بیانیه فرح پهلوی به مناسبت درگذشت اردشیر زاهدی

با اندوه فراوان از درگذشت دولتمرد نامدار اردشیر زاهدی وزیر امور خارجه پیشین ایران و سفیر شاهنشاه فقید در انگلستان و امریکا آگاه شدم. اردشیر زاهدی به ایران صمیمانه عشق می‌ورزید، در دوستی و خدمت به پادشاه فقید صادق و استوار و پا برجا بود، و تلاش هایی را که در راه بزرگی ایران و آشنایی هرچه بیشتر جهانیان با گذشته پرافتخار ایران صورت می‌گرفت با سربلندی قدر می‌شناخت.

اردشیر مرا با شاهدخت شهناز پهلوی آشنا کرد، و همین آشنایی رویداد پرافتخار زندگی مرا رقم زد و به ازدواج من با شاهنشاه ایران انجامید.

اردشیر انسانی بود آزاده، بزرگ منش و آراسته به ویژگی‌های ستودنی اخلاقی.

خاطره خدمات ارزنده او و مبارزات میهن پرستانه پدرش تیمسار سپهبد فضل الله زاهدی هرگز از یاد دوستداران ایران و عظمت تاریخی ایران نخواهد رفت.

این رویداد تلخ را از صمیم قلب به فرزند مهربانش مهناز، خاندان گرامی زاهدی و دوستانش تسلیت می‌گویم.

فرح پهلوی
+114
رأی دهید
-61

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۶
  ایران کهن - هوستن، ایالات متحده امریکا

  این که آخر عمرش دستمال بدست داشت بیضه های اغا را گرد گیری میکرد.
  34
  75
  ‌سه شنبه ۰۲ آذر ۱۴۰۰ - ۰۳:۰۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۱
  paksan - ایران، ایران

  چقدر زیبا و ستودنی. افراد رو بخاطر خدمتشون صادقانه به ایران باید ارزشگذاری کرد نه عقابد و نظرشون درباره حاکمان. به نظر من ملکه فرح یک درس بزرگ به همه داد با این بیانیه و چیزی که روشنه به خوبی از انتقادات و حرفهای اردشیر مطلع بوده ولی حتی حمایت او از حکومت ولایت فقیه را هم در چارچوب خدمت به ایران معنا کردند و حالا که دستش از دنیا‌کوناه شده از او به نیکی یاد کرده و این اخلاق پسندیده همیشه در بین ما ایرانیان بوده الی از موقع حکومت ولایت شیطان. فقط مقایسه کنید با رفتار خامنه ای بعد مرگ رفسنجانی …
  19
  112
  ‌سه شنبه ۰۲ آذر ۱۴۰۰ - ۰۳:۱۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۲
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا

  چه میشود گفت، لابد هم ایران را دوست داشته و هم کتلت را!
  32
  62
  ‌سه شنبه ۰۲ آذر ۱۴۰۰ - ۰۳:۲۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۳
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا

  اشتباه میفرمایید. رفتن شاه از ایران زیر سر ایشون بود.
  24
  56
  ‌سه شنبه ۰۲ آذر ۱۴۰۰ - ۰۵:۲۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۳
  هانی‌ - اسلو، نروژ

