رئیس‌جمهوری اسرائیل: ایرانی‌ها برای دستیابی به بمب اتم به وین می‌آیند

العربیه :اسحاق هرتزوگ، رئیس‌جمهوری اسرائیل، گفته ایران نه برای احیای توافق هسته‌ای 2015، بلکه برای دستیابی به بمب اتم است که به مذاکرات «برجام» در وین قدم می‌گذارد.

به گزارش «تایمز اسرائیل»، چهارشنبه 24 نوامبر 2021، هرتزوگ که برای رایزنی به بریتانیا رفته است، خطاب به نمایندگان پارلمان این کشور در کاخ وست‌مینستر لندن گفت: «برداشت ما این است که ایرانی‌ها برای توافق به وین نمی‌آیند، بلکه برای مشروعیت دادن به بمب اتم می‌آیند».

رئیس‌جمهوری اسرائیل طی سفر خود با بوریس جانسون، نخست وزیر بریتانیا، و گروهی متشکل از صد قانونگذار بریتانیایی دیدار کرد، و از آنها خواست تا اطمینان حاصل کنند که دولت بریتانیا، در آستانه از سرگیری مذاکرات هسته‌ای در روز دوشنبه هفته آینده، در قبال رژیم ایران «سخت‌گیر» خواهد ماند.

هرتزوگ بر درخواست مکرر اسرائیل مبنی بر اینکه لازم است کشورهای مذاکره‌کننده، یک «تهدید نظامی معتبر» علیه رژیم ایران ارائه کنند، تاکید کرد و گفت: «وظیفه ابرقدرت‌ها این است که با قدرت با مساله اتمی ایران برخورد کنند، و روشن کنند که تمام گزینه‌ها روی میز است».

یائیر لاپید، وزیر امور خارجه اسرائیل، نیز قرار است به زودی به بریتانیا و فرانسه سفر کند. دفتر وی روز چهارشنبه اعلام کرد که او هفته آینده، با محوریت مذاکرات هسته‌ای ایران، با رهبران بریتانیا و فرانسه دیدار خواهد کرد. لاپید در جریان سفر سه روزه خود با بوریس جانسون، نخست وزیر بریتانیا، و امانوئل ماکرون، رئیس‌جمهوری فرانسه، رایزنی خواهد کرد.

به گفته «تایمز اسرائیل»، اسرائیل به شدت با تلاش‌های آمریکا برای احیای برجام مخالف است. تل‌آویو بر این باور است که برجام توافقی «بسیار ضعیف» است، و در نهایت راه را برای دستیابی رژیم ایران به سلاح هسته‌ای هموار می‌کند. در عوض، مقامات اسرائیل خواستار رویکردی «سخت‌گیرانه» در قبال رژیم ایران، شامل تهدید جدی به حمله نظامی به تاسیسات هسته‌ای این کشور هستند.
+10
رأی دهید
-9

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۵
  وطن نام تو نام نامداران - ستکهلم، سوئد
  واقعا وقاحت این اشکنازی ها حد و مرزی نداره. کشوری که خودش بین 40-200 بمب اتمی داره برای بقیه منطقه خط و نشون میکشه و تهدید میکنه. ولی خوب این یه واقعیت مسلمه که لابی های طرفدار اسرائیل در اروپا و امریکا همیشه در مسیر منافع اسرائیل قدم برداشتن.
  10
  17
  ‌پنجشنبه ۴ آذر ۱۴۰۰ - ۰۹:۵۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.