فرمانده نیروی دریایی سپاه: در درگیری‌ها با آمریکا ۹ شهید دادیم، ۹ سیلی زدیم

رادیو فردا: علیرضا تنگسیری، فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران، می‌گوید تاکنون در جریان درگیری‌های مستقیم این نیرو با نیروهای آمریکایی در خلیج فارس ۹ نفر از اعضای سپاه پاسداران «شهید» شده‌اند.
 
او که روز در کنگره ملی بسیج دانشجویی سخن می‌گفت، بدون اشاره به نام این اعضا و دوره درگیری‌ها گفت سپاه پاسداران در مقابل «۹ سیلی به یاد ماندنی» به آمریکا زده است.
 
آقای تنگسیری گفته است برخی از درگیری‌هایی که سپاه پاسداران با آمریکایی‌ها در خلیج فارس داشته است، «بنا بر ملاحظاتی تاکنون رسانه‌ای نشده است» ولی از توقیف نفتکش ویتنامی‌ به عنوان یکی از سیلی‌هایی یاد کرد که سپاه به آمریکا زده‌ است.
 
در جریان توقیف نفتکش ویتنامی، مقام‌های سپاه پاسداران گزارش‌های متناقضی ارائه داده‌اند
 
آنها در ابتدا اعلام کردند که آمریکا نفتِ یک نفتکش ایرانی را دزدیده و به یک نفتکش دیگر انتقال داده و آنها نفتکش دوم را توقیف کرده‌اند ولی سپس گفتند که «دزدان دریایی» قصد ربودن نفتکش را داشتند و آمریکا از آنها حمایت می‌کرد.
 
در این ماجرا، گزارش‌های یک موسسه بین‌المللی ردیابی نفتکش‌ها نشان داد که نفتکش ویتنامی حامل نفت ایران بوده و پس از ناکامی در تحویل نفت ایران به چین، به آب‌های خاورمیانه بازگشت و در مسیر بازگشت توسط سپاه پاسداران توقیف شد.
 
وزارت دفاع آمریکا، پنتاگون، روایت سپاه پاسداران از ماجرای نفتکش ویتنامی را «کاملا نادرست و غیر واقعی» خوانده و گفته است در جریان توقیف این کشتی، نیروی‌های آمریکایی وضعیت را رصد کردند، اما اقدامی برای بازپس‌گیری این کشتی انجام ندادند.
+17
رأی دهید
-91

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۱
  grizzly - برلین، آلمان

  نمیدونم چرا اینها اینقدر سیلی سیلی میکنند چرا یک دفعه اوردنگی نمیزنند! حیف که وجود جمهوری اسلامی واسه آمریکا غنیمت به حساب میآد چون با این بهانه میتونه کلی اسلحه به عربها بندازه و براش صرف نمیکنه که اینها رو مثل صدام به غلط کردن بندازه
  23
  108
  یکشنبه ۳۰ آبان ۱۴۰۰ - ۰۸:۵۰
  ۳۱
  Reza9118 - شهرکرد، ایران

  شما سپاه چارپایانی ها خار مادر پروپاگاندا و تبلیغات هستید و وقتی میخاید از کنار ناو آمریکایی رد بشید، یه دوربین دستتون میگیرید تا ببرید نشون چند تا نخود مغز بسیجی بدید و بگید اقتدار داریم، حالا میگی ما درگیری هایی با آمریکایی ها داشتیم و بهشون سیلی زدیم ولی به خاطر ملاحظاتی رسانه ای نکردیم خخخ
  15
  59
  یکشنبه ۳۰ آبان ۱۴۰۰ - ۰۹:۰۶
  ۴۶
  حق گو لندن - لندن، انگلستان

  ای بابا چه سیلی ؟ مرتبکه میگه خروج امریکا از افغانستان کار ما بوده یعنی ما امریکا را داریم از منطقه اخراج می کنیم و این سیلی محکمی به امریکا بوده است . بابا جان خر خودتی برادر قاچاقچی.
  3
  53
  یکشنبه ۳۰ آبان ۱۴۰۰ - ۰۹:۱۷
  ۵۵
  nooshin tehrani - روم، ایتالیا

  دعوا رو بردیم، جنگ رو باختیم
  1
  44
  یکشنبه ۳۰ آبان ۱۴۰۰ - ۰۹:۲۸
  ۷۸
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا

  دزدی وارد خانه ای شد. دید صاحبخانه خیلی مشنگ و زن بسیار خوشگلی دارد. شوهر را در جائی قرارداد و به دورش یک دایره کشید و تهدید کرد که اگر پای از دایره بیرون بگذاری سرت را گوش تا گوش می برم و با عیال مقبول او مشغول شد. بعد از رفتنش زن .....شده دست به فغان برداشت که تو خیلی بی غیرت هستی. شوهر سینه را جلو داد و گفت: تو نمیدانی چگونه پدر دزد را در اوردم. وقتی او مشغول بود من دزدکی و با شهامت تمام سه بار پایم را از دایره بیرون گذاشتم!
  3
  58
  یکشنبه ۳۰ آبان ۱۴۰۰ - ۰۹:۴۳
  ۳۹
  Chokam - ری، ایران

  اینو به یکی بگو اهل جنگ نباشه،امریکا دیگه انقدر جنگیده براش عادیه جنگ،عراق افغانستان سوریه.
  6
  38
  یکشنبه ۳۰ آبان ۱۴۰۰ - ۱۰:۱۲
  ۳۵
  siavash786 - شیکاگو، ایالات متحده امریکا

  سیلی هایتان اثری ندارد ولی مرگ یک عضو خانواده سالها اثرش باقی میماند
  6
  46
  یکشنبه ۳۰ آبان ۱۴۰۰ - ۱۰:۳۱
  ۴۰
  Alphabet - پترس، یونان

  علت اینکه رسانه ای نشده اینه که نه تنها سیلی و پس گردانی خوردید بلکه گا . شدید منتها روتون زیاده و وقیح هستید و موضوع را وارونه جلوه میدید.
  3
  55
  یکشنبه ۳۰ آبان ۱۴۰۰ - ۱۰:۵۸
  ۳۱
  arian1 - ابادان، ایران

  توجه کنید به ادبیات صحبت کردن این مثلا سرداران سپاه، کاملا مشخصه که نه تحصیلات و نه سوادی دارند و حالا با چند عملیات خنده دار و مسخره و سلاحهای قدیمی و قراضه که حتی خود بسیجی های بی مغز هم به حرفهای آنها باور ندارند از درگیری با ابر قدرت جهان چرندیات و دروغها می گوید.
  6
  45
  یکشنبه ۳۰ آبان ۱۴۰۰ - ۱۰:۵۹
  ۵۸
  گور دجال زار می بینم - نیده، ترکیه

  سردار! طبق گفته خودت، اگر آنهابیست هزار از شما را شهید کنند و تو بیست هزار سیلی به آنها بزنی، نه تنها باعث سرور ملت ایران خواهی شد، بلکه از نامت هم به نیکی یاد خواهند کرد! سردار، شما مرزهای سفاهت و بلاهت را در نوردیدی! به قول ظریفی میفرمود، سفاهت هدیه ایست الهی بتو، در حفظ آن کوشا باش!😉
  1
  44
  یکشنبه ۳۰ آبان ۱۴۰۰ - ۱۱:۰۹
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.