تولیت شاهچراغ: بسیاری از مردم عربستان سعودی «شیعه شده‌اند، ولی قرار نیست جایی مطرح شود

انتخاب : حجت‌الاسلام ابراهیم کلانتری گفت: بسیاری از مردم عربستان شیعه شده‌اند هرچند قرار نیست جایی مطرح شود، همچنین در اندونزی، مردم فوج فوج شیعه می‌شوند، در سرزمین‌های اشغالی هم گروه‌هایی به سمت مذهب تشیع روی آورده‌اند.

تولیت آستان مقدس شاهچراغ(ع) گفت: هرچند قدرت اهل بیت(ع) به صورت قدرت نظامی و قدرت‌های مرسوم در دنیای امروزی نیست، اما به برکت آنها، شاهدیم که گرایش به مذهب تشیع در حال گسترش است.

به گزارش روابط عمومی آستان شاهچراغ(ع)، حجت‌الاسلام ابراهیم کلانتری در دیدار با رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات فارس ضمن اشاره به جایگاه متعالی شاهچراغ(ع)، اظهار کرد: پایگاه‌های اصلی فرهنگی ما همین حرم‌های مقدس اهل بیت(ع) هستند، همین زیارتگاه‌های متبرک و حرم های مطهر، مذهب تشیع را زنده نگه داشته و به جهانیان معرفی کرده است.

او ادامه داد: بسیاری از مردم عربستان شیعه شده‌اند هرچند قرار نیست جایی مطرح شود، همچنین در اندونزی، مردم فوج فوج شیعه می‌شوند، در سرزمین‌های اشغالی هم گروه‌هایی به سمت مذهب تشیع روی آورده‌اند.

تولیت حرم مطهر احمد بن موسی(ع) گفت: در عربستان قدرت در اختیار وهابیت هست و تا توانسته به شیعیان ضربه زده و قبور اهل بیت علیهم السلام را تخریب کرده است، حال چه اتفاقی افتاده که در دل سیاهی و خفقان آنجا، شیعه در حال شکل گیری و گسترش است.

کلانتری عنوان کرد: همه‌اش بخاطر محوریت اهل بیت علیهم السلام و پاکی و میزان عدل و راستی و درستی بودن اهل بیت علیهم السلام است، همه چیز را اهل بیت بیان کرده‌اند، در سیره آنها نه افراط هست و نه تفریط و کاستی. حتی یک مشرک که با حضرت علی(ع) و عدل و مساوات ایشان آشنا می‌شود، قلبش به سمت شیعه می‌رود.

او در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی که توسط مقام معظم رهبری به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب صادر شد، گفت: حضرت آقا در بیانیه گام دوم می‌فرمایند که شعارهای انقلاب اسلامی همان شعارها و خواسته فطرت بشریت هست، این ها همان فطرت و ذات بشر است که به سمت پاکی ذاتی و عدالت کشیده می‌شود.

تولیت حرم شاهچراغ(ع) ادامه داد: این فرصت بازسازی عتبات عالیات لطف خدا بوده که به عهده ایران گذاشته شده است، اهل بیت(ع) در احیای عتبات خود عنایت ویژه دارند، به عنوان مثال؛ راهپیمایی بزرگ اربعین یک فرهنگ است که به برکت همین حرم‌ها درست شده است.

کلانتری همچنین بر آمادگی حرم مطهر حضرت شاهچراغ(ع) به منظور همکاری در راستای احیای عتبات عالیات تاکید کرد.
+12
رأی دهید
-109

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۴
  Stopmindcontrol - سائو پائولو، برزیل

  به اونجای آدم دروغگو ملای شرفسز
  5
  124
  دوشنبه ۱ آذر ۱۴۰۰ - ۰۲:۳۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۷
  ایران کهن - هوستن، ایالات متحده امریکا

  تا اونجایی که من میدونم همه تو ایران دارند از این دین فرار میکنند سعودی پیشکش
  2
  77
  دوشنبه ۱ آذر ۱۴۰۰ - ۰۳:۵۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۳
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا

  کسی که عنوانش توالت شاهچراغ باشه باید هم همینطور بگه!
  4
  71
  دوشنبه ۱ آذر ۱۴۰۰ - ۰۴:۰۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  henryaaaa - لوس انجلس ، ایالات متحده امریکا

  اسلام و مجریان اسلام واقعی یعنی اخوندها یعنی دو رویی , ریا و دروغ .
  4
  60
  دوشنبه ۱ آذر ۱۴۰۰ - ۰۴:۱۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۳
  حسنلو - باکو، آذربایجان

  اگر ادم ابله و سس مغزی هم به فرض محال پیدا بشود و این مغز خره مذهب بو گندوی جهفری را بخورد اخوندای شیپیشو خشک از هم خواهند درانید تا تو مریخ هم همه بفهمن بعد این بوزینه .....که البته ایینه تمام نمای اثنی عشری جعفری علوی مهدوی هست میگه لازم نیست کسی بفهمد از اینجا تا سوراخ جمکران پرانتز
  2
  52
  دوشنبه ۱ آذر ۱۴۰۰ - ۰۵:۱۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  Momiji - توکیو، ژاپن

  اینهم از اون حرفای سر شکمی بودها ، معلومه قبل از وراجی یه فص سیراب شیردون پاک نکرده خورده این تن لش !! ولی خوب خبر نداره که طی این چهل و سه سال اکثر مردم ایران از دین برگشته اند.
  8
  58
  دوشنبه ۱ آذر ۱۴۰۰ - ۰۵:۱۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۳
  mina minavand - هانور، آلمان

  کاش حداقل فرق سنی و شیعه رو هم میگفت.اصلا فرقی با هم دارند؟کاش میفهمید که این دروغها مردم رو بیشتر از دین دور میکنه و در کشورهای دیگه به خاطر دین عوض کردن اعدام نمیشن( اگر به حرفی که میگه ایمان داشته باشه) در آخر سگ زرد برادر شغاله و گورتونو گم کنید برید. مذهب نخواستیم.
  4
  42
  دوشنبه ۱ آذر ۱۴۰۰ - ۰۶:۳۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۹
  kurosh-h - گوتنبرگ، سوئد

  برای من اسلام از هر نوعش زیر سواله ، اما شیعه با توجه به تعداد امامان مملو از روایات خرافی و دروغ است ، علمای شیعه در ایران بسیار از لحاظ سواد فقهی بیسواد هستند و سنی ها راحت مچ گیری می‌کنند ، و ریزش اعتقادی در شیعه گسترده تر است
  4
  41
  دوشنبه ۱ آذر ۱۴۰۰ - ۰۶:۴۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۸
  siavash786 - شیکاگو، ایالات متحده امریکا

  کسی تا حالا یک حرف راست از این آخوندهای دوزاری شنیده ؟ مردک اشتباه شنیدی، با ورود شماها خیلی از اسلام و دین بیزار شدن .
  7
  44
  دوشنبه ۱ آذر ۱۴۰۰ - ۰۶:۵۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۶
  Ahoora Mazda - اکلند، نیوزلند

  فعلا که همه شیعه های ایران بی دین وآییست شدن
  1
  42
  دوشنبه ۱ آذر ۱۴۰۰ - ۰۷:۰۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۴
  zarduscht1 - فرانکفورت، آلمان

  یک آخوندی هفته پیش نگفت.فقط خوشگلا آخوند می‌‌شوند. کوشش هرگز کسی‌ را به خاطر سیما و ظاهر شکلی‌ به تمسخر نگیریم. کار پسندیده نیست. ولی مگر این امت ریش می‌‌گذارد؟ حتا سلیقه خوشگل بودن کاست آخوند به آدم نمی‌‌خورد. اگر این خوشگل این‌ها است. پس زشت آن‌ها کیست ؟ شاید سروان و مسافر؟ بی‌ دلیل نیست. که عکس خود را اینجا نمی‌‌گذارند.
  9
  35
  دوشنبه ۱ آذر ۱۴۰۰ - ۰۷:۲۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۱
  یا فاطمه زهرا - کپنهاک، دانمارک

