هم سوسیال دمکرات ها. هم دمکرات مسیحی‌ ها،کلا تمامی اروپا اعدام را کنار گذشته. در ۸۰ کشور دنیا هم اعدام نمی‌‌کنند. در سال گذشته فقط ۸ کشور بودند. و سه بار حدس بالاترین که بود؟ نفر اول چین. دوم ایران. بقیه یا دست بر داشته. با به ندرت ندرت ندرت. قصد ولی دفاع از اعدام یا مخالف نیست، عجیب است. که فرقی بین قصاص و اعدام نمی‌‌گذارید. قصاص یک قانون دینی است.تنها در اسلام هم نیست، ولی یک کشور مسیحی یا یهودی نشان.که در آن قصاص میشود. ؟ تصور من این است. که شما خود .چون موافق اعدام هستید. از قصاص هم بدتان نمی‌‌یاد.
  20
  29
  دوشنبه ۰۸ آذر ۱۴۰۰ - ۱۵:۰۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۳
  zarduscht1 - فرانکفورت، آلمان
  [::گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا::]. هم خدا هم خرما نمی‌‌شود.یا این دین نکبت است یا خیر. پس باید با سنگسار ، چشم در اوردن. روده بیرون کشیدن هم موافق باشید. همه این ها. قوانین دینی هستند. و به شیوه فکری شما.که غیر دینی است. می‌‌خورد. حالا هر طرز فکر. من فکر نمی‌‌کنم . حکومت دینی مثل آجیل شب عید است.که کسی‌ دست به نوخوچی و کشمش نمی‌‌گذارد.همه دنبال مغز بادام و پسته در آجیل می‌‌گردند. شما هم قصاص را با اعدام یکی‌ می‌‌دانید. پس خوب است. بی‌ خیال از کجا آمده. قاضی بگذار. وکیل مدافع. دادستان . اعدام کن. اگر کسی‌ حرفی زد؟ ولی اینکه به مادر داغدیده .که در این زمان.به تنها چیزی که فکر نمی‌‌کند. قانون.و هیچ کس مقصر نیست. تا زمانی‌ که جرم او عادلانه ثابت شده.بگید. این بچه شما را کشته. بیا.خودت طناب دار به گردن. و خفه کن. همزمان با آن هم تماشا و بستنی لیس زد. جشن اعدام.تقاص پسته دولت آخوندی نیست. بر بریت است.
  21
  18
  دوشنبه ۰۸ آذر ۱۴۰۰ - ۱۵:۱۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۶
  اقای شاکی - برمن، آلمان
  ج.ا. همیشه با خشونت اعتراف میگیره، چیز جدیدی نیست. مسئله مهمتر شتر مرغ هایی هستند که در ظاهر مخالف ج.ا. هستند ولی در کامنت هاشون از این رفتار طرفداری میکنند
  18
  28
  دوشنبه ۰۸ آذر ۱۴۰۰ - ۱۷:۰۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۱
  Kalam - لوند، سوئد
  میگم خوبه پای بعضی از ماها اینور آب رسید که بخوایم از جوامع مترقی غربی بالا بریم و بگیم ما میفهمیم و بنشینیم اینجا دری وری بگیم با ماسک آدمای فهمیده بزنیم. روحت در شادی و آرامش آرمان جان.
  11
  16
  دوشنبه ۰۸ آذر ۱۴۰۰ - ۱۷:۳۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۶
  اقای شاکی - برمن، آلمان
  خرو خرما ، شتر مرغ، حزب باد، دربار انگلیس، من که متوجه شدم این ادم روانی است و با لجن پرانی های خودش فکر میکنه که مغز کل جهان است . اینها بودند که با رفتارهای خودشون این سرنوشت را برای مملکت ما اوردند.
  10
  17
  دوشنبه ۰۸ آذر ۱۴۰۰ - ۱۸:۱۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۳
  بچه تهرون - تهران، ایران

  یا فاطمه زهرا - کپنهاک، دانمارک. افرین واقعا مثل یه قاتل فکر میکنی.
