آیا به مهاجرت فکر می‌کنید؟

سرخوردگی شدید جوانان از وضعیت حاکم بر کشور و آرزوهای آنان برای مهاجرت و نجات از دست دیکتاتوری حاکم که تمامی وعده‌هایش برای رفاه مردم و جوانان پوچ از آب در آمده و تمامی سرمایه‌های مردم ایران را به نابودی کشانده و حالا نوبت به سرمایه‌های انسانی و فراری داردن جوانان و مغزها از کشور است.
+119
رأی دهید
-8

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۶
  حق گو لندن - لندن، انگلستان

  هر وقت ایران می روم و با هر کسی حرف میزنم بنده های خدا فکر فرار از ایران هستند . چه پولدار چه فقیر .
  3
  59
  یکشنبه ۳۰ آبان ۱۴۰۰ - ۰۹:۰۲
  ۴۵
  حمید اندیشه - لندن، انگلستان
  صدای دهل از دور شنیدن خوش است!؛اینجام اگر تخصصی نداری حداقل دو شیفت باید کار کنی تا شبیه آدمای متوسط اینجا زندگی کنی که البته بازم سخته چون در هر صورت دو سوم زندگیت سر کاری!..
  50
  54
  یکشنبه ۳۰ آبان ۱۴۰۰ - ۱۰:۱۹
  ۵۵
  دانای نادان - آمستردام، هلند

  من اینجا هفته یی ۳۳ ساعت کار می‌کنم ( شیفتی). یه خانواده ۳ نفری هستیم، از نظر اقتصادی هیچ مشکلی ندارم ، دغدغه آینده خودم و بچه‌ام رو ندارم، هوای پاک تنفس می‌کنم، غذای آلوده نمیخورم، عدالت رو میبینم و احساس آزادی و آرامش می‌کنم . از مهاجرتم بسیار خوش حالم، گر چه اگه نیمی از این شرایط رو تو کشور خودم داشتم ، هرگز و هرگز مهاجرت نمیکردم
  16
  76
  یکشنبه ۳۰ آبان ۱۴۰۰ - ۱۰:۳۹
  ۵۲
  کیخسرو - کلن ، آلمان

  [::حمید اندیشه - لندن، انگلستان::]. شما اصلی ترین، طبیعی ترین و انسانی ترین عامل رو علیرغم زندگی در جوامع غربی فراموش کردید متأسفانه! آزادی. ۴۳ ساله مردم تو ایران فاقد این ارزش هستند!
  15
  53
  یکشنبه ۳۰ آبان ۱۴۰۰ - ۱۱:۱۶
  ۴۳
  مسافران - آنکارا، ترکیه

  مهاجرت کنی که چه بشود مثلأ؟بشوی شهروند درجه چهاریاپنج؟که برای یک تکه کاغذاقامت چندسال عمرت را ببادبدهی؟که تازه بعداز اخذ مدرک اقامتی افسردگی حادبگیری؟درهمین ترکیه هزاران نفر بودند که در یو-ان پرونده برای رفتن داشتند ولی اکنون که پلیس ترکیه دارد درموردشان تصمیم میگیرد،بیشترشان دست ازپادرازتر به ایران برگشته اند!پس پناهنده نبودند!پناهنده-نما بودند!
  58
  32
  یکشنبه ۳۰ آبان ۱۴۰۰ - ۱۱:۲۰
  ۴۶
  حق گو لندن - لندن، انگلستان
  [::حمید اندیشه - لندن، انگلستان::]. حمید جان‌تحقیر تژادپرستی با لبخند اینگلیسی را هم اضافه بفرمایید . من پی اچ دی دارم . اگر من باید هفته ای ۷۰ ساعت کار کنم و ۳۷.۵ ساعت اعلام کنم این اوکی است چون از خاور میانه هستم اما برای انگلیسی با اسم الکس و جان این‌کار خلاف قانون است و اصلا شرایطش را برایش بوجود نمی آورند که این ساعت کار را کار کند .
