خاخام نیویورکی با کمک کارداشیان موفق به انتقال دختران فوتبالیست افغان به بریتانیا شد

 کیم کارداشیان اعضای تیم پایه فوتبال زنان افغانستان بامداد پنجشنبه ۱۸ نوامبر پس از پرواز از پاکستان وارد بریتانیا شدند. آن‌ها با کمک یک خاخام نیویورکی، یک باشگاه فوتبال بریتانیایی و همچنین کیم کارداشیان توانستند راهی لندن شوند.

هواپیما، حامل بیش از ۳۰ بازیکن جوان و خانواده‌هایشان که در مجموع حدود ۱۳۰ نفر می‌شدند، در نزدیکی لندن به زمین نشست. آن‌ها باید قبل از شروع زندگی جدید در بریتانیا به خاطر محدودیت‌های کرونایی ۱۰ روز را در قرنطینه سپری کنند.

لیدز یونایتد، باشگاه لیگ برتری انگلیس پیشنهاد حمایت از این بازیکنان را داده است.

با سقوط کابل به دست نیروهای طالبان در ماه اوت، برخی از کشورهای خارجی هزاران افغان را از افغانستان خارج کردند. بسیاری از آن‌ها در آن زمان به امید سفر به غرب، راهی کشورهای همسایه شدند.

ورزش زنان یکی از خط قرمزهای طالبان به حساب می‌آید و به این دلیل صدها ورزشکار زن از زمان به قدرت رسیدن طالبان این کشور را ترک کرده‌اند.
خالده پوپل، کاپیتان سابق تیم ملی فوتبال زنان افغانستان که رهبری تلاش‌ها برای خروج ورزشکاران زن را بر عهده داشته است گفت: «فوتبالیست‌های زن افغان چهره‌های شناخته شده‌ای در کشور هستند. جان آن‌ها به دلیل افرادی که در کشور مخالف فعالیت آن‌ها بودند و می‌خواستند فعالیت ورزشی آن‌ها لغو شود در خطر بزرگی قرار گرفت.»

استرالیا اعضای تیم ملی فوتبال زنان افغانستان را خارج کرد و تیم جوانان در پرتغال اسکان داده شدند.

اعضای تیم پایه که بسیاری از آن‌ها از خانواده‌های فقیر ولایت‌های افغانستان هستند، در آن زمان موفق شدند خود را به پاکستان برسانند و در زمانی که مهلت ویزای آن‌ها در پاکستان رو به پایان بود، در نهایت ویزای بریتانیا را دریافت کردند.

این تیم از انجمن زدک، یک گروه غیرانتفاعی آمریکایی که پیش از این به آخرین عضو شناخته شده جامعه یهودی کابل کمک کرده بود تا افغانستان را ترک کند، کمک گرفتند.

خاخام موشه مارگارتن، موسس این انجمن با کیم کارداشیان ستاره تلویزیون در زمینه اصلاحات عدالت کیفری در ایالات متحده آمریکا کار کرده است.

خاخام مارگارتن با کارداشیان تماس گرفت تا در پرداخت هزینه یک هواپیمای اجاره شد برای پرواز به بریتانیا کمک بگیرد.

مارگارتن گفت: «شاید یک ساعت بعد پس از تماس زوم، پیامکی دریافت کردم که کیم می‌خواهد هزینه کل پرواز را تامین کند.»

سخنگوی کارداشیان تایید کرد که کیم با کمک برندش (SKIM) این کمک مالی را انجام داده‌اند.
+98
رأی دهید
-8

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۳
  mojtaba1010 - لندن ، انگلستان
  امیدوارم که فلسفه بعدی پشت این کمکها ، انسان دوستانه و بدون هیچ هدفی باشد و شغلی مناسب فرهنگ این خانمها به آنها اعطا شود و سر از فاحشه‌خانه‌ها و یا سیستمهای عجیب و غریب سو استفاده و جدا سازی این افراد در مغز این افراد نباشد .
  0
  0
  ‌چهارشنبه ۳ آذر ۱۴۰۰ - ۱۸:۵۵
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.