  6
  29
  دوشنبه ۰۸ آذر ۱۴۰۰ - ۱۸:۳۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۳
  Mome - لوند، سوئد
  یه کمی هم وقت برای آن دختر جوان بگذار ید و همش از آرمان نگوئید،آن دختر با مظلومیت تمام از دنیا رفت و امیدوارم که جسد او پیدا شود، روحش شاد
  1
  13
  دوشنبه ۰۸ آذر ۱۴۰۰ - ۲۱:۰۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۸۰
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا
  [::zarduscht1 - فرانکفورت، موافق نیستم عزیزم. اعدام همیشه قصاص نیست. مطلقا از قصاص که چشم در مقابل چشم است دفاع نکردم و بلکه شدیدا مخالف این عمل وحشیانه هستم. قصاص برآمده از قوانین ادیان ابراهیمی است. حتی به اعدام هم به صورت مشروط مینگرم. اعدام یک نوع مجازات تقریبا بین المللی هست که از ژاپن بگیر برو چین کمونیست و روسیه وجود دارد. هدف هم انتقام نیست بلکه قانون نانوشته ای هست که اگر بکشی کشته میشوی و بهمین دلیل از میلیون ها مورد جنایت جلوگیری کرده است. درست است که اعدام در مورد امور سیاسی و اقتصادی بطور کامل باطل است اما این نوع اعدام در اثر احتیاج بوجود امده است. در گذشته های دور و نزدیک کسی جنایت میکرد و جنبه ی انتقام میگرفت. فامیل مقتول تلافی میکردند و بطور تصاعدی گاهی دو قبیله به جان یکدیگر می افتادند. قانون برای جلوگیری از انتقام های شخصی عمل میکند و من انرا ترمزی در مقابل هزاران اعدام موازی می بینم
  12
  10
  دوشنبه ۰۸ آذر ۱۴۰۰ - ۲۳:۲۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۸۰
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا
  [::اقای شاکی - برمن، آلمان::]. تو مریض روانی انقدر انتقام جو هستی که حتی شناسه ی جدید گرفتی تا برای هیچ و پوچ با من هیچکاره بجنگی. تو برای یک موضوع کوچک تا 18 بار من را اعدام نکنی ارام نمیگیری انوقت میخواهی خانواده ی مقتول که عزیزی را از دست داده اند رضایت بدهند؟ گناهی هم نکرده ام فقط مخالف تطهیر فاحشه ای بوده ام که فیلم پورنو بازی کرده است. تو مریض کینه جو چرا رضایت نمیدهی؟ ایا فقط برای یک اظهار عقیده تا خون من را نریزی ارام میگیری؟ روانی یک سوزن به خودت بزن و یکی به مردم.
  11
  13
  دوشنبه ۰۸ آذر ۱۴۰۰ - ۲۳:۳۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۸۰
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا
  [::zarduscht1 - فرانکفورت، آلمان::]. دیگر اینکه ما داریم در مورد این امور با قوانین ممالکی صحبت میداریم که حساب و کتابی هست و گر نه مگر همه نمیدانیم که در ایران چه خبر است؟ وقتی قرار است صحبت بداریم حتما اول ایران را کنار بگذارید. در این مملکت دست یک نفر را برای دزدیدن یک نان می برند و دزدان هزاران تن مایحتاج مملکت در کانادا در برج عاج شاهی میکنند. اینکه در ایران با شکنجه اعتراف میگیرند درست است و همه ان را میدانیم. اما در ممالکی هم که شکنجه نیست جنایتکاران را در شرایط مخصوص اعدام می کنند تا مردمانشان بفهمند اگر ادم بکشند کشته میشوند و این قانون نانوشته و ترس از مجازات از میلیون ها جنایت جلوگیری کرده است. اینطور نیست که اروپائیان بعلت عدم اعدام متمدن شده اند بلکه متمدن شده و بعد قوانینی را عوض کرده اند. مثل اینکه بهضی فکر میکنند که با لختیسم کشوری متمدن میشود در صورتیکه هرگز اینگونه نیست بلکه اول ممتمدن شده و حالا با پوشش کسی کار ندارند.