  10
  27
  یکشنبه ۳۰ آبان ۱۴۰۰ - ۱۱:۴۸
  ۴۵
  حمید اندیشه - لندن، انگلستان
  جناب کیخسرو،کلن،آلمان. سخن شما قابل اندیشیدنه؛خب ما گاه و بیگاه به این چیزا فکر می‌کنیم؛سبک سنگین میکنیم؛من بیست سال پیش با عنوان اروپا مدینه فاضله است چهار دست و پا اومدم اینور؛گفتم رو به غرب،پشت به شرق اما بعده بیست سال زندگی به این نتیجه رسیدم که نه؛اینجا هم مدینه فاضله نیست؛ما فقط با ایران مقایسه میکنیم و میگیم اوکیه اما آزادی که شما میگین رو جوری پر و بالش رو سرمایه داری چیده که اصولا نمیفهمی که طعمش چه جوریه!؛تو آزادی هر کاری بخوای بکنی ولی جوری منابع و امکانات تحت تاثیر قرار گرفته که واقعا لذتی از این آزادی نمیبری!. میشه در این مورد ساعتها و روزها بحث کرد؛واقعا به یه کلام مشترک رسیدن سخته!..البته من اینا رو به عنوان یه شهروند انگلیس از طبقه متوسط گفتم!‌..
  5
  17
  یکشنبه ۳۰ آبان ۱۴۰۰ - ۱۷:۱۷
  ۵۵
  دانای نادان - آمستردام، هلند
  من واقعا نمیدونم انگلیس به چه شکله. اینجا اگه زن و شهر کار کنن راحت ماهی ۴۰۰۰ تا ۴۵۰۰ درامد دارن. من خانمم کار نمیکنه و خودم با ۳۳ ساعت در هفته فقط ۲۸۰۰ یورو حقوق دریافتیمه، با اینکه یه کارگر هستم. البته چون شیفتی کار می‌کنم بعضی موقع‌ها شب کاری یا ویکند هم کار می‌کنم. با همین حقوقم زندگی خوبی دارم و ماهی ۴۰۰ تا ۵۰۰ یورو هم پس انداز می‌کنم.
  11
  20
  یکشنبه ۳۰ آبان ۱۴۰۰ - ۱۷:۳۴
  ۳۹
  Chokam - ری، ایران
  بستگی داره دیکتاتوری رو چه جوری معنی کنی،شما توی آمریکا و اروپا جرات داری مالیات خونه رو نده،سر سال باید مالیات بدی گرنه اول جریمه میشی، باز اگه ندی دادگاه باید بری. در واقع اون خونه مال تو نیست، مثل کمونیستی.اینجا ایران از این خبرا نیست، آزادی. اینا فکر میکنن خارج پول ریخته، اون اوائل که خنده دار بوداز هواپیما پیاده میشدن خم میشدن از زمین پول جمع کنن
  16
  5
  یکشنبه ۳۰ آبان ۱۴۰۰ - ۱۹:۳۲
  ۵۵
  دانای نادان - آمستردام، هلند
  ببخشید من گفتم ۲۸۰۰ یورو در هفته، در صورتی که در ماهه. و این حقوق ماهیانه که گفتم با در نظر گرفتن حقوق ماه سیزدهم و تعطیلات هستش. من همه رو یکجا میگیرم
  10
  8
  یکشنبه ۳۰ آبان ۱۴۰۰ - ۲۰:۴۲
  ۴۵
  حمید اندیشه - لندن، انگلستان
  جناب دانای نادان آمستردام هلند؛. وااوووو!!!!؛واقعا جالبه!؛خوبه؛خیلی خوبه؛اینجا حقوق پایه هشت پند و شصت و شیش پنس یا هف هش ده پنس بالاتره؛با این حقوق یه نفر جایی که من زندگی میکنم میتونه فقط یه اتاق بگیره و به زور خرج و مخارجش رو تا بیست و پنج روز تامین کنه؛پنج روز بعدی رو یا باید دستی بگیره یا غذا علوفه ملوفه بخوره یا بره کلیسایی جایی غذای مجانی بگیره تا آخر ماه که دوباره روز از نو روزی از نو؛من حقوقم پایه نیست ولی با یه کار دوم میتونم با خانومم که ایشون هم شاغل هستن یه زندگی متوسط داشته باشیم؛اروپا اگر خبری بوده تا پونزده بیست سال پیش بوده الان سرمایه داری داره هستی طبقه متوسط رو تهدید میکنه؛زیاد طول نمی‌کشه که دنیا میشه دو دسته خیلی غنی و خیلی فقیر!. خلاصه کلام اینکه با قاطر و زیر میل گاردان و سقف قطار نیایین اینجا و خودتون رو بدبخت نکنین؛میایین مثل آدمیزاد بیایین که آخر برج رو به علف خوری نیفتین!.
