استخدام چوپان ایرانی در ارمنستان/ ماهی ۴۰۰ دلار، عربی بدانی ۵۰۰

رئیس شورای تامین دام کشور گفت: ترانزیت دام از ارمنستان به کشورهای حوزه خلیج‌فارس از ایران صورت می‌گیرد و این مسئله به ما تلنگر می‌زند که زمانی این بازارهای ما بود که متاسفانه با سیاست‌های غلط صادراتی آنها را از دست دادیم.
 
به گزارش ایلنا، منصور پوریان در پاسخ به این پرسش که مدتی است در فضای مجازی آگهی استخدامی دست به دست می‌شود مبنی بر اینکه تولیدکنندگان دام ارمنستانی خواهان استخدام چوپانان ایرانی مسلط به زبان عربی هستند. آیا این خبری را تایید می‌کنید؟ گفت: من برای تایید یا تکذیب این خبر از دوستانم که در این کشور فعالیت اقتصادی دارند پرس‌وجو کردم. آنها بر این باورند که ارمنستان برای تصاحب بازار عراق و حوزه خلیج فارس تولید یک میلیون راس دام را در دستور کار خود قرار داده است.
 
رئیس مجمع ملی صادرکنندگان دام ادامه داد: میزان تولید دام سبک در ارمنستان زیاد و قابل توجه است. بنابراین آنها از ظرفیت تولید خود برای تصاحب بازارهای بزرگی چون تلاش دارند که بازارهای بزرگ عراق، کویت، قطر، امارات، عمان و عربستان  استفاده می‌کنند.
 
به گفته وی، این کشورها تقاضای قابل توجهی برای خرید بره ماده دارند. بره ماده ایرانی که هنوز زایش نداشته برای اعراب بسیار خوشایند است از این‌رو چوپانان ایرانی را استخدام می‌کنند تا کیفیت خود را به تولید ایرانی نزدیک کنند.
 
وی در تشریح دلیل مسلط بودن به زبان عربی چوپانان، افزود: کشورهای عربی برای خرید دام به ارمنستان زیاد سفر می‌کنند و از آنجایی که مشکل زبانی دارند تمایل دارند با کسانی وارد معامله بشوند که به زبان آنها تسلط دارد.
 
پوریان ادامه داد: ترانزیت دام از ارمنستان به کشورهای حوزه خلیج‌فارس از ایران صورت می‌گیرد و این مسئله به ما تلنگر می‌زند که زمانی این بازارهای ما بود که متاسفانه با سیاست‌های غلط صادراتی آنها را از دست دادیم.
 
به گفته این فعال اقتصادی، 3 سال است که در بحث صادرات دام با ممنوعیت مواجه هستیم و بازارهای خارجی از ورود دام ایرانی ممنوع شدند. با کنار کشیدن ما کشورهای ارمنستان و گرجستان در بازار دام کشورهای حوزه خلیج فارس خودنمایی و جولان می‌دهند.
+69
رأی دهید
-5

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۶۰
  vg2000 - اسلو، نروژ

  چند وقتی که باید زنان و دختران رو بفرستید براتون پول بیارن ایرانی بی غیرت کشور تو از دست این تازیان نجات بدید برای آینده بچه هاتو
  31
  86
  ‌پنجشنبه ۲۷ آبان ۱۴۰۰ - ۱۰:۳۶
  ۷۸
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا

  یک زمان ارمنستان قسمتی از ایران بود و ارمنی ها و بسیاری از یهودیان بیشتر از من و شما ایرانی بودند و هستند. البته اینطور بود تا تب اسلام همه چیز را به باد داد
  15
  35
  ‌پنجشنبه ۲۷ آبان ۱۴۰۰ - ۱۶:۰۳
  ۳۹
  paksan - ایران، ایران
  چرت و پرت میگه. مرتیکه شما در تامین گوشت کشور عاجز هستید حتی توان تامین غذای دام رو نمیتونید انجام بدید و همش وابسته به واردات هستید بعد میگید دام از ارمنستان ترانزیت میشه؟ با یک اطلاعیه و ده نفر بازار شما از دست رفت؟ مگر چقدر تولید دام داره ارمنستان که بازار ما از دست رفت. سریع هم گردن سیاستهای غلط میاندازه . تو و اطرافیان فاسد تو اصل مشکل کشور هستید ولی با پررویی تقصیر رو گردن بقیه می اندازند. اصلا کار اتحادیه ها و شورای های اینطوری چیه؟ اینا فقط رشوه میگیرند و بالا پایین میکنند تا سودهای میلیاردی ببرند. همین مرتیکه عامل اصلی گرانی علوفه هستش چون اینا خودشون وارد کنند هم هستند و زدوبند اینا کشور رو به اینونده
  7
  25
  ‌پنجشنبه ۲۷ آبان ۱۴۰۰ - ۱۶:۴۷
  ۶۱
  محمدعلی هشترودی - مادرید، اسپانیا
  سگدونی تر و گداخونه تر از ارمنستان وجود نداره، خود ارمنی ها بیشتر از ۵۰۰ سال است که آواره ایران هستند! کشور بود ارمنی های ایران می رفتند اونجا زندگی می کردند. یک دهات عقب افتاده ای بیش نیست با مردم دزد و گرسنه و دروغگو.
  30
  16
  ‌پنجشنبه ۲۷ آبان ۱۴۰۰ - ۲۰:۰۴
  ۴۲
  sahandogli - لندن، انگلستان

  در تاریخ هیچ دولت و حکومت ارمنی وجود ندارد بعد از 1800 روسها برای ارمنی در خاکهای آذربایجان دولت تشکیل دادند و در 1820 بیش از %80 جمعیت ایروان ترکهای آذربایجان بودند و به در عرض جند دهه همه آنها به زور کوچانده شدند و ارمنستان به وجود آمد.ارمنی ها انسانهای قابل اعتمادی نیستند و همیشه با همه همسایگان مشکل دارد. در حال حاضر هم ادعای خاکی به سرزمینهای آذربایجان دارند و هم به گرجستان . کشوری که بعد از 1800 تشکیل شده نمی دانم چطور یک تاریخ و جغرافیاای تخیلی برای خودش تشکیل داده است اما دم آذربایجان گرم بد جوری حالش را گفت و الان ارمنستان را در تنگنا قرار داد و ارمنی ها را مجبور به گسر خوب بودن خواهد کرد. من فکر می کنم اگر این اعتقاد و پروریی ارمنی ها ادامه پیدا گند محکوم به فنا خواهند بود. ایران در حدی نیست که بخواهد از انها مثل 30 سال گذشته حمایت کند و روسیه هم دنبال منافع خودش است و منافعش با آذربایجان و ترکیه میلیادرها برابر بیشتر از یک ارمنستان فقیر و بدبخت است. یک مسله دیگر تجزیه ایران که خیلی بعید نیست می تواند فاجعه تاریخی برای ارمنی ها و ارمنستان باشد.
  29
  5
  ‌پنجشنبه ۲۷ آبان ۱۴۰۰ - ۲۲:۱۶
  ۴۶
  فرار برای پیروزی - لوس آتجلس، ایالات متحده امریکا

  [::محمدعلی هشترودی - مادرید، اسپانیا::]. تو همون کشور به قول شما گداخونه ایرانی ها رفتن گدایی واکسن کردن تو همون دهات نصف خوانندهای ایرانی کنسرت میزارن و هزارها نفر از ایران میرن اگه اونجا دزد بودن هیچکس جرات سفر برای تماشای کنسرت نداشت راستی شما چند ساله آواره اسپانیایی ….
  2
  27
  ‌پنجشنبه ۲۷ آبان ۱۴۰۰ - ۲۳:۱۸
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.