شرکت‌ فاضلاب تهران: ۹۰ درصد ورق‌ها را می‌دزدند، ورق‌های سرقتی را از بازار دست دوم می‌خریم

 تصویری از بازار خلازیر در تهرانمعاون شرکت فاضلاب تهران از سرقت چند هزار دریچه چدنی در طول در سال در تهران خبر داده و گفته است ۸۰ تا ۹۰ درصد سارقان ورق‌های موج‌دار این شرکت را نیز دزدیده‌اند و آنها مجبور هستند ورق‌های سرقتی را از بازار کالاهای دست دوم بخرند.

به گفته مسعودرضا ثامنی، قیمت دریچه‌های چدنی دو میلیون تومان است و قیمت ورق‌های موج‌دار نیز یک میلیون و دویست هزار تومان است. او گفته است ورق‌های سرقتی در بازار اجناس دست دوم مانند بازار خلازیر تهران به قیمت ۳۰۰ هزار تومان به فروش می‌‌رسد.

علی موسوی، معاون آب و فاضلاب منطقه ۳ تهران، روز دوم آذرماه به وب‌سایت تجارت‌نیوز گفته بود که در طول سال ۹۹ و شش ماه اول امسال، در مجموع ۴۹۰۰ دریچه چدنی به سرقت رفته است و خسارتی حدود یک میلیارد تومان بر جای گذاشته است.

به گفته مسعودرضا ثامنی، شرکت فاضلاب تهران، در تهران ۱۴۰ هزار دریچه چدنی وجود دارد و این شرکت برای کاهش سرقت‌ها مجبور است در تمام معابر نگهبان مستقر کند و این موضوع «منجر به درگیری‌های گسترده شبانه شده است».

پیش از این محمود ترفع، مدیر عامل شرکت واحد اتوبوسرانی تهران، خبر داده بود «سرقت در ایستگاه‌های اتوبوس اخیراً شایع شده است» و «هرچیزی که به دست برسد از پیچ و مهره گاردریل گرفته تا تابلو و در داخل اتوبوس، پشت سری صندلی‌ها و قطعات فلزی درون اتوبوس به سرقت می‌رود.»

گسترش فقر و همچنین افزایش تعداد معتادان از جمله عواملی است که در گزارش رسانه‌ها به عنوان دلایل افزایش سرقت‌های خرد نام برده شده است.
+54
رأی دهید
-3

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۴
  Momiji - توکیو، ژاپن

  تره به تخمش میره ، مردم به سردمداران حکومت !!!
  27
  82
  یکشنبه ۷ آذر ۱۴۰۰ - ۱۲:۵۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۸۱
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا

  ملتی که بر خودش رحم نمی کند چه انتظاری از دیگران دارد؟
  3
  36
  یکشنبه ۷ آذر ۱۴۰۰ - ۱۴:۲۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۸۱
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا

  دیگر اینکه اگر یک مملکت درست داشتیم خریداران اموال عمومی را به اشد مجازات میرساندند و یا حداقل این کالاها را مصادره میکردند و بعد دیگر کسی بدنبال خرید و فروش این کالا نمی رفت
  5
  35
  یکشنبه ۷ آذر ۱۴۰۰ - ۱۴:۳۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۷
  azadi2011 - تورنتو، کانادا
  [::گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا::]. اشد مجازات یعنی چی؟ اعدام؟، لابد طرفدار اشد اعدام هستی، همانند دفاع از اعدام نوجوانان در کامنت های دیگرت
  9
  7
  یکشنبه ۷ آذر ۱۴۰۰ - ۱۷:۳۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۹
  kurosh-h - گوتنبرگ، سوئد
  [::گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا::]. کل کشور، از مجلس گرفته ، تا وزارتخانه ها و مراکز علمی ، فرهنگی ، تجاری ،فاضلاب شده ، دیگه اصلا دریچه ای لازم نیست ، بوی گندش را هم کل خاورمیانه را گرفته
  11
  18
  یکشنبه ۷ آذر ۱۴۰۰ - ۱۹:۳۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۸۱
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا
  [::azadi2011 - تورنتو، کانادا::]. خیر عزیزم اشد مجازات اعدام نیست. فقط ادم های عاشق وجود خودشان اشد مجازات را اعدام می بینند. اشد مجازات باید متناسب با جرم باشد. در اینجا یعنی یک جریمه ی سنگین و یا 10 سال حبس بدون بخشش. یعنی عامل بازدارنده. مثلا در امریکا مجازات تجاوز به کودکان 20 سال زندان و بیشتر است . از مرگ و اعدام بدتر خیلی چیزهای دیگر هم هست. مثل حبس ابد. یعنی انقدر در یک 4 دیواری بمانی تا بپوسی. دیگر اینکه در امریکا وقتی کسی دزدی کوچکی کرد دستش را نمی برند بلکه معمولا او را می بخشند. در دفعه ی دوم تا 6 ماه زندان دارد و در دفعه ی سوم مجازات می پرد روی 20 سال و نه مثل ایران که دزدهای حرفه ای بیش از 10 دفعه زندان رفته و ازاد شده و باز خطا را از سر گرفته و دست چند نفر بدبخت افتابه دزد را هم مثل وحوش عربستان در 1400 سال قبل بریده اند. ضمنا در زمینه ی اجتماعی بدتر از مرگ نکبت است که صدها بار برای ادم های منطقی از مرگ فجیع تر هست.
  1
  8
  یکشنبه ۷ آذر ۱۴۰۰ - ۲۳:۵۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۸۱
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا
  دیگر مسخره بازی به سبک اروپائیان است. طرف یک هفته مانده تا 18 ساله شود و این ادم کودک محسوب میشود. مگر عقلانیت یک ادم 17 ساله تفاوت عمیقی با یک ادم 18 ساله دارد!!! کودک یعنی 10 ساله. 12 ساله و چیزی شبیه ان که یا کودک است و یا در حال عبور از مرحله ی کودکی هست و نه خط کش دقیق 18 سالگی.
  1
  7
  دوشنبه ۸ آذر ۱۴۰۰ - ۰۰:۰۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۸۱
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا
  [::kurosh-h - گوتنبرگ، سوئد::]. صد در صد با شما موافقم. هر مملکتی گرفتار فرهنگ وحوش و غارتگران 1400 سال قبل عربستان بشود و مضافا جنایتگران ان ها را بعنوان قدیس پرستش کند البته به روزگار بدتر از این هم گرفتار میشود
  0
  7
  دوشنبه ۸ آذر ۱۴۰۰ - ۰۲:۳۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۷
  azadi2011 - تورنتو، کانادا
  [::گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا::]. این دزدها و نوجوان های مجرم تحت شرایط اجتماعی دیگر که قوانین یاسای چنگیزی بر ان حاکم نباشد، دزد یا مجرم نمی شوند، نکبت افکار پژمرده و خرفت آدم را از درک حقایق باز می دارد
  2
  0
  دوشنبه ۸ آذر ۱۴۰۰ - ۱۸:۱۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۸۱
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا
  [::azadi2011 - تورنتو، کانادا::]. البته عزیزم. داری از بدیهیات صحبت میداری. در یک محیط سالم (معمولا و نه همیشه) ادمیان سالم رشد پیدا میکنند. ولی فعلا ما همین مملکت و بافت ججمعیتی را داریم و جوانان و همه در همین شرایط رشد میکنند. حالا چاره را چی می بینی؟ برویم از کره ی ماه ادمیان کاملا سالم و منزه وارد کنیم؟ و یا اصلا به این بهانه که این ها در ایران رشد کرده اند مطلقا مجازات کنار گذاشته شود. با این وجود تصور میکنی دیگر ایا اجر روی اجر بند میشود؟
  0
  3
  دوشنبه ۸ آذر ۱۴۰۰ - ۲۳:۵۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.