  13
  13
  دوشنبه ۰۸ آذر ۱۴۰۰ - ۲۳:۴۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۸۰
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا
  [::zarduscht1 - فرانکفورت، آلمان::]. اکثریت مردم ایران ایده الیست و من واقعگرا هستم. مثالی میزنم. در سال 57 به تقلید از اروپائیان حتی روشنفکران ما فکر میکردند با دربدر کردن شاه ایران بزودی مملکت همچون سوئد میشود اما در عالم واقعیت چون تمدن و مردم سوئد را نداشتیم بجای حرکت رو بجلو در چاه خمینی و این حکومت نکبتی افتادیم. مثال 2: حالا خوش باوران ما فکر میکنند که اگر به تقلید از اروپا مجازات اعدام را بردارند حداقل مثل فنلاند میشوم و سراسر ایران مملو از عدالت میشود ولی واقعیت غیر از این است. مثل مورد قبلی نه تنها سوئد و فنلاند نمی شویم بلکه این بار هم ترس از ادم کشی ریخته و همراه با پاکستان میزان جنایت تا ده برابر بالاتر خواهد رفت. خود دانید. مثل سال 57 این را هم امتحان کنید ولی من جوابش را قبلا به شما دادم
  14
  8
  ‌سه شنبه ۰۹ آذر ۱۴۰۰ - ۰۱:۳۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۳
  هانی‌ - اسلو، نروژ
  [::گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا::] 1- محترم: بازی کردن با الفاظی چون لُختیسم و چَپولیسم و کوفتیسم و غیره برگردن هیچکه مدال درک و سواد آویزون نکرده. دال بر دانش و سواد شما هم نمیشه. بنده و خیلی از دوستان با شما کلنجار زیاد رفتیم. بحث با شما که مدعی نویسندگی و شاعری و وکالت و روانشناسی هستی فایده ای نداره. شما در بهترین حالت فرسنگها از دنیای مُدرن فاصله داری. این آرمان در طی این ۸ سال بارها اعدام شد. شما ندیدی! آیا اگر این آرمان بچه ژن داری بود اعدام میشد؟ آیا اگه مقتول بچه ژن داری بود این پروسه ۸ سال دوام داشت؟ شما کجا دیدی اعدام بر بنای شرع نهانیده شده باشه. ,روی چه اصلی میگی پدر اعدامی قرار بوده پارتی بازی بکنه؟(منکر رشوه در رژیم نیستم) ای بسوزه تئوری توطئه.که وِل کن شما نیست .
  12
  16
  ‌سه شنبه ۰۹ آذر ۱۴۰۰ - ۰۶:۵۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۳
  هانی‌ - اسلو، نروژ
  ۲- جنابعالی طبق نظریه خودتون اینجا مشغول روشنگری هستی. این روشنگری شما ما رو به دوان مَفرغ نزدیک میکنه .حالا هم میگی واقع گرا هستی .ما توی روشنگری شما ریپ میزدیم , حالا دیگه واقع گرایی اتون رو کجای دلمون بزاریم؟ حرف شما فقط نقد اسلامه(درست). اسلام رو رد میکنی , ولی محصول مسموم (قصاص) اسلام رو تجویز میکنی! در کوچکترین برخورد با خانمها چون دین زده ها , فاحشه و فحاشی رو علیه زنان بکار میبری. گرامی: شما میتونی خلاصه بگی اعدام بخصوص در ایران چه نفعی برای جامعه داشته؟ لطفاً عمل ننگین ملا جماعت رو تطهیر و تجویز نکنید. موفق باشی.