  یک ضرب المثلی هست که میگن: کره الاغ همیشه دوست داره , جلو مادرش بدوه. حالا حکایت دوستانی هست که دوست دارن , همیشه جلوتر از بزرگان خود بدوند. دوست دارن بدون فکر و تحلیل درست , فتیله تهمت رو علیه بقیه روشن بکنن. در مطلب قبلی بنده فقط یک نوشته از زاهدی نقل قول کردم. فوراً حمله کردن. هیاهو راه انداختن. بازخاست کردن. که تو از زاهدی طرفداری میکنی! اون آقایون پس چرا اینجا سکوت کردن؟ چرا به شهبانو حمله نمیکنن , و اونو باز خاست نمیکنن؟ شاید انتظار داشتن شهبانو با اونا مشورت می کرد؟ وقتی که میگم این تندروها به وجه سلطنت ضربه میزنن , بیهوده نگفتم. اینجایه که ترازوی عدالت اینجور آدمهای دُگم باید تعمیر بشه!
  11
  46
  ‌سه شنبه ۰۲ آذر ۱۴۰۰ - ۰۸:۳۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۲
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا
  [::هانی‌ - اسلو، نروژ::]. برای اینکه تو با نیت حمله به پهلوی صحبت از بحرین را پیش کشیدی و میخواستی از آب گل آلود ماهی بگیری. خوانندگان این سایت را احمق فرض نکن. اکنون برای همه مشخص شده که قصد تو ایجاد تفرقه هست چه به عنوان یک کمونیست ورشکسته و یا زیر لوای حمایت از حقوق زنان.
  8
  25
  ‌سه شنبه ۰۲ آذر ۱۴۰۰ - ۱۲:۳۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۳
  zarduscht1 - فرانکفورت، آلمان
  نمی‌ دانم .چه پاسخی دهم. به همه انتقاد. نماد دمکراسی و ادبیات. ولی فرهنگ کره خری.چه بگویم.؟ به زبان خودتان ؟.افاده‌ها طبق طبق .سگ‌ها به درش وق وق.؟ یا اینکه به خران زیاد نباد بها داد. وگرنه فکر می‌‌کنند. شیر هستند. ؟اگر مشگلی با منفی و مثبت داری . و به قبا بر می‌‌خورد. پس اینجا جای عوضی هستی، اگر خوشحال می‌‌شوی. و در پوست می‌‌گنجی.اگر امت بسیج .پشت سر هم مثبت دهند. و بدین گونه.خودت راضی‌ کنی.دیگر حسابت خودت. اون دوست به اندازه کافی‌ جوابت را داد. چگونه کوشش از بحرین سو استفاده کنید. با طرز تفکری که بعد از ۴۲ سال هنوز عوض نشده. Non numeranda, sed ponderanda argumenta. استدلال‌ها قابل شمارش نیستند بلکه باید در نظر گرفته شوند.
  5
  9
  ‌سه شنبه ۰۲ آذر ۱۴۰۰ - ۱۶:۰۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۳
  هانی‌ - اسلو، نروژ
  1_- تلاش میکنم که بفهم چه فرمودی. بارها محترمانه ازتون خاهش کردم که مخاطب خودتون رو مشخص کن , و صف خودتون رو از پارازیتها و فرقه شاه الهی های لات جدا کن. ولی نتیجه ای نداد. بنابراین هر طور که مینویسی جواب خاهی گرفت. بنده از یک ضرب المثل صحبت کردم. ولی شما چند وقت پیش از واژه کره خرهای خلقی نام بردی. نکنه یادتون نیست؟ پس این ادبیات شما را باید کجا گذاشت؟
  3
  6
  ‌سه شنبه ۰۲ آذر ۱۴۰۰ - ۱۹:۱۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۳
  هانی‌ - اسلو، نروژ
  ۲- زرتشت: بنده یک نقل قول از زاهدی در رابطه با بحرین نوشتم به من تهمت طرفداری از ایشون رو زدی. چرا در مقابل نامه تشکر آمیز و ارادت شهبانو به زاهدی سکوت میکنی؟ مگه شهبانو نمیدونه زاهدی از سلیمانی تعریف میکرد؟ چرا شهبانو رو محکوم نمیکنی؟ چرا به شهبانو نمیگی زاهدی یک ژنرال خرفت بود , که به شاه پشت کرد ؟ فقط بلدی تهمت بزنی ؟ باورکن سیاست یک بام و دو هوا بدجور بیماریه!
  3
  6
  ‌سه شنبه ۰۲ آذر ۱۴۰۰ - ۱۹:۲۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۳
  هانی‌ - اسلو، نروژ
  آقای زرتشت لطفاً از شهبانو بپرس والا مقام : مگر شما نمیدونستی که زاهدی در خط نظام آخوندی بود؟ مگر شما نمیدونستی زاهدی سلیمانی را قهرمان ملی میدانست؟ مگر شما نمیدونستی زاهدی پسر شما رضا پهلوی رو عددی حساب نمی کنه , و بهش حمله میکنه؟ بپرس خانم فرح مگر شما نمیدونستی زاهدی به شاه پشت کرد؟ پس خانم فرح چرا شما به این مَردک نامه ارادتمندانه و پر از تحسین میفرستی؟ این هم رو بپرس که یک بینوایی بنام هانی فقط یک نقل و قولی از زاهدی کرده بو ,د ما فرقه ای و شعبان بی مخی بهش حمله کردیم. ولی شما از زاهدی پیر خرفت (سخن شما) تمجید می کنید؟ فکر می کنم و امیدوارم خانم شهبانو حرفای شما رو متوجه بشه!
  2
  2
  ‌چهارشنبه ۰۳ آذر ۱۴۰۰ - ۰۸:۰۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۳
  هانی‌ - اسلو، نروژ
  آقای زرتشت: اَگه توانستی و این شهامت در وجود شما باشه و بتونی این سوالات بنده رو از شهبانو فرح بپرسی؟ من هم قول میدم , راجع به سلطنت طلب ها چیزی ننویسم و طرفدار نظام سلطنتی بشوم. و لی نمیخام مثل شاه الهی لات و احمق و شارلاتان انگلیسی و لندنی با بقیه برخورد کنم.
  2
  1
  ‌چهارشنبه ۰۳ آذر ۱۴۰۰ - ۰۸:۲۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۱۰۶
  millionaire - منچستر، انگلستان
  نوکرها چه پررو شدن حرف اربابتون رو هم قبول ندارین ؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!
  2
  7
  ‌چهارشنبه ۰۳ آذر ۱۴۰۰ - ۰۸:۴۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.