حوثی‌ها: با ۱۴ پهپاد به عربستان سعودی حمله کردیم

پهپاد شاهد-۱۲۹؛ منابع غربی گفتند ایران نوع پیشرفته این پهپاد را در یمن مستقر کرده استدویچه وله :حوثی‌های یمن اعلام کردند با ۱۴ پهپاد به تاسیسات آرامکو، شرکت ملی نفت عربستان در جده و چندین هدف دیگر در این کشور حمله کرده‌اند. ائتلاف نظامی به رهبری عربستان نیز گفته پهپادهای حوثی‌ها را منهدم کرده است.

شبه‌نظامیان حوثی‌ شیعه یمن روز شنبه ۲۹ آبان (۲۰ نوامبر) اعلام کردند که با ۱۴ پهپاد انفجاری به اهدافی در عربستان سعودی، از جمله تاسیسات نفتی آرامکو در جده حمله کرده‌اند.

یحیی سریع، سخنگوی شورشیان حوثی در نطقی تلویزیونی درباره حملات پهپادی این گروه گفت، به آرامکو و پالایشگاه‌ها در جده و همچنین اهداف نظامی در ریاض، جده، ابها، جیزان و نجران حمله شده است.  

ائتلاف نظامی عربی تحت رهبری عربستان سعودی حملات حوثی‌ها را تائید کرده اما گفته است، پدافند هوایی این کشور سه فروند پهپاد را در جنوب عربستان و هفت پهپاد را نیز در خاک یمن منهدم کرده و دو موشک نیز در خاک یمن افتاده است.

درگیری‌ها در یمن در ۲۴ ساعت گذشته در استان‌های مارب و بیضاء به شدت ادامه داشته است.

نیروهای ائتلاف نظامی از کشته شدن ۱۰۵ شبه‌نظامی حوثی و انهدام ۱۹ خودروی نظامی در استان‌های بیضاء و مارب در یمن خبر دادند.

خبرگزاری "سبا" وابسته به حوثی‌ها تائید کرده است که نیروهای ائتلاف ۱۶ حمله هوایی به مأرب انجام دادند.

حملات پهپادی حوثی‌ها بعد از حملات هوایی ائتلاف به رهبری عربستان در روزهای گذشته انجام گرفت.

عربستان روز پنجشنبه ۲۷ آبان اعلام کرده بود که یک پایگاه مخفی نیروهای سپاه پاسداران و حزب‌الله لبنان در صنعا را هدف حملات هوایی قرار داده است.

درگیری‌های یمن که به عنوان یک جنگ نیابتی بین عربستان سعودی و ایران شناخته می‌شود سال‌هاست که در بن‌بست قرار گرفته است.

در طول شش سال جنگ داخلی یمن هزاران نفر کشته شده و میلیون‌ها نفر آواره شده‌اند.

منابع سازمان ملل از از بحران یمن به عنوان وخیم‌ترین فاجعه انسانی جهان در سال‌های اخیر سخن می‌گویند اما تلاش‌های این سازمان برای آتش‌بس در یمن نیز عملا متوقف شده است.
+8
رأی دهید
-8

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.