  پیامبر اکرم ص فرمود: خداوند که حمد وستایش بر او باد دوستی علی و فاطمه و ذریه آن دو را بر همه انسان ها عرضه داشت اول کسانی که آن را پذیرفته اند به عنوان رُسُل (رسولان) انتخاب شدند و پس از آنان، کسانی که آن را پذیرفته به عنوان «شیعه» برگزیده شدند و خداوند در بهشت همه آنان را جمع خواهد کرد.
  56
  21
  دوشنبه ۱ آذر ۱۴۰۰ - ۰۷:۴۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۴
  grizzly - برلین، آلمان

  مردم عربستان دیدند که شما آخوندها ایران رو به سرزمین عدل و برابری و رفاه و سرزندگی تبدیل کردید واسه همین زود جنبیدند و شیعه شدند
  7
  36
  دوشنبه ۱ آذر ۱۴۰۰ - ۰۷:۴۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۴
  zarduscht1 - فرانکفورت، آلمان
  [::حسنلو - باکو، آذربایجان::]. فرقی با سنی‌ها ندارند. یا فکر می‌‌کنید. طالبان. سلافیستا‌ها .داعش, وهابی. از کره مریخ آمده ؟
  9
  19
  دوشنبه ۱ آذر ۱۴۰۰ - ۰۸:۰۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۸۱
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا
  اگر هم این آخوند راست بگوید از چاله به چاه افتادن است. به یاد یهودیان متعصب ایرانی افتادم که منتظر ظهور ماشیح اسلام اوردند که یکی از این عقب افتاده ها سعید امامی بود که او را به جرم قتل های زنجیره ای واجبی خوراندند.
  2
  20
  دوشنبه ۱ آذر ۱۴۰۰ - ۰۹:۰۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۲۹
  Esperanto - لندن، انگلستان
  این عنایت ویژه اهل بیت رو میشه چند نمونه اش رو ذکر کنید؟ اگر خشکسالی و کمبود آب و خشک شدن رودخانه ها و نابودی جنگل ها و قتل و غارت و گرانی و فلاکت مردم و تاراج معادن و فروش آب و خاک و دریای کشور و اختلاس های هزاران میلیاردی و زدن هواپیمای حامل دانشجویان و زنان و بچه ها با موشک و. را عنایت ویژه اهل بیت بدانید حق با شماست. هزاران ایرانی از شیعه روبرگردان شدند بعد کشور های دیگه برای شیعه شدن دارند ریسه میرند؟ با تطمیع و دادن پول و بسیار مزایا به چند بدبخت بیچاره کشورهای آفریقایی و عربستانی جهت اینکه فقط اظهار کنند شیعه شدند و تو بوق کردن آن شد هنر؟ اینکه چندتا بدبخت بیچاره کشورها شیعه بشند واقعا چه افتخاری داره؟ البته برای شما مطمئنا نان داره. چرا که بابت همین کار میلیاردها دلار به جیب میزنید. الان واقعا فکر می‌کنید دو میلیون دلار که زینب سلیمانی با ترفند ازدواج و صیغه دختران لبنانی از بیت المال تیغ زده می‌خواهد واقعا صرف اینکار کنه؟ یا هزاران دلار از این پول را بین خود تقسیم می‌کنند و تنها حدود دهها دلار را به بقیه می‌دهند؟
  2
  7
  دوشنبه ۱ آذر ۱۴۰۰ - ۱۴:۵۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۸
  chi begam ke nagoftanesh - آمستردام، هلند
  اگه قرار نیست پس تو چرا مطرح کردی، بی همه چیز دروغگو
  2
  15
  دوشنبه ۱ آذر ۱۴۰۰ - ۱۵:۲۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۲
  Dozakhi - شفیلد، انگلستان
  هدف از این همه اراجیف که بهم بافت گرفتن پول بیشتره.
  1
  2
  دوشنبه ۱ آذر ۱۴۰۰ - ۱۸:۴۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.