زیدآبادی: اگر مذاکره با آمریکا، تحقیر است در وین چه می‌کنید؟

آفتاب نیوز : احمد زیدآبادی در کانال شخصی تلگرامش نوشت: کیست در این دنیا که نداند تمام داستان مذاکرات وین تلاش برای بازگشت آمریکا به برجام و لغو تحریم‌های اقتصادی آن کشور علیه ایران است؟

در حقیقت، مذاکره با طرف‌های غیر آمریکایی برجام در وین، صرفاً وسیله و در واقع بهانه‌ای برای کمک به توافق ایران و آمریکا بر سر برجام است. به عبارت دیگر، چین و روسیه و سه کشور اروپایی فقط نقش میانجی و واسطه را در مذاکرات وین به عهده دارند و بدون این نقش، مذاکره با آن‌ها امری پوچ و بلااثر است.

حال در چنین وضعیتی مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشته است: «ادامه تحقیر آمریکا و مخالفت با نشست رو در رو با تیم هسته‌ای آن کشور، کمترین اقدامی است که از تیم هسته‌ای کشورمان انتظار می‌رود.»

خب اگر قرار به تحقیر آمریکاست، اصلاً چه نیازی به مذاکرات وین؟ چه نیازی به این همه اصرار برای بازگشت آمریکا به برجام؟ چه نیازی به درخواست از آمریکا برای لغو تحریم‌ها؟ چه نیازی به این همه شکوِه و گلایه و لابه از تأثیر تحریم‌ها بر زندگی مردم؟

معمولاً طرفی را در این دنیا می‌توان «تحقیر» کرد که مطلقاً نیازی به او نباشد. حال آیا نیازی به آمریکا برای لغو تحریم‌ها در میان نیست؟ اگر نیست در وین چه می‌کنید؟ و اگر هست؟ دیگر «مخالفت با نشست رو در رو با تیم هسته‌ای آن کشور» به منظور «تحقیر» آنان چه معنایی دارد؟

این رفتار‌ها مصداق ضرب‌المثل «حمام رفتن و از خزینه پرهیز کردن» است و فقط مسیر توافق را به زیانِ ایران سخت‌تر و طولانی‌تر می‌کند. از قضا سبب تحقیر آمریکا هم نمی‌شود. اگر امکان داشت طرفی را با «عدم نشست رو در رو» تحقیر کرد، به خاک سیاه نشاندن تمام دشمنان و مخالفان برای همگان کاری سهل و ساده بود.
+86
رأی دهید
-5

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۳
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا

  دادن غریبون
  4
  48
  دوشنبه ۸ آذر ۱۴۰۰ - ۰۰:۵۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۳
  Momiji - توکیو، ژاپن

  کیهان و سردبیر مُفنگی و شیره ایش زیادی خورده . این تحقیر آمریکا نیست ، بلکه گدایی ، برداشتن تحریمها و کش دادن مذاکرات و خریدن وقت برای ساخت بمب اتمیست !!
  3
  30
  دوشنبه ۸ آذر ۱۴۰۰ - ۰۵:۲۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۷
  ادوینو - گوالف، کانادا

  آقای زید آبادی شما مثل اینکه از حکومت ایران خبر نداری مگه ندیدی ۲۰۱۵ نرمش قهرمانانه رهبر چلمک ودارودسته اش را اما این تو بمیری با اون تو بمیریهای قبلی فرق دارد از یک طرف مردم ایران در نظام مقدس جمهوری اسلامی که رهبرش نایب امام زمان است بتنگ آمده اند از خوشی زیاد از حد واز طرف دیگر بچه های یتیم مثل حماس حزب الله ودیگر مزدوران حکومت نایب والزمان گشنه مانده اند وهمیشه گفته اند شکم گشنه دین ایمان حالیش نیست در ضمن تقیه را که از آخوند نگرفتهاند .
  2
  26
  دوشنبه ۸ آذر ۱۴۰۰ - ۰۵:۳۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۷۶
  hassan1326 - تهران، ایران

  اقای زیدابادی ، شریعتمداری برای روشنفکران سخن نمیگوید ، خودش خوب میداند که این کلمه تحقیر بی معنی است ،ولی برای پیروان احمق و تحمیق بسیجی های کودن چماق بدست مجبور است که خوراک و نشخوار تبلیغاتی جور کند
  2
  24
  دوشنبه ۸ آذر ۱۴۰۰ - ۰۵:۴۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۸۰
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا
  مذکور است که ناصرالدین شاه گرفتار نفخ شکم میشود . دکتر دستور اماله میدهد. سلطان بعد از بارها بر اشفتن عاقبت میگوید :خودش را بیار اسمش را نیار (خلاصه شده)
  0
  4
  دوشنبه ۸ آذر ۱۴۰۰ - ۱۳:۵۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.