بازآفرینی عطر معروف دیور توسط طراح ایرانی فرانسوی

طراحی نهایی بطری نمونه‌ای از یک اثر هنری نفیس است که با دست‌ ساختهایندیپندنت فارسی :ایندیا مهدوی که پیش‌تر درطراحی صندلی‌های معروف دیور با این خانه مد همکاری کرده بود این بار جان تازه‌ای به عطر معروف این خانه مد داده است.

طراحی خاص بطری J’adore که اولین بار در سال ۱۹۹۹ عرضه شد، همیشه آن را در میان همتایان خود در قفسه عطر متمایز کرده است.

 بطری اصلی J'adore که شکلی تقریباً قطره‌ای اشک دارد با گردن دنده‌ای طلایی، هم گلدان‌های دوران باستان یونان را به یاد می‌آورد و هم شباهت‌هایی به نمای کمر باریک طرح‌های انقلابی دیور دارد.

به گزارش نشریه وال‌پیپر طراحی مهدوی ساختار اولیه بطری J’adore را حفظ کرده است، اما به آن یک پیچ‌وتاب جدید داده است و این طرح زیبا در مجموعه‌ای از هزار بطری توسط شیشه گران چیره‌دست در مورانو، ونیز ایتالیا ساخته شده است.

طراحی نهایی بطری نمونه‌ای از یک اثر هنری نفیس است که با دست‌ ساخته، شیشه گر در آن دمیده سپس با استفاده یک خط ظریف از رنگ طلایی تکمیل شده است تا نمادین‌ترین ویژگی‌های صنعت مورانو را بیان کند.

از ایندیا مهدوی متولد ۱۹۶۲، معمار و طراح ایرانی-فرانسوی اغلب با عنوان «ملکه رنگ» یاد می‌شود و بیشتر به خاطر فضاهای عجیب‌وغریب و فرم‌های بازیگوش شهرت دارد.
مهدوی در تهران از پدری ایرانی و مادری انگلیسی-مصری متولد شد. تربیت در خانواده‌ای چند فرهنگی، تأثیر زیادی بر کار او داشت.

با تبدیل شدن مهدوی به یک نام آشنا، فرصت‌هایی برای او ایجاد شد تا با طراحان، خانه‌های مد و سازندگان مختلف همکاری کند. در تمامی این پروژه‌ها، رنگ‌ها و نقش‌های غنی از طرح‌های مهدوی به چشم می‌خورد.

 یکی از اولین همکاری‌های او با JEM، طراح جواهرات در سال ۲۰۱۱ بود. با این شرکت «اخلاق‌گرا» برای ایجاد خط طلایی همکاری کرد. برخی از پروژه‌های قابل‌توجه او عبارت‌اند از مجموعه اشیاء عشایری لویی ویتون، نسپرسو و رنگ های طراحی داخلی برای Meriguet-Carrère در سال ۲۰۱۹.
+13
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.