پشه‌ خطرناک «آئدس» در بندرعباس دیده شده است

ایران وایر :سخن‌گوی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان می گوید پشه خطرناک «آئدس» در محلات بندرعباس مشاهده شده و سم‌پاشی در این استان آغاز شده است.

فاطمه نوروزیان، روز شنبه، ۶ آذر ۱۴۰۰، گفت که در یکی دو روز گذشته این پشه در محلات شهر بندرعباس یافته شده و توسط همکاران حشره‌شناس صید شد.

به گفته نوروزیان «این پشه خطر ویروسی نداشت» و «تاکنون بیمار مشکوک نداشتیم» اما نیاز است اقدامات پیشگیرانه هر چه سریعتر توسط شهروندان انجام شود.

براساس این گزارش، پشه ‌ آئدس سال گذشته در «بندر لنگه» یافت شده بود.

این پشه ناقل بیماری‌های خطرناکی چون تب دنگی (دانگ) است. درد شدید حاصل از این بیماری به گونه ای است که فرد تصور می کند، استخوان هایش در حال شکستن هستند و از همین رو نیز به «تب استخوان‌شکن» معروف شده است.

سخن‌گوی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان از جمله اقدامات پیشگیرانه برای مقابله با این نوع از پشه را «از بین بردن پشه‌های بالغ» و «ضدعفونی محدوده یک کیلومتری مکانی که پشه در آن رویت شد»، دانست.

نوروزیان توضیح داد: «یکی از مناطقی که این پشه در آنجا زیست می‌کند بشقاب‌های زیر گلدان و اطراف آن است که آب در آنجا می‌ماند، گیاه بامبو نیز محلی برای رشد این پشه است و نقاطی که آب کولر جمع می‌شود نیز محل دیگری برای رشد و نمو این پشه خطرناک است».

بر این اساس قرار است به مدت ده روز برخی از مناطق بندرعباس سم‌پاشی شود.
+25
رأی دهید
-2

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۴
  Momiji - توکیو، ژاپن
  تو بندر عباس نبود که ، خیابون پاستور ، تهران ! پس عمامه اش کو !؟
  0
  8
  یکشنبه ۷ آذر ۱۴۰۰ - ۱۳:۱۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.