افکار عمومی ترکیه متاثر از خبر مرگ دختربچه گمشده

مسلمه در جریان کوچ زمستانی عشایر ناپدید شدایندیپندنت فارسی :پیدا شدن جسد کودک گمشده در ترکیه پرده از رازهای دردناکی برداشت. جسد یک کودک نوپا سه‌ساله ترکیه‌ای ۱۰ روز پس از ناپدید شدنش از منطقه‌ای که خانواده‌اش چادر زده بودند در استان جنوبی مرسین پیدا شد. آزمایش‌های دی‌ان‌ای پس از پیدا شدن جسد مسلمه رازهای بیشتری درباره خشونت خانگی و تجاوز محارم مداوم در این خانواده را عیان کرد.

هم‌زمان نام این کودک به موضوع شماره یک شبکه‌های اجتماعی در ترکیه تبدیل شده است و افکار عمومی خواهان برخورد جدی با موارد آزار زنان و کودکان در این کشور شده‌اند.
ماجرای ناپدید شدن و مرگ مسلمه چه بود؟
مسلمه، ششمین فرزند از ۷ فرزند خانواده یاغال، در روز ۱۰ نوامبر در جریان کوچ زمستانی عشایر به منطقه‌ای در مرسین ناپدید شد. خانواده او که نتوانستند مسلمه را که آخرین بار در حال بازی در کنار منطقه‌ای که چادر برپا کرده بودند، پیدا کنند، از نیروهای امنیتی کمک خواستند.

به گزارش روزنامه حریت، در دهمین روز جستجو، بدن بی‌جان مسلمه در میان بوته‌ها در ۷ کیلومتری محلی که خانواده‌اش چادر زده بودند، پیدا شد. پس از کالبدشکافی، جسد مسلمه در ۲۰ نوامبر در زادگاهش کارامان به خاک سپرده شد. گفته می‌شود DNA حسن یاغال، پدربزرگ بر روی گردن جسد مسلمه پیدا شده است، اما هنوز پزشکی قانونی علت مرگ را اعلام نکرده است.

پس از دستگیری پدربزرگ کودک، نمونه‌های DNA پزشکی قانونی نشان داد که این پیرمرد ۷۰ ساله در واقع پدر بیولوژیکی اوست. مادر این کودک در شهادت خود گفته است که توسط پدرشوهرش بارها مورد تجاوز جنسی قرار گرفته است اما از ترس جانش این موضوع را مخفی کرده بود.
به گزارش روزنامه صباح، مشخص شد که پدربزرگ از دیگر اعضای خانواده نیز سوءاستفاده جنسی کرده و احتمال دارد پدربزرگ متجاوز، پدر تعداد دیگری از نوه‌های خود نیز باشد. تحقیقات جنایی درباره این موضوع همچنان ادامه دارد.
ماجرای مسلمه، چهارمین مورد از ناپدید شدن و مرگ دختران خردسال در ترکیه است که در چند سال اخیر در سطح ملی توسط افکار عمومی تعقیب شده است. منتقدان و فعالان حقوق کودک می‌گویند باید اقدامات جدی‌تری برای پایان دادن به کودک‌آزاری در ترکیه انجام شود.

صندوق کودکان سازمان ملل متحد (یونیسف) در ترکیه نیز پس از یافته شدن جسد این کودک اعلام کرد جشن‌های مربوط به روز جهانی کودک را به نشانه احترام به مرگ دختر بچه سه‌ساله به تعویق می‌اندازد.
+47
رأی دهید
-2

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۸
  nooshin tehrani - روم، ایتالیا

  وقتی سکوت میکنی، فقط به خودت ظلم نمیکنی. حق دیگران رو هم پایمال میکنی و جنایت رو افزایش میدی. وظیفه اجتماعیه هر شهروند است که از خشونت، تجاوز و ظلم شکایت کرده و خبر رسانی کند
  0
  66
  شنبه ۶ آذر ۱۴۰۰ - ۰۷:۰۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.