نفوذ کرم به داخل مغز یک مرد پس از ۲۰ سال منجر به تشنج شد

تصویر تزئینی استیورونیوز :بررسی‌های دانشمندان نشان می‌دهد که علت ابتلای ناگهانی یک مرد ۳۸ ساله در آمریکا به تشنج وجود کرم‌های نواری مُرده در مغزش بود.

بنا به نتیجه تحقیقی که روز پنجشنبه در نشریه «ژورنال پزشکی نیوانگلند» منتشر شد این مرد به «نوروسیستی‌سرکوزیس» (neurocysticercosis) مبتلا شده است. این نوع عفونت انگلی ناشی از نفوذ ۲۰ سال پیش کرم‌های نواری به داخل مغز این مرد بود.

پزشکان در بررسی‌های اولیه متوجه وجود سه جراحت در مغز این مرد اهل گواتمالا شده بودند. او پیش از مهاجرت به ایالات متحده در مناطق روستایی گواتمالا زندگی می‌کرد.

نام این بیمار به طور علنی منتشر نشده است و مشخص نیست که کرم‌های نواری چگونه به بخش‌هایی از مغزش راه یافته بودند. با این حال پزشکان احتمال می‌دهند که او غذایی را مصرف کرده بود که توسط یک فرد مبتلا به کرم‌های نواری تهیه شده بود.

ادوارد رایان از دانشمندانی که این مورد نادر ابتلا به «نوروسیستی‌سرکوزیس» را بررسی کرده است می‌گوید که پرونده پزشکی این مرد ۳۸ ساله از آن جهت جالب است که کرم‌های نواری با وجود اینکه مدت‌ها پیش کشته شده بودند اما پس از مدت‌ها منجر به تشنج شدند.

ابتلا به عفونت‌های انگلی مغز در آمریکا پدیده‌ای نادر محسوب می‌شود. یکی از آخرین موارد آن زنی بود که پزشکان در سال ۲۰۱۹ مغزش را جراحی کردند. جراحان تصور می‌کردند که تومور در مغز او شکل گرفته است اما در واقع یک کرم نواری کوچک به مغزش نفوذ کرده بود.
+13
رأی دهید
-1

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.