سرمهندسی که یک نانوای موفق شد

مگنوس اریکسون مؤسس «وایکینگ بگری» است، نانوایی متخصص پخت نان باگت فرانسوی که اخیرا در دُبی معروف شده است.

مگنوس که مهندس بود، پنج سال‌ونیم پیش با پذیرش سمت مدیر عملیاتی بیمارستانی در دُبی به همراه خانواده‌اش راهی امارات شد. اما با شروع بحران کووید زندگی برای او هم دشوار شد، چون کارش در بیمارستان بیشتر شده بود و همزمان می‌بایست مراقب خانواده‌اش هم می‌بود.

او می‌گوید: « زندگی با خانواده در دُبی عالی بود تا وقتی کووید پیش آمد. و چون در بیمارستان کار می‌کردم هم می‌ترسیدم و هم نگران خانواده بودم. پس وقتی در قرنطینه بودیم، همزمان باید بر چیزی تمرکز می‌کردم تا به اینها فکر نکنم.»

و مگنوس که پدرش هم نانوا بود، آن «چیز» را در پختن نان پیدا کرد. او می‌گوید تنها نانی که پدرش نمی‌پخته باگت فرانسوی تُرد بوده و برای همین او به خودش گفته: «من باگت درست می‌کنم.»

مگنوس شروع به پختن باگت در خانه کرد و دید که این کار درمان درد اوست. او می‌گوید: «چیزی که با دست خودتان درست می‌کنید احساس بسیار خوبی دارد. همه‌اش کار دست است. شاهدم که خمیر چطور زیر دستم ور می‌آید و چند ساعت بعد این باگت‌های فوق‌العاده آماده می‌شود.»

مهندسی که عاشق نان‌پختن شده بود از هر فرصتی برای این کار استفاده می‌کرد و روزی ده پانزده نان می‌پخت و کم کم آنها را به همسایه‌ها می‌داد. وقتی آنها از نان او تعریف کردند، مگنوس مصمم شد که «بهترین باگت دُبی» را بپزد و تمام ذوق و دانش مهندسی‌اش را برای این منظور به کار گرفت.

همسایه‌ها نان‌های او را به آشنایان‌شان دادند و همین باعث شد سروکله مشتری‌ها از سراسر شهر پیدا شود و سفارش‌ها زیاد شود. او و همسرش که نخست با سفارش نان می‌پختند کم‌کم تصمیم گرفتند مغازه‌ای باز کنند و به‌این‌ترتیب «وایکینگ بگری» گشایش یافت. گردانندگان این نانوایی موفق حالا امیدوارند که کارشان را توسعه بدهند و در سراسر امارات و منطقه و شاید روزی در دیگر جهاهای دنیا شعبه داشته باشند.
+53
رأی دهید
-1

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۱
  رزم جو - لوس انجلس، ایالات متحده امریکا
  تو همین سایت یادم هست یه هفته یا دو هفته بیش یه مهندس ایرانی داشت تو نانوایی کار می‌کرد همه اینجا آهو ناله میکردن ای بیایید ببینید چه بلایی سر ما اومده ای ملت آخوند فلان کرد بی سار کرد، حالا خوب نگاه کنید این یارو مهندس خارجیه داره نونوایی کار میکنه اصلا کسی چیزی گفت. الانم شرط میبندم کامنت من رو ببینن میان خودشونو توجیه میکنن، عجب جماعتی هستیم والا
  20
  9
  ‌چهارشنبه ۳ آذر ۱۴۰۰ - ۰۹:۴۱
  ۶۵
  اقای شاکی - برمن، آلمان
  [::رزم جو - لوس انجلس، ایالات متحده امریکا::]اصل مطلب اینه که کار عیب نیست ولی امثال تو و فاطی و اون گروهبان که بخودش درجه داده اینه که اخبار را اونجور که دوست دارند میفهمند و توضیح میدهند.
  6
  15
  ‌چهارشنبه ۳ آذر ۱۴۰۰ - ۱۲:۳۲
  ۵۶
  abadannl - روتردام، هلند
  [::رزم جو - لوس انجلس، ایالات متحده امریکا::] مهندسی‌ که یک نانوای موفق میشه با مهندسی‌ که برای یک لقمه نون و درامد زیر خط فقر در نانوای کار میکنه خیلی‌ فرق می‌کنه.
  3
  16
  ‌چهارشنبه ۳ آذر ۱۴۰۰ - ۱۳:۰۸
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.