دستگیری نظافتچی خانه وزیر جنگ اسرائیل به اتهام جاسوسی برای ایران

خبرگزاری آنا، جروزالم پست گزارش کرد: پلیس اسرائیل گفت، نظافتچی دستگیر شده در خانه بنی گانتز با گروه هکری Black Shadow تماس گرفت و به آن‌ها پیشنهاد کرد اطلاعات خانه گانتز، ازجمله اطلاعات محرمانه رایانه وی را در اختیارشان قرار دهد.
 
شبکه تلویزیونی کان اسرائیل نیز با تأیید این خبر گزارش کرد، فرد بازداشت شده عمری گورن، شهروند اسرائیلی است که ۳۷ سال دارد.
 
این منبع به نقل از بیانیه پلیس و سرویس امنیتی شین بت تأیید کرد: خدمتگزار منزل گانتز خودسرانه با تلگرام با گروه هکری مرتبط با ایران ارتباط برقرار کرد و پیشنهاد جاسوسی از وزیر جنگ را با نصب یک برنامه جاسوسی بر روی رایانه گانتز داد.
 
در تحقیقات از متهم مشخص شد که وی از برخی وسایل منزل گانتز عکسبرداری کرده و تصاویر را برای اثبات جدیت خود در همکاری با گروه هکری ارسال کرده است.
 
ایران اینترنشنال: رسانه‌های اسرائیل گزارش دادند یک نظافتچی خانه بنی گانتس، وزیر دفاع اسرائیل،‌ اخیرا به ظن ارائه اطلاعات به فردی مرتبط با ایران دستگیر شده است.
 
سازمان اطلاعات و امنیت اسرائیل اعلام کرده این فرد که نام او عمری گورن ذکر شده راسا و از طریق رسانه‌های اجتماعی به شخص مرتبط با ایران پیشنهاد کمک داد.بر اساس این گزارش‌، این نظافتچی که اهل لود است چندین سال با شریک زندگی خود کارهای نظافتی را در خانه وزیر دفاع اسرائیل انجام می‌داد.
 
سازمان اطلاعات و امنیت اسرائیل اشاره کرده که او پیش از این که بتواند خسارتی وارد کند و بلافاصله پس از تماس با فرد مرتبط با ایران بازداشت شده است.به گفته مقام‌های امنیتی اسرائیل،‌ این فرد با گروهی هکری پیشنهاد نصب یک نرم‌افزار جاسوسی در رایانه گانتس را داد و برای اثبات توان انجام این اقدام از وسایل خانه وزیر عکس گرفت.
+83
رأی دهید
-10

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.