نجات دو دریانورد ایرانی توسط نیروی دریایی آمریکا در آب‌های دریای عمان

پرسنل نیروی دریایی آمریکا، دو دریانورد ایرانی را به گارد ساحلی عمان منتقل کردندبی بی سی :نیروی دریایی آمریکا از نجات دو دریانورد ایرانی که به مدت ۸ روز در یک قایق ماهیگیری در آب‌های دریای عمان سرگردان بودند، خبر داده است.

به گفته نیروی دریایی آمریکا افراد نجات یافته در شرایط جسمانی خوبی هستند.

ستاد فرماندهی مرکزی نیروی دریایی آمریکا در بیانیه‌ای که امروز منتشر کرده، گفته است: "یک کشتی آمریکایی پس از دریافت تماس اضطراری از یک قایق ماهیگیری به کمک این قایق رفت."

در این بیانیه آمده است که کشتی باری نیروی دریایی "چارلز درو" شش ساعت پس از دریافت کمک اضطراری به همراه آب و غذا و کمک‌های پزشکی به محل این قایق رفت.

این دو دریانورد پس از نجات یافتن به گارد ساحلی عمان در نزدیکی مسقط، پایتخت منتقل شدند.

دریاسالار برد کوپر، فرمانده ستاد مرکزی نیروی دریایی آمریکا گفته است که از دولت عمان به خاطر کمک و حمایتش در بازگرداندن این دریانوردان به خانه قدردانی می‌کند.
دو ایرانی که به مدت هشت روز در قایقی ماهیگیری در آب های دریای عمان سرگردان بودندآمریکا و متحدان منطقه‌ای این کشور در این مورد که ایران متهم به سازماندهی حملات به کشتی‌ها در منطقه شده، ابراز نگرانی می‌کنند. ادعاهایی که از سوی ایران رد شده است.

از اوایل سال جاری میلادی، ایران و اسرائیل متهم به درگیر شدن در آن چه شده‌اند که تحلیل گران آن را "جنگ سایه" نامیده‌اند. رویارویی که در آن کشتی‌های مرتبط به هر یک از دو کشور در اقداماتی تلافی جویانه در آب‌های خلیج فارس هدف حمله یکدیگر قرار گرفته است.

در اوایل ماه جاری میلادی؛ امارات و بحرین اولین مانور دریایی مشترک خود را با اسرائیل و آمریکا برگزار کردند. این مانور یک سال پس از عادی سازی روابط این این کشورها با اسرائیل برگزار شد.
+59
رأی دهید
-5

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۷
  hamidesabz - لندن، انگلستان

  ایکاش میتوانستند بیایند بقیه مردم ایران را هم نجات دهند!
  9
  30
  یکشنبه ۷ آذر ۱۴۰۰ - ۱۶:۰۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۷
  azadi2011 - تورنتو، کانادا

  کار خوبی کردند، ممنون از ناخدای کشتی.
  3
  27
  یکشنبه ۷ آذر ۱۴۰۰ - ۱۷:۲۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.