عملیات ناسا برای نجات نوع بشر با پرتاب سفینه دارت به فضا آغاز شد

 شلیک فضاپیمای دارت به فضایورونیوز :آژانس فضایی ایالات متحده آمریکا، ناسا، بامداد چهارشنبه ۲۴ اکتبر سفینه فضایی دارت را برای تغییر مسیر حرکت یک سیارک و نجات زمین، از پایگاه وندنبرگ کالیفرنیا به فضا پرتاب کرد.
ناسا قرار است در این ماموریت یک سامانه دفاعی فرضی را برای محافظت از کره زمین در برابر تکرار تجربه نابودی دایناسورها آزمایش کند. براساس فرضیات دیرین‌شناسی، دایناسورها بر اثر برخورد اجرام آسمانی به زمین منقرض شدند.

فضاپیمای ۶۱۰ کیلوگرمی دارت قرار است مدار موسوم به دیدیموس، متشکل از یک جفت سیارک با نام‌های«دیمورفوس» و «دیدیموس» را هدف قرار دهد. برنامه ناسا این است که فضاپیما در زمانی بین ۲۶ سپتامبر و یک اکتبر ۲۰۲۲ زمانی که منظومه سیارکی در نزدیکترین فاصله خود قرار دارد به سمت دیمورفوس پرتاب شود.

این نخستین تلاش بشر تلاش برای مداخله در سازوکار و گرانشی منظومه شمسی به شمار می‌رود. بسیاری از رسانه‌های جهان این برنامه را پدیده‌ای در مقیاس فیلم علمی-تخیلی «آرماگدون»، ارزیابی کرده اند. آرماگدون در ادبیات انجیلی یکی از میدان‌های نبرد آخر‌الزمانی در سرزمین مقدس است.
+49
رأی دهید
-7

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۵
  مهرداد2538 - تهران، ایران
  یکی هم باید بیاد نوع بشرو از دست خود ناسا نجات بده.
  9
  6
  ‌چهارشنبه ۳ آذر ۱۴۰۰ - ۱۶:۴۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۹
  صدای خسته - بروج، بلژیک
  در حقیقت نجات عده ای خاصِ بیست درصدی از کل انسانها که پول و قدرت دارند.کی گفته انسانها با هم برابرن؟ یک عده بیست درصدی دمار از روزگار بقیه مردم در آوردن .زمین زیبای ما رو دارن نابود میکنن با جنگ و خونریزی .با آلوده کردن و نابودی طبیعت دبشِ خدادادی.لعنت بر نا برابری
  0
  9
  ‌چهارشنبه ۳ آذر ۱۴۰۰ - ۱۸:۳۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.