نماینده مجلس: رئیس فدراسیون فوتبال ایران باید درباره جادوگری در فوتبال توضیح دهد

شهاب عزیزی خادم، رئیس فدراسیون فوتبال ایراندویچه وله :ارتباط احتمالی شهاب عزیزی خادم، رئیس فدراسیون فوتبال ایران، با جادوگری در فوتبال همچنان بحث‌برانگیز بوده است. این بار یک نماینده از برنامه‌ریزی کمیسیون تربیت بدنی مجلس برای پرسش از او درباره جادوگری خبر داده است.

مسئله اعتقاد برخی از دست‌اندرکاران فوتبال در ایران به موضوع جادو و جنبل در تعیین نتیجه بازی فوتبال، از موضوعات پایان‌ناپذیر و تعجب‌آور فوتبال ایران در سال‌های اخیر بوده است. این ماجرا در رسانه‌های داخلی و نیز محافل ورزشی و اجتماعی در ایران به طور مداوم بازتاب قابل توجهی داشته است.

از زمانی که مجتبی خورشیدی در سمت سرپرستی تیم ملی فوتبال شروع به کار کرد، مطبوعات داخلی گزارش‌هایی را در مورد گرایش احتمالی او به جادوگری و طلسم در فوتبال منتشر کردند. خورشیدی در حالی اوایل امسال از سوی شهاب عزیزی خادم، رئیس فدراسیون فوتبال، به این سمت منصوب شد که هیچ سابقه‌ای در عرصه فوتبال حرفه‌ای ندارد.

در این میان در هفته‌های اخیر ارتباط احتمالی شهاب عزیزی خادم به جادوگری در فوتبال و اعتقاد وی به این نوع تفکرات، موجب شده تا بار دیگر این مسئله‌خبرساز شده و حاشیه‌های فراوانی را ایجاد کند.   

احمد راستینه، رئیس‌کمیته تربیت بدنی کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی، اعلام کرده این کمیسیون در حال برنامه‌ریزی برای پرسش از شهاب عزیزی خادم درباره "جادوگری" است. به گزارش خبرگزاری فارس این نماینده مجلس اظهار داشته: «مسئولینی که فضای گفت‌وگوی آن‌ها مبتنی بر جادو و جنبل است، بهتر است به فضای منطق و استدلال گرایش پیدا کنند.»

او بدون نام بردن از عزیزی خادم عنوان کرده "تمرکز برخی مسئولین ورزش بر حاشیه‌ها" حاکی از تلاش آنها "برای پوشاندن ضعف‌ها و نقاطی است که بایستی پاسخگو باشند."

در همین حال ناصر موسوی لارگانی، عضو فراکسیون ورزش مجلس، نیز با استناد به "اخبار موثق" اظهار داشته رئیس فدراسیون فوتبال "در سالیان اخیر با فردی ملقب به الف. الف ارتباط دارد که طی دو دهه اخیر نامش با عنوان جادوگر فوتبال بر سر زبان‌ها بوده است."

به گفته این نماینده فرد یاد شده "دارای پرونده قضایی" است.

به گزارش ایسنا موسوی لارگانی با انتقاد از سکوت وزیر ورزش نسبت به این موضوع، عدم برخورد با این رفتار را "مشکوک" توصیف کرده است.

موسوی لارگانی همچنین نسبت به اطلاع یافتن کنفدراسیون فوتبال آسیا و فیفا از ترویج جادوگری و خرافه در فوتبال ایران اظهار نگرانی کرده و هشدار داده این امر می‌تواند خسارات فراوانی را به فوتبال ملی ایران وارد کند.

موضوع خرافه‌پرستی در فدراسیون فوتبال ایران و شدت گرفتن بحث‌ها در مورد آن در هفته‌های اخیر موجب طرح این پرسش جدی شده است که آیا شهاب عزیزی خادم، رئیس‌فدراسیون فوتبال واقعا به جادوگری در فوتبال اعتقاد دارد؟ با توجه به این اینکه عزیزی خادم تاکنون در این مورد سکوت اختیار کرده، جامعه ورزشی ایران همچنان در انتظار پاسخی شفاف بسر می‌برد.
+3
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.