  10
  14
  ‌سه شنبه ۰۹ آذر ۱۴۰۰ - ۰۷:۰۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۸۰
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا
  [::هانی‌ - اسلو، نروژ::]. خوشحالم که از شناسه ی آقای شاکی خارج شده و لباس خودت را پوشیده ای. می خواهم بدانم این همه کینه جوئی را کی در دل تو کاشته است. کسانی مثل تو به گناه نکرده و یا خیلی کوچک قیصریه را اتش میزنند. در همان اینه ایکه همیشه نگاه میکنی و خودت را موجودی برتر از دیگران و طاووس علین و چوب خط سنجش تمام مسائل می بینی دوباره نگاه کن و از خودت سئوال کن ایا این همه کینه توزی طبیعی هست!!؟
  11
  7
  ‌سه شنبه ۰۹ آذر ۱۴۰۰ - ۰۷:۱۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۸۰
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا
  [::هانی‌ - اسلو، نروژ::]. دیگر اینکه واقعا نمی فهمی و یا خودت را به بلاهت میزنی؟ مگر من یک کلمه از اینکه ایشان یا هر کسی شکنجه شده حرفی زدم!؟ حتی یک کلمه؟ حتی موضوع اعدام ایشان هم مطلقا برایم مهم نیست. در این جهان سوم هزاران نفر اعدام و شکنجه میشوند و این هم مثل همه. موضوع اینست که ایا تقلید قانون عدم اجرای اعدام در کشورهای جهان سوم ایا میوه ای میدهد و یا مثل انقلاب سسال 57 میشود. مثلا روشنفکران ایران فکر کردند اگر دموکراسی سوئد را در ایران اجرا کننداییران هم بهشت برین میشود اما در حیطه ی عمل چنین نشد. شاه نیمه دموکرات رفت و نکبت کامل جایش امد. اعدام های قانونی در مماکی که پیشرفت فرهنگی ملل فوق متمدن را ندارند باعث جلوگیری از صدها هزار جنایت دیگر میشود.
  9
  5
  ‌سه شنبه ۰۹ آذر ۱۴۰۰ - ۰۷:۲۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۸۰
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا
  [::هانی‌ - اسلو، نروژ::]. از کلمه ی چپول دلخوری چون معنای چپول را نمیدانی. چپول با کمونیست فرق دارد در صورتیکه تمام چپول ها هم میگویند کمونیستند. یک نفر کمونیست واقعی از پیراهن خودش به نفع جامعه ای بهتر و انسانی تر میگذرد. یک نفر چپول فقط به فکر منافع و جیب خودش هست تا تغاری بشکند و ماستی بریزد تا لقمه ای مفت گیرش بیاید . هر وقت دو تا نان داشتی و با تمایل قلبی یکی به همسایه ی مادون خودت دادی کمونیستی و نه اینکه از دیگری به زور مالی را بگیرند و به تو بدهند و در موقع ایثار و دهش شعارهایت را زیر فرش پنهان کنی. کمونیست واقعی اول میدهد و چون کسی فقط بدنبال گیرش و مال مجانی بود نامش همان چپول و مفتخور است. در این میان در بین 100 نفر که ادعای کمونیستی دارد به سختی یک نفر به فکر جامعه ای انسانی تر است و فقط پشت کمونیسم پنهان شده اند تا مال مفت بگیرند و بدلیل مفتخوری و تنبلی یک مملکت را هم به باد میدهند.
  9
  6
  ‌سه شنبه ۰۹ آذر ۱۴۰۰ - ۰۷:۳۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۸۰
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا
  [::هانی‌ - اسلو، نروژ::]. با این همه نرود میخ اهنین در سنگ. تا همین حد که خودت را بشدت کامل و درست می بینی و این همه کینه توزی که تمام سلول های تنت را احاطه کرده است واقعا مریض هستی. اگر 6 بار من را اعدام کنی ارام میشوی؟ گناهم چیست جز اینکه عقیده ام در بعضی موارد با تو مغایر است؟ از خودت شرم نمیکنی و خجالت نمیکشی که مرتبا شناسه عوض میکنی که به کینه توزی ات ادامه بدهی. تو دچار دگماتیزم مغزی هستی. تحولات اجتماعی در تو کوچکترین تاثیری ندارد. عینکی روی چشمت گذاشته ای و فکر میکنی فقط بینش تو درست است و هر کس طور دیگری فکر کرد باید به او فحش داد و بد و بیراه گفت و مخش را در هاون کوبید. باز هم میگویم بیمار هستی برو قرص های بیشتری بخور تا ارام بگیری و دست از خود برتر بینی برداری و این همه هم بدتر از خمینی کینه توز نباشی.
  10
  7
  ‌سه شنبه ۰۹ آذر ۱۴۰۰ - ۰۷:۴۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۶
  اقای شاکی - برمن، آلمان
  اقای هانی این .. هنوز بعد از ۵۰ بار یادآوری نمیخواد بفهمه که این داستان قصاص بوده و هی برای اثبات تفکرات زمان توحش خودش این در و اون در میزنه و مخ ما را کار گرفته. چه گرفتاری شدیم از دست این دیوانه ها. یک زمان اون همایون گربه باز و زمان دیگر اونون در بدر غریب در آنکارا و فاطی بی تومبان و خلاصه این داستان ادامه داره.
