انفجار در مقرها و زاغه‌های شبه‌نظامیان نیابتی ایران در نزدیکی مرز سوریه با عراق

العربیه :صدای انفجارهای قوی در حومه شهر البوکمال سوریه در حومه شرقی دیرالزور که مقر فرماندهی و انبارهای مهمات متعلق به شبه‌نظامیان وابسته به ایران در آن قرار دارد، شنیده شد. همزمان با پرواز یک پهپاد ناشناس در آسمان منطقه، با شنیده شدن صدای انفجار ستونی از دود سیاه نیز در آسمان بلند شد.

این در حالی است که فعالان دید‌بان حقوق بشر سوریه پنج‌شنبه، 18 نوامبر، گزارش دادند در منطقه غرب فرات که تحت کنترل شبه‌نظامیان نیابتی ایران است، این گروه‌ها به عملیات «استقرار مجدد» در مناطق تحت کنترل خود به‌ویژه شهر البوکمال و اطراف آن در نزدیکی مرز سوریه و عراق در حومه شرقی دیرالزور، ادامه می‌دهند تا از حملات پهپادهای ناشناس در امان بمانند.

بنا به این گزارش، شبه‌نظامیان نیابتی ایران در راستای اقدامات پیشگیرانه و عملیات استتار در حال جابجایی نیرو، تجدید مواضع، جابجا کردن سلاح و مهمات از زاغه‌ها و انبار کردن آنها در دیگر مناطق هستند تا مبادا در حملات پهپادی «ناشناس» مورد هدف قرار گیرند که طی 70 روز گذشته، 11 هدف متعلق به شبه‌نظامیان نیابتی ایران را در مناطق مختلف سوریه منهدم ساخته و ده‌ها کشته و زخمی بر جای گذاشته است.

به گفته دیدبان حقوق بشر سوریه، به‌رغم تشدید حملات علیه مواضع شبه‌نظامیان نیابتی ایران در غرب فرات، به ویژه شهر در استراتژیک البوکمال در مرز سوریه و عراق، اسرائیل یا ائتلاف بین‌المللی از پذیرش مسئولیت این حملات که به «پهپادهای ناشناس»، نسبت داده می‌شود، خوداری می‌کنند.

دیدبان حقوق بشر سوریه، در بازه زمانی چهارم سپتامبر گذشته تا اواسط ماه جاری، 9 مورد حمله به پایگاه‌های شبه‌نظامیان نیابتی ایران را ثبت کرده بود که یکی از آنها در منطقه المیادین و بقیه همه در منطقه‌ استراتژیک البوکمال اتفاق افتاده که از سال 2017 به کنترل شبه‌نظامیان نیابتی ایران درآمده است.

به گزارش دیدبان حقوق بشر سوریه، در این 9 مورد حملات پهپادی دست‌کم 11 هدف منهدم و 14 نفر از شبه‌نظامیان وابسته به ایران از جمله اتباع سوری و غیر سوری کشته و 27 نفر دیگر از تابعیت‌های مختلف زخمی شدند.
+49
رأی دهید
-0

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۴
  Stopmindcontrol - سائو پائولو، برزیل

  بسیجیهای فندقی و فرمانده گوشتالتون، اگه جرات دارین پاسخ بدین. فقط مواظب باشین که کتلت نشین. لوووول
  1
  35
  شنبه ۲۹ آبان ۱۴۰۰ - ۰۰:۵۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.