امام جماعت سابق مسجدالحرام بازیگر فیلم تبلیغاتی شد

جوری عربستان داره متحول میشه که اگه یهو دیدین مفتی‌های عربستان هم رقاصه شدن زیاد تعجب نکنید!
 
به گزارش مشرق، «عادل الکلبانی» امام جماعت سابق مسجد الحرام به تازگی در فیلمی تبلیغاتی درباره برگزاری بزرگترین رویداد سرگرمی و موسیقی ریاض در سال ۲۰۲۱ شرکت کرده است.
 
  فصل سرگرمی ریاض که تا مارس ۲۰۲۲ (اواخر اسفند ۱۴۰۰) ادامه خواهد یافت شامل رویدادهای متنوع و مختلفی است که طی آن ۷۰ کنسرت توسط خوانندگان عرب، ۶ کنسرت بین‌المللی، ۱۰ نمایشگاه بین‌المللی، ۳۵۰ اجرای تئاتر، ۱۸ بازی عربی و ۶ بازی بین‌المللی برگزار می‌شود. قرار است در این رویداد یک مسابقه کشتیآزاد و همچنین دو مسابقه بین‌المللی نیز برگزار شود.
 
برگزاری این رویداد که برای دومین سال برگزار می‌شود  در قالب چشم انداز ۲۰۳۰ عربستان سعودی صورت می‌گیرد که طی سال‌های گذشته از سوی محمد بن سلمان، ولی‌عهد این کشور با هدف ایجاد فضای باز اجتماعی و فرهنگی و اصلاحات اجتماعی در عربستان و کاهش وابستگی این کشور به نفت روی نمایی شد. پیشتر حضور «عادل بن سالم بن سعید الکلبانی» از مبلغان سعودی و امام جماعت نمازهای تراویح مسجد الحرام در مسابقات  ورق بازی نیز با انتقادات گسترده همراه بوده است.
حضور عادل الکلبانی در مسابقات ورق بازی در ریاض هیأت سرگرمی که از هفتم می ۲۰۱۶ تأسیس شده است را می‌توان یکی از بارزترین اقدامات محمد بن سلمان برای ایجاد تغییرات مدنظر خویش در عربستان دانست. تغییراتی که ولیعهد سعودی از آن به عنوان «اصلاحات» یاد می‌کند اما مخالفانش اقداماتی می‌بینند که سنخیتی با ارزش‌های اسلامی و جامعه عربستان ندارد.
 
اقدامات این نهاد جدید تا کنون اعتراض بسیاری از مبلغان دینی سعودی را برانگیخته است. برگزاری «دیسکو حلال» و دعوت از خواننده‌های غربی برای شرکت در کنسرت‌های موسیقی و برگزاری جشنواره «موسم ریاض» که اخیرا به پایان رسیده، از جمله این اقدامات است. تا کنون روحانیون بسیاری به علت مخالفت با این برنامه‌ها بازداشت شده‌اند.
+30
رأی دهید
-5

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۵
  danyou - تل آویو، اسرائیل

  چرا همه اینهایی که امام جماعت هستن و دین و دین بازی می‌کنند همه قیافه های وحشتناک دارن . مثل همین یارو و مثل احمد خاتمی . فکر کنم خدای اینها خیلی وحشتناکه اینها اینجوری شدن.
  2
  32
  یکشنبه ۳۰ آبان ۱۴۰۰ - ۰۸:۲۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۷۷
  hassan1326 - تهران، ایران
  این اعمال بن سلمان قتل قاشوقچی را توجیح نمیکند
  5
  6
  یکشنبه ۳۰ آبان ۱۴۰۰ - ۱۲:۴۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.