  18
  11
  ‌سه شنبه ۰۹ آذر ۱۴۰۰ - ۰۸:۳۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۳
  هانی‌ - اسلو، نروژ
  [::گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا::] گرامی: این کفشی که شما پوشیدی برای پای شما مناسبه. ولی این کفش شما پای بقیه رو تاول میزنه . حرف ....و بدون منطق نزن! چرا تنت برای دعوا میخاره؟ آیا بنده توهینی بهتون کردم؟ چرا خودت رو میخاهی بی ارزش جلوه بدی؟ اون کشمکش چند ماهه برات بس نبود که به تِپ تِپ افتادی؟ چرا توی این سن سرازیری دوست داری همیشه اَفسار ببری؟ آخه .....! مگه شما نگفتی خانم امیر ابراهیمی هستم و فاحشه ام؟ گفتم متاسفانه نیستم. مگه نگفتی همجنسگرا هستم؟ گفتم متاسفانه نیستم؟ حالا باز میگی اقای شاکی - برمن، آلمان هستم. خیر متاسفانه نیستم. حالا کی مشکل روانی داره من یا تو؟ باور کن دوست ندارم بات درگیر بشم. بنده چیزی برای از دست دادن ندارم. لطفاً توی لانه زنبور چوب فرو نکن! دریغا از این که توی این سن پیری بیهوده می نویسی. قورباغه اَگه شال کشمیری به گردن خودش بندازه یا پاپیون ببنده باز هم هنوز وزغه.
  11
  12
  ‌سه شنبه ۰۹ آذر ۱۴۰۰ - ۱۱:۱۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۳
  هانی‌ - اسلو، نروژ
  [::اقای شاکی - برمن، آلمان::] دوستِ اَزیز: این آقای گفتگوگر توی پایان خط عمرش آب و روغن قاطی کرده. غرق در تئوری توطئه شده. به همه چیز بدبینه. ۴ تا تحلیل آبکی و نیمه برشته از اسلام میده , فکر کرده اینجا بقول خودش روشنگری میکنه. بنده ایشون رو خوب می شناسم . هر موقع کم بیاره به من میگه: تو فلانی هستی. فاحشه هستی. تو زنی. تو همجنسگرا هستی. حالا از من می پرسه , خجالت نمیکشی از چند شناسه استفاده میکنی؟ چی باید بهش گفت! حالا میگه من و شما یکی هستیم. به هرحال این هم از نویسنده . شاعر. وکیل و روانشناس مملکت. بی دلیل نیست هیچکس تحملش رو نداره و محکوم به تنهایی شده.
  11
  13
  ‌سه شنبه ۰۹ آذر ۱۴۰۰ - ۱۱:۳۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۶
  اقای شاکی - برمن، آلمان
  [::هانی‌ - اسلو، نروژ::] من که آقای هانی در مقابل این افسار گریخته های نمره برگشتی کم نمیارم، شما هم شاهد بودم با ادبیات بهتر از من اقا را ... ولی با اون سن و سالش خجالت نمیکشه، هر موقع کم میاره دروغ، تهمت را چاشنی لجن پراکنی های خودش میکنه. دوستانی که کامنت ها را دنبال می‌کنند شاهد هستند. قاط زده بنده خدا. روزتون خوش.