  7
  15
  یکشنبه ۳۰ آبان ۱۴۰۰ - ۲۳:۳۲
  ۴۶
  حق گو لندن - لندن، انگلستان
  [::دانای نادان - آمستردام، هلند::]. جسارتا آیا شما اجاره منزل یا قسط منزل می دهید ؟ دریافتی شما از کارگر اینگلیسی بیشتر است . اینجا کارگر ۱۳۰۰ تا ۱۵۰۰ پوند در ماه در آمد دارد . البته اگر کارمند دایم باشد وگرنه اگر کار آزاد بکند بیشتر است . مثلا راننذه‌اوبر تا ماهی ۶۰۰۰ پوند هم در آمد دارد اما دست آخر ماهی ۳۰۰۰ پوند دستش را می‌گیرد . اکثرا خانه از شهرداری می گیرند که اجاره ان‌کمتر از شخصی است که‌خودشخصا با بنگاه‌ها یا مالک‌قرارداد‌بسته است. ‌‌. ۲۸۰۰ یورو‌اینجا حقوق یک معلم مدرسه تمام وقت با ۱۰ سال سابقه کار است . یا بک مهندس ساختمان با ۵ سال سابقه کار.
  6
  12
  دوشنبه ۱ آذر ۱۴۰۰ - ۰۰:۱۷
  ۴۶
  حق گو لندن - لندن، انگلستان
  [::حمید اندیشه - لندن، انگلستان::]. دقیقا درست می فرمایید . دانشجویی امدم‌اینجا . رسیدم‌در ایلینگ‌یک‌اطاق گرفتم‌. شب اول رفتم‌یک ودکا دبلیو‌گرفتم‌ رفتم در پارک هوون در نزدیدکی مترو ایلینگ برادری نشستم‌و خوردم و گفتم جمهوری اسلامی گور بابات ببین آزادی چه خوب است . الان باور کن سالی دوبار مشروب نمی خورم چون به هنگ اوور فرداش که باید برم سر کار نمی ارزد‌. اصلا آنقدر درگیر زندگی ماشینی اینجا شدم‌که فکر آزادی نمی کنم .
  6
  14
  دوشنبه ۱ آذر ۱۴۰۰ - ۰۰:۲۵
  ۵۵
  دانای نادان - آمستردام، هلند
  [::حمید اندیشه - لندن، انگلستان::]. این حقوقی که گفتم در ماه می به ۳۵۰۰ تا هم میرسه،چون روزهای تعطیلی زیادی تو این ماه هست و ما کار می‌کنیم. ۲۸۰۰ حد آقل حقوق ماهیانمه. اگه قرار بود فقط روز کاری ککنم و هفته یی ۴۰ ساعت، حقوقم میشد ماهی ۲۵۵۰ یورو در ماه.
