شرکت اوبر اولین قدم برای ورود به بازار ماری‌جوانا را برداشت

بی بی سی :شرکت اوبر اولین قدم برای ورود به بازار ماری‌جوانا را برداشت؛ مشتریان در ایالت اونتاریوی کانادا به زودی قادر خواهند بود با استفاده از اپلیکیشن سفارش غذای اوبر (اوبر ایتس) محصولات مرتبط با حشیش و ماری‌جوانا را سفارش دهند.

گفته شده مشتریان این محصولات باید سفارش خود را در بخش ویژه‌ای ثبت کنند و آن را از مغازه‌ای نزدیک به محل سفارش تحویل بگیرند.

شرکت متولی توزیع این محصولات "توکیو اسموک" نام دارد و مشخص نیست عرضه از طریق اوبر، به سایر مناطق کانادا هم تعمیم یابد.
ارزش بازار مشتقات شاهدانه (حشیش و ماری‌جوانا) در کانادا حدود ٥ میلیارد دلار کانادا (٤ میلیون دلار آمریکا) برآورد شده است.

مشتریان برای سفارش این محصولات، باید سن خود را پیش از تحویل اعلام کنند.

بر اساس قوانین کانادا؛ هر چند مصرف این محصولات از سال ٢٠١٨ میلادی قانونی اعلام شده اما هنوز تحویل آن غیرقانونیست.

در ماه آوریل امسال (٢٠٢١) دارا خسروشاهی، مدیرعامل اوبر گفته بود در صورت قانونی شدن عرضه ماری‌جوانا در آمریکا، این شرکت ورود به این بازار را مدنظر قرار خواهد داد.
شرکت متولی فروش این محصولات، شعباتی در سراسر کانادا داردبا وجود قانونی شدن مصرف این محصولات برای "تفریح" در کانادا، فروشندگان مواد مخدر غیرقانونی سهم بالایی در بازار این مواد دارند؛ که دولت این کشور در پی حل این معضل است.

اوبر گفته است همکاری این شرکت با "توکیو اسموک" به بزرگسالان کمک خواهد کرد تا بصورت قانونی و امن محصولات خود را تهیه کنند و با فروشندگان غیرقانونی مبارزه شود.

انتظار می‌رود بازار حشیش و ماری‌جوانا در کانادا در سالهای پیش رو توسعه یابد؛ تخمین زده شده ارزش این بازار در کانادا تا سال ۲۰۲۶ میلادی به ۶ میلیارد و ٧٠٠ میلیون دلار برسد.

سال گذشته با شیوع ویروس کرونا و خانه‌نشینی مردم، تقاضا برای این محصولات در کانادا به شدت بالا رفت.

کانادا تنها کشوری در میان هفت کشور صنعتی جهان است که مصرف حشیش و ماری‌جوانا در آن قانونی شده؛ تا پیش از قانونی شدن آنها در سال ۲۰۱۸ میلادی، مصرف تنها برای مصارف پزشکی مجاز بود.

پیش از تصویب ایت قانون، دولت کانادا گفته بود قانونی کردن مصرف این محصولات، کنترل آن را آسانتر می کند.
+53
رأی دهید
-36

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.