  8
  8
  ‌سه شنبه ۰۹ آذر ۱۴۰۰ - ۱۳:۵۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۸۰
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا
  [::هانی‌ - اسلو، نروژ::]. تو ادم کم سواد و بی ارزش و بشدت لجوجی هستی. رفته ای سوئد و دیده ای تعدادی از زن ها پوشش کمتری دارند و انقدر ابلهی که فکر کردی علت بلوغ ملت سوئد لختیسم و ازادی جنسی است! و باز هم بعلت همان بلاهت ذاتی فکر نکردی که پس چرا در بین بعضی قبایل افریقائی که لخت مطلق هستند و سکس هم کاملا ازاد است این تبلور رخ نداده است!؟ اگر لختیسم و ولنگاری سکسی باعث پیشرفت فرهنگی میشد حالا زیمباوه جای المان نشسته بود. باز هم بعلت نادانی ذاتی و سطحی نگری تصور کردی که علت عدالت در اروپا قانون اعدام است!!! و اگر این قانون به ایران بیاید کشور ما هم مهد عدالت خواهد شد! وقتی بلاهت و سطحی نگری این چنین وجود کسی را پر کند سرنا را از سر گشادش میزند و فکر میکند عوامل بلوغ اروپا در این ظواهر نهفته است. بلاهت بیشتر تو اینست که فکر میکنی با جنگیدن با من ایران به سطح اروپا و سوئد می رسد. بیشتر از ان چیزی که فکر میکردم ابلهی و با ابله بحث کردن باطلل است. هزار شناسه هم عوض کنی باز ابلهی که قادر نیستی بفهمی چرا اروپا دارای این تمدن والا شده و بالختیسم این تمددن صادر نمیشود
  9
  11
  ‌سه شنبه ۰۹ آذر ۱۴۰۰ - ۱۴:۲۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۸۰
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا
  [::اقای شاکی - برمن، آلمان::]. [::هانی‌ - اسلو، نروژ::]. شماها که یک نفر هستید. شناسه های دیگرت را هم بیاور تا بعنوان ابلهان سطحی نگر بیشتر برای همدیگر نوشابه باز کنید
  12
  8
  ‌سه شنبه ۰۹ آذر ۱۴۰۰ - ۱۵:۴۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۶
  اقای شاکی - برمن، آلمان
  [::هانی‌ - اسلو، نروژ::] دوست عزیز، این طرف قاط داره و آب روغن قاطی کرده. من براش مینویسم، با احترام به سن شما، بمن میگه تو بمن میگی پیر خرفت فراموشکار، یعنی ته خطه طرف. ادعا میکنه ۸۰ درصد کشورهای دنیا اعدام میکنند، خخخخ. من که امیدی به بهبودش ندارم ولی میگه رابطه خوبی با دربار انگلیس داره و یکی از فانیلاش لرده،خخخ" انگار مثلا من تحت تاثیر قرار میگیرم"، امیدوارم اونا دستی بالا کنند و اینو معالجه بکنند. . راستی ریشه مذهبی داره ولی خودش گیج میزنه که اینجوریه یا اونوری، خلاصه که داستانی. روز شما خوش.
  9
  11
  ‌سه شنبه ۰۹ آذر ۱۴۰۰ - ۱۵:۵۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۵
  Masoud7445 - تهران، ایران
  ماشاا. همه ای دی خارج از کشور ولی از مخ تعطیل ، خیلی ها فکر میکنن ایرانیان خارج از کشور همه دکتر هستن در حالیکه بیشتر ..خولن ، البته همه شون هم بچه یافت آباد و اسلامشهر هستن الکی میزنه پورتلند اون یکی میزنه هلسینکی ، این حکومت هم همینو میخواد ، آدمهای ابله
  13
  5
  ‌سه شنبه ۰۹ آذر ۱۴۰۰ - ۱۶:۲۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۳
  هانی‌ - اسلو، نروژ
  [::گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا::] محترم: علم بیشعوری اینقدر بزرگ و شاخ و برگ داره. که بنده نمیتونم توضیحش بدم .ولی بیشعورها رو زود می شناسم. دقت بفرما : بنده نه زبان توهین رو بکار بردم. نه فحاشی رو. اگه کمی به عقب برگردی اگه هوشت کمکت بکنه. میدونی که در بحث قدیمی به گریه کردن افتادی. بنده مُبصر کلاس آدمای بی کلاس هستم. خاهشاً خودت رو به من نمال نفتی میشی . همون سواد عقب افتاده و عهد عتیقی خودت رو با همون تحلیل های نخ نما به پیش ببر. دنبال دردسر نگرد. برو هم اعدام رو تایید کن. هم خشونت و شکنجه رو. تا حالا این همه تهمت زدی به کجا رسیدی؟ حالا بچرخ دور محور لُختیسم. چونکه خیلی به بازار ایسم علاقه داری خب از اَحمقیسم و اعدامیسم و خشونتیسم هم بگو! فشفشه هوا نکن. بنده شما رو درک میکنم کهولیسم 😜 بد دردیه؟
  8
  13
  ‌سه شنبه ۰۹ آذر ۱۴۰۰ - ۱۸:۲۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۳
  هانی‌ - اسلو، نروژ
  [::اقای شاکی - برمن، آلمان::] این آقا فازهاش قاطی شده. خودش هم نمیدونه که چه می نویسه. تا حالا به بنده تهمتهای زیادی زده. من نگران اینم که یکدفعه نگه من و شما , خود او هستیم. اَگه اینو بگه من مرگ موش باید بخورم. بیراوند با رکورد پرتاب دستش توی گینس ثبت شد. این آقا با تعداد شغل هاش: روانشناس. وکیل. نویسنده. شاعر. خبره در کار تبلیغات و بیزنس. کارشناس اجتماعی و خیلی ها چیزهای دیگه. بنده تموم شغلهای این آقا رو دریک اصطلاح خلاصه میکنم. فقط خودشیفته.
