علم الهدی: درمقابل خدا تجمع فایده ندارد

امام جمعه مشهد در خطبه‌های نماز جمعه گفت: "امروز در همه استانها مشکل آب داریم و این مساله فقط مربوط به چند استان اصفهان و چهارمحال و بختیاری و یزد نیست وبخش عمده این مشکل مربوط به کاهش نزولات آسمانی در کشور است."

به گزارش ایرنا، احمد علم‌الهدی گفته: "وقتی نزولات آسمانی کم است مشکل با تجمع درست نمی شود، درمقابل خدا تجمع فایده ندارد بلکه تجمع باید در نماز باران انجام شود."

او با اشاره به سابقه نظام میرابی در سنتهای قدیمی ایرانی اضافه کرده که نظام میرابی باید احیا شود و موجودی کنونی آب ایران، به شکل صحیح تقسیم شود.

به گفته امام جمعه مشهد، "تقسیم صحیح" آب، بر عهده دستگاه‌های دولتی است.

آقای علم الهدی پیشنهاد کرده روش کشاورزی از روش آبیاری غرقابی تغییر کند و "برادران بسیجی و نخبه کشاورزی با کمک و همیاری مردم، آبیاری قطره ای را جایگزین روشهای قدیمی کنند."

امام جمعه مشهد تغییر الگوی کشاورزی در خراسان رضوی را نمونه موفق این سیاست دانسته است.
+6
رأی دهید
-112

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۴
  پیر خردمند - تورونتو، کانادا

  احمق ۰۰۰ چشمه های اب زیر زمینی میلیون ها سال زمان برای بوجود امدنشون لازمه. با بارش یه باران که مشکل حل نمی شه. اخوند انگل که ازعلم زمین شناسی چیزی نمی دونه. فقط بلد شدن گند بزنن وماست مالی کنن. مرگ بر ج اس
  2
  70
  شنبه ۶ آذر ۱۴۰۰ - ۰۵:۲۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۸
  ادوینو - گوالف، کانادا
  از کدام خدا صحبت میکنی خدای یهودیا مسیحیان یامسلمانان همه این ادیان یک خدا دارند اما از هم گسیخته اینجا سوال پیش می آید آیا خدای این ادیان منافق است یا مردم نابغه داستانسرائی کردن وافسانه ها و تجربه های حودواز دیگران را در در قالب دین به مردم عرضه کردند .
  0
  3
  شنبه ۶ آذر ۱۴۰۰ - ۱۷:۰۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.