  6
  5
  دوشنبه ۱ آذر ۱۴۰۰ - ۰۹:۱۶
  ۵۸
  یا فاطمه زهرا - کپنهاک، دانمارک
  اینجا در دیار کفر غرب، خودشون رو از ما بهترون میدونن. اگر با مدرک، پول و پز عالی هم بیاین، بازم تحویل نمیگیرن. خوشبختانه خودم مکانی رو پیدا کردم که همگی هم فکر و تفکر و از این جهت اون فشار رو احساس نمیکنم.
  18
  6
  دوشنبه ۱ آذر ۱۴۰۰ - ۱۱:۲۶
  ۵۵
  دانای نادان - آمستردام، هلند
  تمام این چیزایی که میگین، من اینجا واقعا حس نکردم. من با همسایه‌ها روابط بسیار خوبی دارم با اکثر همکار هام رفت و آمد دارم. هیچ وقت احساس نژاد پرستی نداشتم و اینارو آدم‌های بسیار خوب و درست کار دیدم. نمیدونم ، شاید هلند با اونجا‌ها فرق میکنه ، یا من با شماها فرق دارم.
  13
  13
  دوشنبه ۱ آذر ۱۴۰۰ - ۱۲:۲۱
  ۳۱
  Dermis - لندن، انگلستان
  [::دانای نادان - آمستردام، هلند::]. من از هلند و سوئد اطلاع کامل دارم و میدونم اگه زبان بلد باشی و شغل متوسطی هم داشته باشی،زندگی مناسب و قابل قبول خوبی داری و محیط هم امن و آزاد و خوبه.اما انگلیس،برای مهاجر فقط شهر لندن مناسبه،که هزینه اجاره خونه بسیار بالاست و کیفیت خونه ها هم بسیار قدیمی و پایین.شما باید حداقل ماهی ۱۳۰۰ پوند برای یک فلت فسقلی که بزور ۲ نفر رو جا بده اجاره بدی.در نتیجه با حقوق اکثر مشاغل متوسط حتی نمیتونی یک فلت فکسنی اجاره کنی و باید کمک هزینه اجاره از دولت بگیری و یا کارهای سیاه و سطح پایین و کارگری کنی و هرگز نمیتونی پس اندازی داشته باشی.خرید خونه و وام مسکن همکه اصلا حرفش رو نزن مگه در شهرستانها که محیط خیلی ابتدایی و افسرده کننده ای دارند و اصلا مناسب یک مهاجر نیستند.کلا محیط انگلیس نسبت به هلند یا سوئد خیلی بد هست،جرم و خلافکار خیلی زیاد داره و فرهنگ و محیط مدارس هم برای بچه ها خیلی نامناسب و بد هست.
  0
  11
  دوشنبه ۱ آذر ۱۴۰۰ - ۲۲:۴۶
  ۴۶
  حق گو لندن - لندن، انگلستان
  [::دانای نادان - آمستردام، هلند::]. من هم‌خانه هلندی در دانشگاه داشته ام‌. فکر کنم صادقترین انسان‌هایی که تا بحال دیده ام اهل هلند هستند . هلند چندین با سفر کرده ام‌.
  1
  6
  دوشنبه ۱ آذر ۱۴۰۰ - ۲۳:۲۳
  ۳۹
  Chokam - ری، ایران
  [::Dermis - لندن، انگلستان::]. عجب .انگلیس افسرده میشه، اونوقت سوئد یخبندان افتاب نداره افسرده نمیشه؟
  5
  3
  ‌سه شنبه ۲ آذر ۱۴۰۰ - ۰۵:۲۱
  ۴۶
  حق گو لندن - لندن، انگلستان
  [::Dermis - لندن، انگلستان::]. کاملا درست می گویی . برای زندگی در لندن حداقل ماهی ۳۰۰۰£ می خواهی البته اگر نروی از شهرداری کمک بگیری و رو پای خودت باشید . شهرستانها که داغون است و اصلا جای زندگی نیست و واقعا افسرده‌ی می آورد .
  0
  9
  ‌سه شنبه ۲ آذر ۱۴۰۰ - ۰۸:۰۵
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.