  5
  13
  ‌سه شنبه ۰۹ آذر ۱۴۰۰ - ۱۸:۴۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۳
  هانی‌ - اسلو، نروژ
  [::Masoud7445 - تهران، ایران::] مسعود خان. شما با آقای گفتگوگر نسبتی داری؟
  6
  13
  ‌سه شنبه ۰۹ آذر ۱۴۰۰ - ۱۸:۵۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۶
  اقای شاکی - برمن، آلمان
  [::گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا::] کامی ، رفتم چهره چندش آور تو را در فیس بوک دیدم و تازه متوجه شدم که مشگل تو از کجا میاید. بیخود نیست که با مردم لج میکنی و راه به راه تهمت میزنی . یاد یک مامور ج.ا افتادم به اسم هخا که به مردم در دهه گذشته وعده دیدار اپوزیسیون را در میدان شهیاد میداد و چون لوده و ابله بود سوژه خوبی برای بسیجیها .
  6
  15
  ‌سه شنبه ۰۹ آذر ۱۴۰۰ - ۱۹:۰۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۶
  اقای شاکی - برمن، آلمان
  هدف اون هخا بی ارزش کردن مباحث و گمراه کردن مردم بود. حالا کی به کی است. تو که لو دادی که من و آقای هانی یکی هستیم خخخخ منم لو میدم کار اصلی تو چیه.
  7
  15
  ‌سه شنبه ۰۹ آذر ۱۴۰۰ - ۱۹:۰۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۸۰
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا
  [::هانی‌ - اسلو، نروژ::]. بچه پر رو برای دهمین بار ابروی نداشته ات را بردی هر چقدر مثل بچه مزلف ها بیشتر پر روئی و وقاحت کنی بیشتر دست خودت را رو کرده ای. به کوری ابلهی مثل تو من فوق العاده موفقم و مگسی مثل تو با وزوزش بیشتر ابروی خودش را می برد. قرص هایت یادت نرود چون جنون ادواری دوباره مغزت را به هم ریخته است.
  12
  9
  ‌سه شنبه ۰۹ آذر ۱۴۰۰ - ۲۲:۱۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۳
  هانی‌ - اسلو، نروژ
  [::گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا::] ۱- بنده اصرار داشتم که از توهین و خودشیفتگی بیرون بیا. قبول نکردی! مجبورم جوابت رو در حد خودت بدم. ببین: آدم های ......و هوچی گر که تعادل فکری و مغزی ندارن , در سن و سالهای پیری خودشیفته و بزرگ بین میشن. از اخلاق و افکار وامانده خود خجالت نمیکشن. هرلحظه یک چیزی میگن. نمونه اش خودتی!! که به همه برچسب میزنی. تویی که اسطوره ....هستی. تویی که مرز جهالت رو تغییر دادی؟ تویی که رکورد زدی! رکورد در فقه اسلام و قانون پوسیده قصاص. تویی که در یک بحث راجع به اعدام تب خال .....گرفتی , و ناراحتی که چرا منتقد نظر شما بوده ام. آخه .....تو اینطوری میخاهی روشنگری بکنی؟ ...... میخاهی اینطوری روشنگر و واقع گرا باشی؟
  3
  5
  ‌چهارشنبه ۱۰ آذر ۱۴۰۰ - ۰۸:۱۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۸۰
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا
  [::هانی‌ - اسلو، نروژ::]. گر چه تو ادم شدنی نیستی و نمیتوانی بفهمی که اروپا و هیچ کشوری با لختیسم و فاحشه گری به تمدن نرسیده و نخواهد رسید اما بجای پاسخ دادن به تو که سمج تر از کنه و خودپرست تر از صدام و لجوج تر از استالین هستی بیش از 500 بار با هر قرصی که میخوری این مطلب را که در بالا نوشتم صدها بار بخوان تا بلکه درمان بشوی. چون تمام وجود تو ابله در این مطلب مجسم شده است: "تو ادم کم سواد و بی ارزش و بشدت لجوجی هستی. رفته ای سوئد و دیده ای تعدادی از زن ها پوشش کمتری دارند و انقدر ابلهی که فکر کردی علت بلوغ ملت سوئد لختیسم و ازادی جنسی است! و باز هم بعلت همان بلاهت ذاتی فکر نکردی که پس چرا در بین بعضی قبایل افریقائی که لخت مطلق هستند و سکس هم کاملا ازاد است این تبلور رخ نداده است!؟ اگر لختیسم و ولنگاری سکسی باعث پیشرفت فرهنگی میشد حالا زیمباوه جای المان نشسته بود. (بقیه دارد)
  3
  8
  ‌چهارشنبه ۱۰ آذر ۱۴۰۰ - ۱۵:۵۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۸۰
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا
  [::هانی‌ - اسلو، نروژ::]. بقیه: " اگر لختیسم و ولنگاری سکسی باعث پیشرفت فرهنگی میشد حالا زیمباوه جای المان نشسته بود. باز هم بعلت نادانی ذاتی و سطحی نگری تصور کردی که علت عدالت در اروپا قانون اعدام است!!! و اگر این قانون به ایران بیاید کشور ما هم مهد عدالت خواهد شد! وقتی بلاهت و سطحی نگری این چنین وجود کسی را پر کند سرنا را از سر گشادش میزند و فکر میکند عوامل بلوغ اروپا در این ظواهر نهفته است. بلاهت بیشتر تو اینست که فکر میکنی با جنگیدن با من ایران به سطح اروپا و سوئد می رسد. بیشتر از ان چیزی که فکر میکردم ابلهی و با ابله بحث کردن باطلل است. هزار شناسه هم عوض کنی باز ابلهی که قادر نیستی بفهمی چرا اروپا دارای این تمدن والا شده و بالختیسم این تمددن صادر نمیشود. ‌سه شنبه ۹ آذر ۱۴۰. هزاربار این مطلب را بخوان بلکه ادم بشوی. حرف عمومی دیگری دارم که از کتاب "حقایق بزرگ در جملات کوچک" (در حال تدوین) استخراج کرده و در در پاراگراف بعد می نویسم:"
  3
  7
  ‌چهارشنبه ۱۰ آذر ۱۴۰۰ - ۱۵:۵۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۸۰
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا
  [::هانی‌ - اسلو، نروژ::]. استخراج از کتاب در حال تدوین: "از بین 500 نفر که ادعای کمونیستی دارند کمتر از دو نفر خیرخواه مردم و بقیه چپول و فقط دنبال مال مفت می گردند!" و بدون کوچکترین شکی امثال تو در بین آن دو نفر کمونیست اعتقادی نیستید وگرنه بجای اروپا میرفتید کوبا و یا کره ی شمالی و به مردم خدمت میکردید. اما رفته اید اروپا تا حقوق سوسیال بگیرید و مفتخوری و تنبلیکنید و شعارهای بی ارزش هویجی بدهید. هر وقت باز قرص هایت را نخوری و یا دچار جنون اجباری شدی مطلب بالا را بخوان.
  3
  8
  ‌چهارشنبه ۱۰ آذر ۱۴۰۰ - ۱۶:۰۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.